www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Jakup Krasniqi kundër një qeverie teknike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Jakup Krasniqi kundër një qeverie teknike    Tue Dec 28, 2010 11:32 pmUshtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi është kundër formimit të një qeverie teknike, ngase, sipas tij, Kushtetuta e vendit nuk parasheh formimin e një qeverie të tillë.

“Të gjitha zgjidhjet duhet të gjendet konform aktit më të lartë juridik”, ka thënë Krasniqi, që në një intervistë për Radio Kosovën.

Krasniqi beson se fundi i janarit ose fillimi i shkurtit do ta gjejë vendin me Qeveri dhe Kuvend, ndërkaq, nuk parapëlqen një koalicion të gjerë, pasi ai i deritashëm, sipas tij, nuk rezultoi i suksesshëm.

Sekretari i përgjithshëm i PKD-së, thekson se gjithçka do të varet nga procesi i rivotimit më 9 janar. Ai nuk parapëlqen një koalicion të gjerë megjithëse për këtë, sipas tij, do të vendosin “numrat” e deputetëve në Kuvendin e Kosovës.

“Zakonisht koalicionet nuk preferohen shumë të gjera, ne e kishim një koalicion mjaft të gjerë por nuk rezultoi i suksesshëm”.

Ndërsa, lidhur me raportin e Dick Martyt dhe mundësinë që të publikohen emrat e atyre që bashkëpunuan në përpilimin e këtij raporti, ai ka thënë se nuk di emra. “Sigurisht që Dick Marty i di ata emra, është mirë që në ardhmen do të ketë mundësi që të dihen emrat, por, unë në këtë moment nuk do të manipuloja pasi është diçka, të cilën unë ende nuk e di”.

Krasniqi ka ritheksuar se qëllimi i raportit ka qenë denigrimi i luftës së popullit shqiptar, i vlerave të këtij populli, si dhe amnistimi i krimit të vërtetë që ka bërë Serbia në Kosovë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Jakup Krasniqi kundër një qeverie teknike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum