www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google ridizajnon makinën e vet të kërkimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Google ridizajnon makinën e vet të kërkimit   Tue Dec 01, 2009 2:19 amPas shumë kohe Google po përgatit një variant më modern të makinës së kërkimit, mirëpo ajo edhe më tutje do të ketë pamje të thjeshtë.Thashethemet e pak kohe më parë dolën të janë të vërteta, Google po përgatit ridizajnimin e parë të madh të makinës së saj të kërkimit pas shumë kohe. Edhe pse pamja ende nuk është përfundimtare, informatat e para në dispozicion tregojnë për një faqe më ndryshe të parë dhe paraqitje më të detajuar të rezultateve të kërkimit.

Pas futjes së shprehjes së kërkuar përdoruesit në anën e majtë kanë mundësinë e zgjedhjes së informatave më të detajuara si fotografi, video e të ngjashme. Pamja e re ende përmban pastërtinë dhe thjeshtësinë për të cilën njihet Google, e mund të provohet me futjen e kodit të veçantë JavaScript në shiritin e adresës së përzgjedhësit.

Një shembull konkret dhe të thjeshtë se si të bëhet kjo jep portali teknologjik Gizmodo, së bashku me vërejtjen se ky trik funksionon vetëm për google.com në origjinal, por jo edhe për versionet e lokalizuara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Google ridizajnon makinën e vet të kërkimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum