www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 këshillat per dashurin...:D

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: 10 këshillat per dashurin...:D   Thu Nov 26, 2009 8:46 pm

Pik se pari shpresoj tju pelqej ju mbetet ta vlersoni a asht krejt ne rregull dhe te shtoni ndonje gje qe une se kam than:D

1- Thuaji partneres ose partnerit “të dua”, të paktën një herë në dite.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
2- Përshëndetjen e mëngjesit apo të rikthimit pas punës në shtëpi shoqërojeni gjithmonë me puthje dhe nëse atë ditë po mendoni edhe për të kryer marrëdhënie seksuale shtojini edhe një përqafim.
----------------------------------------------------------------------------------------------
3- Bëni “takime dashurie” me partnerin për gjithë jetën tuaj. Trajtojeni partnerin edhe më mirë nga sa e keni trajtuar kur jeni njohur në fillim. Mos harroni, jini të përzemërt, buzëqeshini partnerit sa herë që rikthehet në shtëpi, mbajini duart njëri-tjetrit gjatë një shëtitjeje që bëni të dy, etj.
----------------------------------------------------------------------------------------------
4- Përqendrohuni tek pozitivja. Në vend që të mendoni vetëm për një fjalë apo veprim të gabuar të tij, e cili u ka mërzitur shumë, mendoni pozitivisht, mendoni të gjitha gjërat e bukura që bën për ju, fjalët e ëmbla që u pëshpërit në vesh etj.
----------------------------------------------------------------------------------------------
5-Mendohuni dy herë para se të flisni nëse jeni me nerva. Mos u përpiqni të flisni nëse jeni të mërzitur, thjesht heshtni ose qëndroni larg njëri-tjetrit. Dilni për pak çaste të merrni ajër dhe të qetësoheni, dhe kur të riktheheni sërish tek partneri do të shihni se mërzia ka mbetur pas dhe do të jeni gati të përkëdhelni dhe puthni njëri-tjetrin.
----------------------------------------------------------------------------------------------
6-Mos i degjoni të tjeret qfar thonë per ju jetoni jeten tuaj.
----------------------------------------------------------------------------------------------
7- Mos përdorni sekretet e partnerit apo dobësitë e tij gjatë një zënke për të lënduar, apo edhe në një situatë të zakonshme
----------------------------------------------------------------------------------------------
8- Mendoni së pari për partnerin tuaj. Nëse të dy e bëni këtë, atëherë të dy i keni dhënë një ndihmë të madhe lidhjes suaj. Thuaji “po” partnerit sa më shumë të jetë e mundur, plotësojini atij edhe dëshirat më të vogla dhe mos e pengoni të shijojë aktivitete apo të tjera gjëra që i kanë dhuruar kënaqësi para se të lidheshit.
----------------------------------------------------------------------------------------------
9- Respektoni partnerin tuaj. Mos e përgojoni atë me asnjëri. Kur flisni për të dashurin tuaj përdorni gjithmonë fjalë që tregojnë dashuri dhe respekt në radhë të parë.
----------------------------------------------------------------------------------------------
10- Gjeni një mënyrë për t’u bashkuar të dy çdo ditë. Zbuloni çfarë u përshtatet dhe ndihmon me të vërtetë marrëdhënien tuaj. Mos u zini per fjalë te kota...shtrihuni në krevat për të përkëdhelur njëri-tjetrin, bëni një shëtitje etj.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 10 këshillat per dashurin...:D   Fri Nov 27, 2009 11:35 pm

Hohohohooh...Qfar Kshilltari pse smi ke tregu kto kshilla me here..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: 10 këshillat per dashurin...:D   Sun Nov 29, 2009 9:29 am

pa keshilla te une....siperdori ma mir pom bje:D


veq postim interesant per fillestart :P :P

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: fillestar jam per te ju...:D   Sun Nov 29, 2009 9:30 am

bRuNneta shkruajti:
pa keshilla te une....siperdori ma mir pom bje:D


veq postim interesant per fillestart :P :Pveq per ktu jam fillestar..haha


Edituar për herë të fundit nga r0n1 në Sun Nov 29, 2009 9:31 am, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : Per qef..:D)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: 10 këshillat per dashurin...:D   Sun Nov 29, 2009 9:33 am

r0n1 shkruajti:
bRuNneta shkruajti:
pa keshilla te une....siperdori ma mir pom bje:D


veq postim interesant per fillestart :P :Pveq per ktu jam fillestar..haha
fillestar i kendshem je ketu...


por sbesoj se edhe ndashuri haha

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 10 këshillat per dashurin...:D   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

10 këshillat per dashurin...:D

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum