www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 YouTube së shpejti në rezolucion të plotë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: YouTube së shpejti në rezolucion të plotë   Sun Nov 29, 2009 7:35 pm

Shërbimi YouTube i kompanisë Google ka paralajmëruar se së shpejti do të gjendet në dispozicion të publikut për shikimin e filmave në rezolucion të plotë të lartë (Full HD) me rezolucion 1080p (1.920 x 1.080).Në fakt, aktualisht YouTube përmbajtjet e saj me rezolucion të lartë i shfaq me rezolucion prej 720p, respektivisht 1280 x 720. Përfaqësuesit e YouTube kanë theksuar se rezolucioni i ri si dhe playeri i ri përkatës do të gjenden në dispozicion të përdoruesve brenda disa ditësh.

Po ashtu është theksuar se YouTube është duke përgatitur përmbajtje në rezolucionin në të cilin përdoruesit i vendosin, e kompania më pas i para-kodon për rezolucion përkatës të paraqitjes. Mu për këtë, në rastet kur shtohen mundësit e shfaqjes në rezolucionet e reja, YouTube duhet që vet të para-kodojë përmbajtjet në këtë rezolucion të ri.

Aktualisht vetëm rreth 10% të video materialeve të shfletuara në YouTube lëshohen në playerin e rezolucionit të lartë. Si arsye për këtë gjendje në YouTube thonë se shumë shfrytëzues kanë kufizime në harduer apo lidhjet e dobëta të internetit pamundësojnë shfaqjen e videove me rezolucion të lartë, derisa përmbajtjet e incizuara në rezolucion të ulët me anë të pajisjeve të ndryshmeve mobile në këtë shërbim janë më të shumta se kurdoherë më parë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

YouTube së shpejti në rezolucion të plotë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum