www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shumica e partnerëve nuk janë të lumtur në çift

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Shumica e partnerëve nuk janë të lumtur në çift    Tue Dec 28, 2010 4:42 am

Një studim pohon se shumica e çifteve janë të pakënaqur me lidhjen e tyre, edhe pse në shikim të parë nuk duket ashtu.

Çdo i gjashti çift pranon se nuk është i kënaqur me lidhjen, ndërsa çdo i katërti mendon të ndërpresë lidhjen. Teksa te çdo i dhjeti çift ekziston mosbesimi ndërmjet partnerëve.

Këto janë të dhëna të fituara nga një hulumtim ku kanë marrë pjesë 3.000 çifte.

Po ashtu, është vërejtur se çiftet ankohen për mungesë të seksit, spontanitetit, pasionit dhe romantikës, ndërsa të gjitha këto i shkatërrojnë kualitetin e lidhjes.

Shumica e çifteve jetën e tyre seksuale e kanë vlerësuar me notën 6 (kur maksimalja ishte 10), ndërsa aktivitetin seksual në krevat e konsiderojnë si mesatar dhe jo të shkëlqyer.

Më shumë se gjysma e çifteve konsiderojnë se në lidhjet e tyre mungon pasioni dhe kënaqësia, si dhe pohojnë se personat e tyre të dashur kanë ndryshuar me kalimin e kohës. Ndërkohë 33% e çifteve thonë se në lidhjen e tyre mungon afërsia. /Telegrafi/

10 arsyet më të shpeshta që sjellin deri te shkatërrimi i lidhjes:

1. Mungesa e spontanitetit
2. Mungesa e romantikës
3. Jeta e keqe seksuale
4. Mungesa e vëmendjes
5. Mungesa e komunikimit kualitativ
6. Mospërputhshmëri në dëshirat dhe qëndrimet
7. Mosbesim në çift
8. Mungesa e pasionit
9. Mungesa e respektit
10. Mungesa e sinqeritetit
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shumica e partnerëve nuk janë të lumtur në çift

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum