www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Partitë dhunuan vullnetin e qytetarëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Partitë dhunuan vullnetin e qytetarëve   Thu Dec 30, 2010 1:25 amUshtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi ka thënë se “gardianët e votës” kanë vjedhur ato sipas fuqisë politike që kanë pasur dhe kështu është dëmtuar një proces të cilin “është dashur të ruhet siç e ruan nëna fëmijën”.

“Më 12 dhjetor përfaqësuesit e partive politike dhunuan vullnetin e qytetarëve të Kosovës. E vërteta është që vetëm një segment ka dal ashtu siç e kam dëshiruar përgjigjja e qytetarëve të Kosovës për të kryer të drejtën e tyre”, ka thënë Krasniqi në një intervistë për Radio Dukagjini.

Sipas tij, procesi zgjedhor ishte një provim për të treguar nivelin e demokracisë, nivelin e përgjegjësisë së institucioneve të shtetit, por kjo nuk ka ndodhur në ditën e zgjedhjeve.

“Gabimi është gabim, vjedhja është vjedhje dhe ai që vjedh pak ai vjedh edhe shumë, prandaj tashmë nuk është koha që duhet të ndalur se kush vodhi më shumë e kush më pak”, ka thënë Krasniqi.

Sekretar i përgjithshëm i PDK-së ka thënë se e keqja është se të gjithë ata që kishin për obligim për ta mbrojtur votën e qytetarit - ata vodhën dhe vjedhja është bërë sipas fuqisë së tyre politike.

“Unë jam i bindur se PDK-ja nuk ka pasur se çka të jetë e shqetësuar për votat që do t’i fitonte nga zgjedhësit e saj, e në mënyrë të veçanta në dy komunat e Drenicës, në Lipjan dhe Malishevë, prandaj këtë e konsideroj të paarsyeshme, ashtu siç e konsideroj të paarsyeshme atë se çfarë ka bërë AAK-ja në Deçan, sepse unë mendoj se në Deçan askush nuk do t’ia kishte kontestuar asaj fitoren”.

Presidenti në detyrë ende nuk e di nëse do të jetë kandidat edhe për një mandate për kryetar Kuvendi nga partia e tij. Ndërsa duke folur për krijimin e institucioneve pas këtyre zgjedhjeve, Krasniqi ka thënë se është ithtar i krijimit të një qeveri të qëndrueshme dhe se jo të gjitha partitë mund të qesin kushte për partneritet qeverisës.

“Unë nuk do të përmendi emra për formimin e koalicionit, por personalisht jam që të jetë një koalicion sa më i qëndrueshëm dhe mendoj që, përveç LDK-së që mund të kushtëzojë koalicionin me pozitën e presidentit, partitë tjerë nuk kanë numrin që të kushtëzonin”.
Krasniqi mendon që fundi i janarit do të jetë koha kur do të konstituohet Kuvendi dhe pastaj edhe qeveria e re
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Partitë dhunuan vullnetin e qytetarëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum