www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FSK-ja, ashtu siç e projektuam

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: FSK-ja, ashtu siç e projektuam    Tue Dec 28, 2010 11:31 pmMinistri në largim i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Fehmi Mujota ka pohuar se ngritja e FSK-së shkoi ashtu siç ishte planifikuar, ndërsa ndër të arriturat kryesore për FSK-në e vlerësoi pajisen me armë të pjesëtarëve.

Në konferencën përmbyllëse për këtë vit, Mujota si të arritura i vlerësoi edhe marrjen e përgjegjësisë nga KFOR-i për deminim, si dhe angazhimin në kërkim shpëtim në Shkodër.

Për dy vjet në FSK, sipas krerëve të saj, janë trajnuar rreth 2200 pjesëtarë. Këto zhvillime sipas Mujotës kanë bërë që të fitohet përshtypja se anëtarësimi në NATO, do të bëhet më shpejt sesa është paramenduar në fillim të vitit.

Në këtë konferencë për media u përmenden edhe mangësitë. E para ishte mungesa e ligjit për pensionimin e pjesëtarëve të FSK-së dhe mosrealizimi i tërësishëm i buxhetit.

Ministri në largim, Fehmi Mujota nuk dha shenja nëse do të jetë sërish ministër i FSK-së në qeverinë e ardhshme. Ai tha se është i kënaqur me punën, por pohoi se politika do ta bëj të vetën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

FSK-ja, ashtu siç e projektuam

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum