www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Serbia kërkon hetime ndaj Petersenit Shpërndaje4

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Serbia kërkon hetime ndaj Petersenit Shpërndaje4   Mon Dec 27, 2010 5:00 am

Serbia ka kërkuar nga Prokurori i Hagës nisjen e hetimeve ndaj Soren Jessen Petersen, ish-shefi i UNMIK-ut në Kosovë, duke e akuzuar atë për fshehje të dëshmive në rastin e trafikut të organeve njerëzore.

Lajmi bëhet i ditur nga gazeta serbe “Blic”, e cila shkruan se Rasim Lajic, ministër i Punës dhe Politikës sociale në Serbi, dhe shef i Zyrës nacionale për bashkëpunim me Tribunalin e Hagës, i ka dërguar letër Sergie Brammertzit, kryeprokurorit të Hagës për hetime ndaj Petersen, duke theksuar se “presim që Tribunali të nisë procedurën për mosrespektim të gjykatës kundër krerëve të mëparshëm të UNMIK-ut, sepse për këtë ka bazë”.

“Qysh në prill të vitit 2008 kemi kërkuar nga hetuesit e Tribunalit hulumtimin e pohimeve të Carla del Pontes në librin e saj, dhe kemi treguar për obstruksionet e UNMIK-ut, shefat e të cilit kanë penguar çfarëdo qoftë aktiviteti hetimor për krimet e UÇK-së në territorin e Kosovës”, ka thënë ministri serb, transmeton Zëri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Serbia kërkon hetime ndaj Petersenit Shpërndaje4

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum