www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Trepça” përmbyll vitin pa humbje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: “Trepça” përmbyll vitin pa humbje    Tue Dec 28, 2010 1:10 am

“Trepça” edhe gjatë këtij viti ka vazhduar trendin e rezultateve në prodhimin e xehes. Prodhimi në dy minierat e kësaj ndërmarrjeje ka shënuar rritje prej 15 për qind, kurse industria kimike, dy javë para afatit ka realizuar planin e prodhimit të sulfatit të aluminit.

Menaxheri i kompleksit industrial “Trepça” në pjesën jugore të Mitrovicës, Ferat Shala, i ka thënë Zërit se rritja e prodhimit të xehes, ka mundësuar edhe rritjen e produktit final të koncentratit që shitet në tregun e jashtëm.

“Me ndihmën e Komisionit Evropian “Trepça” ka realizuar projektin e hidrombushjes në minierën e Stantërgut, ku janë mbushur hapësirat e zbrazëta të minierës, duke përdorur si material hirin e termocentraleve të Obiliqit”, tha Shala.

Sivjet tregu i metaleve po ashtu është stabilizuar, pas tronditje që pat pësuar në gjysmën e dytë të vitit 2008 dhe gjashtëmujorit të parë të vitit 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

“Trepça” përmbyll vitin pa humbje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum