www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google Translate përkthen derisa shkruani

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Google Translate përkthen derisa shkruani   Sun Nov 29, 2009 7:38 pm

Shërbimi i kompanisë Google për përkthim që prej dje është paraqitur në formë të re. Veç ndryshimeve kozmetike, Google Translate sjell edhe tri risi.Në Google theksojnë se shërbimi i tyre Google Translate mbulon 98 për qind të shfrytëzuesve të internetit, dhe atë për faktin se kupton 51 gjuhë të botës – përfshirë edhe gjuhën shqipe, gjersa veç ndryshimeve kozmetike sjell edhe risi të dobishme.

Google Translate tani e tutje nuk e përmban urdhrin Translate, mirëpo të gjitha hyrjet përkthehen në gjuhët e dëshiruara derisa shkruhen. Tjetra, për përkthimin në gjuhët si ajo tradicionale kineze Google Translate ka instaluar tastin Show Romanization, i cili do të shfaq tekstin në shkronja latine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Google Translate përkthen derisa shkruani

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum