www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kompjuterat reagojne negativisht ndaj duhanit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Edoni
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 9966
Data regjis. : 24/12/2009
Age : 30
Location : Ku bon knusi Vo :P

MesazhTitulli: Kompjuterat reagojne negativisht ndaj duhanit   Tue Dec 28, 2010 4:26 am

Ne vecanti jane kompjuterat e kompanise Apple ata qe
reagojne keq ndaj tymit vrases. Kete e ben te ditur shoqata amerikane e
konsumatoreve “The consumerist”, sipas se ciles, dy kompjutera MacBook nuk jane
pranuar nga firma edhe pse kane qene brenda garancise, pasi ishin demtuar nga
duhani.

Nje prej rasteve daton ne vitin 2007 ku nje laptop MacBook nuk u pranua nga
dyqani i Apple ne Iowa pasi perdoruesi e kishte demtuar duke pire duhan.
Ne nje rast tjeter, nje kompjuter eshte refuzuar te hapet nga tekniket e
Apple, pasi sipas tyre, ai ishte ndotur me tyrmin e cigareve.
Ndaj Apple jane kerkuar sqarime dhe kompania ka reaguar duke thene se
nikotina eshte ne listen e substancave te demshme te publikuar nga “Occupational
Safety and Health Administration” dhe thekson se nuk do t’u kerkoje punonjesve
te saj te riparojne kompjutera duke vene ne rerzik serioz shendetin e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kompjuterat reagojne negativisht ndaj duhanit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum