www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pitt në Japoni për premierën e filmit "Ingloriuose Basterds"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Pitt në Japoni për premierën e filmit "Ingloriuose Basterds"   Tue Dec 01, 2009 4:53 amBrad Pitt dhe Quentin Taratino ishin pjesëmarrës në premierën japoneze të filmit "Ingloriuose Basterds". Ky film ka arritur një shifër rekord të ardhurash në Shtetet e Bashkuara nga shitja e biletave - 37.6 milionë dollarë.

Nga shitja e biletave të filmit nëpër kinematë jashtë Amerikës, deri tani ky film ka fituar rreth 27,5 milionë dollarë, duke i çuar në total fitimet e filmit në 65.1 milionë dollarë. Mjaft adhurues të aktorit kryesor Brad Pitt, kishin dalë për të pritur idhullin e tyre, dhe për të arritur të merrnin ndonjë autograf prej tij.

Filmi"Ingloriuse Basterds", do të nisë shfaqet në kinematë japoneze nga data 20 nëntor. Një tjetër film në Japoni. Grupi realizues i filmit "Hear me- Dëgjomë", ishin në Japoni për premierën e filmit.

Në qendër të subjektit është një djalë i cili punon në një pishinë dhe bie në dashuri me një vajzë që nuk dëgjon (interpretuar nga Ivy Chen Yi Han). Personazhi, interpretuar nga aktori Eddie Peng Yu yen tërhiqet prej vajzës dhe nis të mësojë gjuhën e shenjave për të komunikuar me të.


Premiera e filmit u shoqërua me një seri aktiviteteshe bamirëse, ku morën pjesë aktorët kryesorë të filmi.
Peng thotë se "Filmi do të ketë ndikim pozitiv tek shikuesi". Të tre aktorët kryesorë të filmit, gjatë fazës përgatitore të tij, morën mësime për gjuhën e shenjave, dhe për mënyrën se si të përdornin gjestikulacionet në film.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Pitt në Japoni për premierën e filmit "Ingloriuose Basterds"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum