www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa vargje per ty

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:13 am

First topic message reminder :

qenka e veshtire
jeta ne kurbet
larg te dashures
e larg njerezve
qe te duan per her
keshtu u nda kjo
jete kush ne KOSOV
e kush ne kurbet
qenka e veshtire kjo
jete po nje dite do
te shojme ne vendin
tone ne qe jemi ne kurbet
po kur si dim as vete
se jeta eshte ndare ne dy
pjese ne te paren vuan
e ne te dyten vdes
keshtu qenka kjo jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:46 am

Kujtimi i par
te “DASHUROJ” me mall
Kujtimi i dyt
te “DASHUROJ” me shpirt
Kujtimi i tret
te “DASHUROJ” perjet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:46 am

Dashuria ime per ty do te mbaroj atehere dhe vetem ayehere kur nje piktor i shurdhet te pikturoj zhurmen e nje trendafili qe bije ne nje dysheme te kristalte…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:46 am

Tme beje zot si zog e te hyja ne dhomen e saj e ta shikoja se si flen nje puthje tja dhuroja por nga gjumi mos te zgjoja e ateher i lumtur dot jetoja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:46 am

As deti as oqeani
as tigri as luani
as bota me mundime
smund te ndajn ty nga
ZEMRA IME
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:47 am

Ta kisha dite
se ti nuk ke zemer
kurr nuk do te lusja
te me behesh frajer…

ta kisha dite
se ti nuk ke shpirt
dashurin ndaj teje
kurr se kisha rrite

ta kisha dite
se ti je tradhtar
sdo t’lejoja kurr
ta ndysh kombsin shqiptar

mirpo keto ndodhin
kur njeriu se din
se ne zemren e huaj
djalli mallkuar rrin

ta kisha dite
se e ke nje tjeter
sdo t’lejoja dashuria jone
te mbetet e shkruar ne leter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:47 am

Harroet nje dit Nese ki merzi.
Harroet nje Jav nesE ki vetmi.
Harroet jeTa neSe ke mundime.
por TI nuk HarohesH se Je ZEMRA IMe…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:48 am

me djeg nga malli per ty,
dite e nate mendoj at bukuri
dua te ti shoh ata dy sy
si qielli te kalter,
shpirt vuan zemra qan
ishalla nje dite bashk kem me kan
shpejti kemi me u bashku
se vetem ty te du,
je vetem ti ajo, te cilen,jom tu mendu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:49 am

Me dhemb zemra ku te shkoj
s’ka doktor qe ta sheroj
humba shpirtin s’di ku shkoi
s’ka polic qe ta zbuloi
syri qan per nje person
se ka kohe qe se shikon
buza dridhet si e marre
per buzet e tua malli e ka mare
trupi vuan nje fjale s’thote
pa ty i dashur trupi im ka ftohte
shpirti iku s’di ku shkoi
shpirtin e tij ka dal te kerkoj
une ne heshtje rri e qaj
se te dua nuk kam faj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:49 am

Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:49 am

Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:49 am

Larg Larg meje po jeton
zemra ime te kerkon
qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.
me dor po shkruaj me zemer po vuaj
pse je larg meje, me le te vetmuar.
Sa dit te vetmuar sa nata te qeta
te shkrun shpirti im se te don per jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:51 am

Jam pa gjum ne sy
jom pa dashuri,
si gjepi that
po digjem si leter ne flak
Eja po te lutem mos me le ne vetmi
Se Zemra nuk don tjeter por vetem TY. ♥
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 9:55 am

Mua vetëm nuk më rrihet
edhe dora me dridhet
E ti larg, shpirtit tim
Për ty vuaj, por kot ska kthim
jom si qdo njeri
qe lotet rrjedhin edhe ne vetmi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Tue Oct 23, 2012 7:24 am

DASHUROVA

Dashurova syte e tu,
qiellin dukej sikur pashe,
dashurova trupin tend,
ne dyshek papritur rashe

Dashurova fjalet e tua,
dashurova puthjen tende,
degjova une fjalen “te dua”,
a thua vall me thua mua

Duart e tua,me perknin ngadal
ndjeva afshin e lumturise,
puthjet jo,kurre nuk munguan
nuhata aromen e dashurise…

Koken lehte te ti e qita
siguria me mbulonte,
frymen tende afer ndjeja,
asgje tjeter sme mungonte…

Me pelqente te shikoja,
çdo gje qe te perkiste ty,
zemra fort brenda me rrihte,
sa here qe isha me ty…

Me mungon sot,se ste kam,
me mungojn syt e tu qe si kom
me mungon sot lumturia,
mbi te gjitha.. dashuria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Wed Oct 24, 2012 8:39 pm

Per ty
""""""""""

Kur mendoj per ty
Edhe shpirti m'leshon
Mendoj gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone

Kur mendoj syte e trishtuar
Dhe buzet qe dridhen pa fjal
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal

Un prane teje qendroj e heshtur
Dhe dridhem kur me prek ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua por jo me fjale

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
T'me shtrengon aq forte prane vetes
Dhe une ngadale dot pershperis
''Te Dashuroj Te Dashuroj''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Thu Oct 25, 2012 5:17 am

per ty

Kur malli të ketë marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli sytë edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetëmi
edhe zemratë qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
se tek unë do të jeshë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Thu Oct 25, 2012 12:19 pm

Ti e di
________

ti e di se sa shume me mungon
nat e gjat ftohtesia me mbulon
zhytem ne kujtime
bie ne mendime

sa do te doja te te kisha prane vetes time
ti e di sa e veshtire eshte te dashurosh
gjithe bota te duket pa ngjyra kaq bosh

e di?

ty ndoshta te duket cudi
por une besoj verberisht tek kjo dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Fri Oct 26, 2012 5:23 am

Per ty qe me mungon

Jone te embla fjalet e tua
por jane me te embla puthjet
qe i vodha nga buzeve te tua!

Eshte me e lehte te japesh nje puthje
por shume veshtir ta harrosh

Puthjet nga puthjet shume ndryshojne,
puthjet e tua te embla do te jene pergjithmon.

Cdo minut pa ty,eshte nje minut si mos te isha ne jete
Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren".
e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere..
kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Sat Oct 27, 2012 4:45 am

ty qe te dua shume

Por nga e tera te zgjodha për zemër
Vetëm një gjë,,,,,, Vetëm një Ze.
Vetëm Dy Sy,,,,,,,,,vetëm Ty
Të Dua Të Dua
Me sy te perlotur
Dhe me zemër te coptuar........
Ty e Dashur po të them qe te Dua

Cfar don me than ?
Cfar don me shkru,
Cfar don me tepër,
Se fjalën te Du (I LOVE YOU )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Sat Oct 27, 2012 9:01 pm

smundem pa ty

Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj

Mergimtare jam ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je “Te Dua”

Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje vajz
qe jeton vetem pa dashuri ne jete

Shum larg te kam me kilometra
Por ne zemer as me milimetra
Asgje nuk dua prej teje
Vetem te kem afer shum afer meje

Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua

Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te dashurova …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj

deri kur une e mjera te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…

Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Sat Oct 27, 2012 10:16 pm

per ty

keta rreshta me lene pa koment
keto fjal ma zgjatin kete jete
keta rreshta nuk kom qare pa lexu
keto fjal mua me kan befasu
keta rreshta kan shume kuptim
keto fjal i kom pranuar ne shpirtin tim
disa her i kom lexue
mos mendo se te kom harrue
por sa te jet jeta do te Due
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa vargje per ty

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 8 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum