www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fotoaparat i hollë i rezistueshëm ndaj gjithçkaje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Fotoaparat i hollë i rezistueshëm ndaj gjithçkaje   Tue Dec 01, 2009 2:25 amNga kompania Casio na vjen një fotoaparat i cili është i rezistueshëm ndaj goditjeve, pluhurit, ujit dhe ngricave, por për dallim nga shumica e pajisjeve të këtij lloji, nuk është tepër i madh e as i pahijshëm.Casio EX-G1 aspak nuk duket si një pajisje e cila mund të duroj çfarëdo keqtrajtimi, mirëpo në Casio pohojnë se mund ta rrihni, ngrini, ta lagni me ujë dhe ta hidhni në pluhurin më të madh pa i shkaktuar pasoja.

Krejt kjo vjen në një shtëpizë gjithsej 0.78 inç (rreth 2 centimetra), që e bën këtë pajisje fotoaparatin më të hollë të këtij lloji në treg.

Nga specifikat tjera veçojmë sensorin e rezolucionit prej 12.1 megapikelash, auto-fokus, incizim të video materialeve me rezolucion 848 x 480 piksela, objektiv të trefishtë optik, 35.7 MB memorie të integruar (zgjerohet edhe më shumë me kartela microSD, apo microSDHC) si dhe ekran LCD me diagonale prej 2.5 inç.

Krejt këto nuk do të kushtojnë edhe tepër. Pajisja do të paraqitet këtë dhjetor me çmim prej 300 dollarësh, me ngjyrë të kuqe dhe të zezë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Fotoaparat i hollë i rezistueshëm ndaj gjithçkaje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum