www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Optimistë për vizat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Optimistë për vizat    Thu Dec 30, 2010 1:31 aministri në largim i Integrimit Evropian, Besim Beqaj theksoi të mërkurën se Kosova deri në fund të vitit 2011 do të plotësojë të gjitha kriteret për të qenë pjesë e listës së bardhë të Shengenit.

Ministri Beqaj në takimin e fundvitit me gazetarë mbështeti deklaratën e bërë më herët të kryeministrit Thaçi, se brenda 15 muajve qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza, që sipas tij çështja mbetet vetëm në vendimin e Komisionit Evropian.

Megjithëse sipas deklaratave të mëhershme të Komisionit Evropian, Kosova ende nuk ka plotësuar kriteret, Beqaj tha se janë plotësuar kushtet teknike për marrjen e Strategjisë për liberalizim të vizave, që prej muajit korrik, por pret ende përgjigjen e Komisionit Evropian.

Ai e arsyetoi mosmarrjen e Strategjisë për liberalizim të vizave për shkak të mosnjohjes së shtetit nga të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Evropian.

Në këtë konferencë është folur edhe për Raportin e progresit. Ministri tha se kërkohet më shumë angazhim në reformimin e administratës publike, luftën kundër krimit dhe sundimin e ligjit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Optimistë për vizat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum