www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Raporti i Martyt ka ndikuar në njohje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Raporti i Martyt ka ndikuar në njohje    Tue Dec 28, 2010 11:34 pmMegjithëse brenda një viti pavarësia e Kosovës është njohur nga vetëm tetë vende, zëvendësministrja në largim e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Vlora Çitaku vitin që po lëmë pas e ka cilësuar të suksesshëm për MPJ-në dhe njëkohësisht për Kosovën.

Në konferencën e fundvitit për gazetarë, Çitaku e ka përmendur si sukses vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND) për ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës. Po ashtu, sukses të radhës e numëroi miratimin e Rezolutës së Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Zëvendësministrja në largim tha se raporti i Dick Martyt ka ndikuar negativisht në perceptimin e vendeve tjera për Kosovën dhe me këtë rast tha se pret edhe angazhimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë por edhe angazhimin e shteteve tjera mike të Kosovës për të lobuar për Kosovën.

Ajo e ka vlerësuar raportin e Dick Martyt si të pa bazë dhe i cili ka ndikuar edhe në aspektin e njohjeve.

Çitaku ka thënë se MPJ-në në vitin 2011 e presin shumë sfida, e ndër to edhe fuqizimi i subjektivitetit të vendit në arenën ndërkombëtare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Raporti i Martyt ka ndikuar në njohje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum