www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Firefox mund të shkaktoj nxehjen e procesorit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Firefox mund të shkaktoj nxehjen e procesorit   Sun Nov 29, 2009 7:35 pm

Problemet e Firefoxit me përdorimin e tepërt të procesorit qendror nuk janë të panjohura për shfrytëzuesit e tij, mirëpo lajmi është se njësia qendrore e përpunimit (CPU) mund të bëhet viktimë kolaterale e këtij problemi të Firefoxit.

Firefox gjatë përdorimit të tepërt të procesorit mund të shkaktoj edhe nxehjen e të njëjtit në disa laptopë, e posaçërisht në ata të cilët kategorizohen si ultra-laptopë.

Me këtë problem është në dijeni edhe vet ekipi mbështetës i përdoruesve të Firefoxit i cila thekson se përdoruesi mund t’i kushtojë vëmendje përdorimit të procesorit me anë të mekanizmave speciale dhe sqaron se është e mundur të kufizohet përdorimi i procesorit.

Kjo gjë mund të bëhet me anë të shtojcës për Firefoxit të emëruar Flashblock, e cila mundëson lejimin selektiv, respektivisht moslejimin e hapjes së përmbajtjeve Flash në internet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Firefox mund të shkaktoj nxehjen e procesorit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum