www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cfar i mungon Rinis Shqiptare..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Sat Nov 28, 2009 7:05 am

cfare i mungon rinis

shqiptare?
Si duhet te jet,dhe perse shumica e tyre eshte jashte neper bote?

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Sat Nov 28, 2009 7:21 am

rinise shqiptare i mungon edukimi ,arsimimi dhe gjendja ekonomike kure keto te trija te zgjidhen atehere nuke do ti mungoje asgje, pastaj nuke do te kemi nevoje te ikim neper bote ... sepse mendoje qe keto jane gjerat qe nuke i kemi edhe qe bejn qe rinia te ike nga ketu ....

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Tue Feb 09, 2010 6:34 pm

starka shkruajti:
rinise shqiptare i mungon edukimi ,arsimimi dhe gjendja ekonomike kure keto te trija te zgjidhen atehere nuke do ti mungoje asgje, pastaj nuke do te kemi nevoje te ikim neper bote ... sepse mendoje qe keto jane gjerat qe nuke i kemi edhe qe bejn qe rinia te ike nga ketu ....Pajtohem plotsisht me mendimin e Starkes..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Sat Mar 06, 2010 9:48 pm

mu pom vjen inetresant se ska te inetresuar aspak ne tema serioze aq spo mundemi me dit se metvertet ne si rirni shqiptare qka na mungon ...metvertet mjerim qe skemi inetres per debate serioze ....


me pelqeu mendimi yte starka...

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Thu Jun 03, 2010 8:49 pm

Rinis shiptare i mungon EDUKIMI asht nr 1 mas pari qikjo kur te kan edukimin i kan te gjitha ....e per me pas gjendjen ekonomike duhet me punu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Wed Nov 14, 2012 8:26 am

PER TY

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Fri Nov 16, 2012 5:18 am

Rinis Shqipetare i mungon qe te komunikojn se bashku ma teper te lexojn te fitojn dituri e jo te mirren me Facebook (scheiße fb )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Fri Nov 16, 2012 8:58 pm

Per mendimin tim rinis shqiptare ne koh te sodit i mungojn shum gjera per fat te keq kem qelluar ne etapen me te veshtir qe kush smendon per Rini si te shkojn perpara sepse rinia esht ardhemeria e vëndit... kjo i ngjan nje katastrofe se politikanet ton po e kan shum syrin e unt sepse bash keta polotikan jan ata qe sot aty ku po i shofim aty shkuan pa merita prandaj nuk ja din rendesin se si rinia tasht ka nevoj per shum institucione ku aty mund te perparoj ne gjdo lemi por tani besoj edhe edukata nga aty mund te miret me teper..
per do qe kan nevoj me shum te edukohen ata nuk ka mundesi se skan ku .... mos fajsoni askend pos kreret e shtetit ...se secili nga ne kur te kalon ne nje gjendje te rend e te vesshtir dalim nga natyra qe kem ....

respekt pet juve antar te forumit per te gjith nga e keqja .f.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   Tue Nov 20, 2012 5:37 am

Rinise i mungon e ardhmja qe sot per sot eshte e pasigurt dhe kjo sjell degjenerim mendor dhe shpirteror , i ka varferuar ne shpirt te rinjt e sotem >:( :'(
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cfar i mungon Rinis Shqiptare..   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cfar i mungon Rinis Shqiptare..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Diaspora Shqipëtare-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum