www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PK nuk di për praninë e policëve serbë në veri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: PK nuk di për praninë e policëve serbë në veri    Mon Dec 27, 2010 5:00 am

Policia e Kosovës nuk ka informacione për zbarkim të policëve të Serbisë në veri të vendit.

Më herët, mediat lokale kishin njoftuar se policë nga Serbia ishin angazhuar përgjatë rrugës në magjistralen e ‘Ibrit’ që nga pika kufitare në Jarinje deri në jug të Mitrovicës dhe besohej se ata përkujdeseshin për sigurinë e eskortës që kalonte përmes Serbisë për në Prizren për të marrë pjesë në liturgjinë e shugurimit të Peshkopit Teodosije. Por, Policia e Kosovës nuk kishte informacione të tilla.

“Në kuadër të ngjarjes së sotme ekziston plani operacional në të cili përfshihet e gjithë Kosova, e gjithashtu edhe veriu. Ne kemi marrë masat shtesë të sigurisë, ndërsa nuk jemi të njoftuar zyrtarisht për atë që po thoni ju”, ka thënë Avni Zahiti, zyrtar për informim i policisë rajonale të Mitrovicës.

Ndërkohë, mediat raportojnë se masat e sigurisë që urdhëroheshin nga Serbia kishin të bënin me sigurinë e eskortave që udhëtojnë për në Prizren duke u përqendruar sidomos tek Lagja e boshnjakëve në Leposaviq nga frika e hakmarrjes pas vrasjes së Shefko Sallkovicit, një boshnjak lojal ndaj shtetit të Kosovës. Ai ishte vrarë më 8 dhjetor, katër ditë para zgjedhjeve në Kosovë, kurse përgjegjësinë për vrasjen e tij e pati marrë një organizatë që vetën e quan, “Shqiponjat e Bardha”. /REL/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

PK nuk di për praninë e policëve serbë në veri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum