www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:27 pm

Eja
Eja dhe pastaj ik prapë e më ler ta shijoj dhimbjen e ndarjes
E ëmbël është vuajtja që shkaktohet nga mungesa jote
Sepse mungesa jote gjithmonë ma kujton praninë tënde
Eja edhe një herë dhe më godit mu në zemër
Që të bindem se ende kam fuqi të përballem me dhimbjet!

Kur unë të jem dënuar nga harresa
Eja dhe më bëj të vuaj edhe një herë
Eja se dua ta kem plagën e freskët
Që edhe kujtimet për ty të jenë të freskëta
Eja edhe një herë dhe më ç‘mëso
Se më kanë mësuar aq shumë sa desh m’u zbraz zemra nga ndjenjat
Eja të bashkohemi edhe një herë që ta kuptoj sa të fortë më ka bërë ndarja!

Kur unë të jem harruar pothuajse nga krejt bota
Eja ti me vesën e të gjitha mëngjeseve të jetës
Dhe m’i kujto lulet që u thanë pa ua ndier aromën
M’i kujto gjynahet e mia që kanë arritur majat e maleve
Kështu s’do ta harroj se nuk ka mal pa majë
Dhe do ta kujtoj sot e përmot që edhe pse majat e maleve janë më afër diellit
Prapë se prapë ato jetojnë me borën.

Kur shpirti im të jetë nisur drejt Qiellit
Eja ti me lotët e krejt syve të të dashuruarve të Tokës dhe laje trupin tim
Që ta ndjej edhe një herë se në botë lashë njerëz më të dashuruar se vetja
Që shpirti im t’i thotë gjithë botës se nuk ka ndarje që s’na e kujton takimin,
Nuk ka pendim që s’na e kujton gabimin,
Nuk ka ikje që s’na e kujton kthimin.

Nëse s’jam i denjë të vish derisa unë të jem këtu
Ti eja kur të kem shkuar unë atje
Dhe thuaja gjithë botës Të Vërtetën për të cilën u lavdërova e u shava
Thuaju që unë edhe pse u largova, nuk u ndava
Edhe pse nuk derdha lotë, prapë qava
Se që kur u ndanë Ademi e Hava
Edhe rrugët e njerëzve u ndanë në dy:
E para: “Kam nevojë për ty se të dua”,
E dyta: “Të dua se kam nevojë për ty”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:38 pm

nuk kom fjal si te shprehem nuk ka me te bukur se kjo qe lexova e me preku ne thellsin e shpirtit (me fal edhe mue qe dola nga tema po do te bashkohem do ti bashkangjes edhe une fjalet me te bukura qe i kom ndier ndojehere do te shkruaj edhe une nje poezi patjeter

te lumt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:55 pm

Cuditem me jeten,
Cuditem me veten,
Cuditem me ty,
Cuditem me ne te dy.

Te kujtohet si u njohem?
Nje dite shkurti,
Nje dite me shi,
Nje dite si nje enderr,
Nje enderr e gjate nje vit.

Po puthjen e pare e mban mend ?
Te qarte e kam ne mendje
si te ishte dje.
Me ne sfond « please forgive me »
pasioni mori jete.

Te lutem me fal thoshte kenga
Te lutem me fal me the dhe ti
E hidhur ish e verteta
E embel mjalte genjeshtra.

U zhduke ashtu papritmas
U zhduke pa lene gjurme
Prapa le vec dhimbje
Nje dhimbje pafund.

Ah sa te kerkova
Te kerkova pa u lodhur
Kerkova syte e tu
I kerkova gjithkund.

Pyesja veten "perse?"
Pyesja veten "po ti?"
Pyesja veten "si ike?"
Pyesja veten "do vije?"

Nje dite te bukur Maji
Nje dite te shenuar per ty
Nje dite qe kurre s’do e harroj
Nje dite = nje mrekulli

Qendruam ashtu si te shushatur
perball njeri-tjetrit.
Na dukej e pamundur
Me dukej si nje enderr.

S’te mbaja dot inat
S’mundesha kurrsesi
Te kisha kaq prane
Ishe vertet ti !

Askush s’mund ta besoje
Por ne vertet u njohem ate dite
Gjithcka kishim jetuar
Kish qen vec nje film.

Me kerkove nje perqafim
Por nje puthje te dhurova
Te ulur ne trotuar
Te gjitha i harrova.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:56 pm

Eja edhe nje here

Mos me le njeher
mos me le te mjere
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume
TI e di se te dua
dhe vuaj per TY
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua Ajer
ti je per mua gjdo gje ti je Ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:57 pm

Malësor shkruajti:
nuk kom fjal si te shprehem nuk ka me te bukur se kjo qe lexova e me preku ne thellsin e shpirtit (me fal edhe mue qe dola nga tema po do te bashkohem do ti bashkangjes edhe une fjalet me te bukura qe i kom ndier ndojehere do te shkruaj edhe une nje poezi patjeter

te lumt


Flm Malsor shummm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Fri Dec 31, 2010 12:02 am

eja edhe nje her

Shum afer te pata,
shum larg u largove..
Dashurin time s'di
si e refuzove.
Larg teje gjendem
dhe gjithmon te kujtoj
por nuk e humbi shpresen
se prap te dashuroj


Sonte flejn
ata qe dashurohen
ka dikush..
Dhe nuk flen
mundohet ta gjej dikend...
Ndersa ti shpirti im
flej rehat
se un per ty
ri pa gjum cdo nate....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Fri Dec 31, 2010 12:04 am

SI MUNDE

S'kam besuar se më ik si era
S'kam menduar të jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy
Në çdo hap në çdo vend dhe
Në gjum më bie ndërmend
Kur flej
Më duket të kam pranë
Kur qeshi më duket më shikon
Kur qaj më duket më pajton
Eja pranë meje
Edhe në vdeksha
Nuk do të harroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Fri Dec 31, 2010 12:09 am

TË TASHË...

Të thashë të dua, por të gënjeva
Të thashë ndjej atë që s’e ndjeva
Të thashë e di për atë që s’e dita
Të thashë nuk e di atë që e dita!

Të thashë se jam, ajo që nuk isha
Të thashë që kam atë që s’e kisha
Të thashë do bëjë atë që s’e mendoja
Të thashë s’e dua atë që e deshiroja!


E mohova të vërtetën e argumentuar
E pohova gënjeshtrën e vetësajuar
Të ngacmova kur ishe indinjuar
Të lëndova zemrën që e kishe t'plaguar...

A e kuptove përse të kundërshtova
A e kuptove përse të sulmova
Isha e dobët shumë, ndaj gabova
Në munges dije gjithçka shkatërrova.

Tani me vete mendoj edhe përkujtoj
Isha unë ajo apo tjetër forcë më drejtoj
S’mund t’a kthej prapa as kohën as jetën
Për gabimet bërëse dua të rrah vetvetën!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Wed Jan 19, 2011 7:07 pm

Eja edhe nje her
u than te gjitha gjethet
dhe ran ketu pran meje
por nje zemer qe rrah per ty
eshte shum larg teje

koha nuk po me kalon
edhe gjumi mu ka q´rregullua
rri gjat dhe yjet i shiqoj
dhe mundohem qe ti numeroj
nese je ne mesin e tyre
te lutem nje shikim ma fal
te me vie gjumi e mos te me dal
puthja jote do te me kishte ndihmuar
zemren time per ta sheruar
u mundova ta fal nje shekull dashuri
por ketu ishte nje kufi
se edhe jeta ka padrejtesi

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:57 am

Nese ti do te me gjesh
me kerko atje
te braktisur te mjere
mes qiellit me re

Nese rruges se gjatë
do te ndeshesh një shpirt te vrare
mos e shif me sy te shtrembert
por i thuaj dy fjale

I thuaj nese te mban mend
e nese vuan për ty
pyete dhe për zemren
që dashuroi dy syte blu

E nese ajo duket e ftohte
e syte s'kane me shkelqim
e ke fajin ti
që u talle me dashurine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:57 am

Keto fjale që mi tha zemra
edhe spirtit me pikojne
le te jene dhurate për ty
për te bukren kohen tone.

Le te jene si trendafil,
mbaje ne buze e neper goje,
merri mbaji shpirti im
se prej zemres ti dhuroj!

Gjdo petale ka nji mall,
ka nji fjale që ma the mua,
ka një zjarr e një Dëshirë,
që na mbeti pa u shuar...!

Gjith aroma që e kane
ka burimin veç tek ty ,
ne çdo puthje kur u dhame
vjen kjo ere plot dashuri.

Po ti fali keto fjale,
merri mbaji thell ne gji,
si kujtim te kohes tone
le te mbese dhurate për ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:58 am

Nuk e di pse sa here qe largohesh nga une
jam e gaçme te qendrosh te te ulem ne gjunje.
Po ti sikur me doje???
Apo isha thjesht viktime
e ndonje loje???
Me thuaj i dashur une nuk merzitem,te pakten per me te keqen te pergatitem.
Ti hap deren nese troket tek une
Mos u trishto i dashur
perseri do ulem ne gjunje
Ndoshta ti do shqetsohesh.
Sa keq qe ta besh kete detyrohesh>
Por ti shtiresh dhe betohesh!
Jo i dashur,te lutem jo keshtu me mire ma thuaj ne sy;
UNE DUA DIKE TJETER DHE JO TY
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:58 am

Nuk e di se qfar te shkruaj per ndarjen ton
O Zot nuk po kam fuqi ta shpre
ate se qfar po ndjej ne shpirt.
ndarja qenka trishtim qenka mos

Kuptim qenka vuajtje qenka edhe vdekje.
te gjitha keto dhimbje ne shpirt mu randuan ,
ku nuk mund ti bart lotet qdo qast po e lagin qerpiket ,
trupi po ndjen nje ftoftesi sikurse vdekja t'me ish aftruar ,
vall po e pyes veten me egoizem qfar po ndodh keshtu me mua.

Nje ndarje qe te gjitha keto mi ofroj te gjitha
keto qe shpirtin sma len te qet.
Jam lodhur me smundem me te perballoj azgje
joooooooo smundem veq vuajtje dhe dhimbje.
Tani sme mbeti me azgje veq lus Zotin te me merr

E ta pushoj shpitin tim ta largoj
nga kjo kriz qe me ka kapluar.
E ty i dashur qe me solle ne ket gjendje ,
ta kerkoj vdekjen Hija ime gjod nat te vije
te shtrati yt te kuptosh qe jam hije vdek
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:58 am

Ne jet nuk esht asgje nga dita qe te kam takuar
dhe i zgjuar rri ter naten Per ty duke menduar
Duke mos kujtuar pse ne dy nuk jemi te bashkuar
ndoshta dashurin qe duhet ta kem dikush e ka mallkuar
ndoshta jo ndoshta krejt cka duhet te shtyn vetem pak koh
ta kuptosh dashurin time ,ather tme thuash po
dhe un te pres dhe deri sa te vdes
edhe ather kur asnje shpres nuk kam
kur je lumturua ,kur je e deshperuar
Un do te jem aty per te ngushdhuar
Do te jem me ty me te keqen dhe te miren
i gatshem ne cdo moment per te plotesuar deshiren
Edhe frik kur ke edhe e vetmuar kur je
edhe dashuri kur ske Mua aty do te me kesh
Per ty te kujdesem, endrrat ti rrealizoj
Per ty te jetoj, Per ty te mendoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the keto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Zonjush e bukur ti patjeter e imja duhet me kon
pa marr parasysh cka mendojn e thoj ton
se mu sme interreson kte edhe ti e kupton
un thjesht te adhuroj dhe askush smuntet te ma ndalon
Por tjeter po me bin ne kte koh dhe me rrin mbi kry
kur ndjenjat qe kam per ty askush smundet me mi thy
ti nuk ke numer e vetmja je per mua
dhe ashtu si te dua asnje tjeter nuk munt te dua
neser te betohem diten me ty ta kaloj
fshqehtesit e mija dua vetem ty ti tregoj
fshehtesit e tuja dua ngadal ti zbuloj
levizjet e buzeve tuja me kujdes ti veshtroj
Per her e me pas per ty te qendoj
deri sa te vdes per ty do te kendoj
per ty jetoj , per ty te mendoj
shpirtin ta lexoj, deshirat vetem ty do ti plotsoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the keto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Per ty dua te jem rreze e djellit kur te kesh ftoht
dua qe ta puth trupin tent te ngroht
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:58 am

zjermin ne buzet e tua dua ti shuaj
Per ty mos te vuaj
Un ty jetoj ,un per ty mendoj
edhe vetem dy fjal nga ti dua ti degjoj
te lutem me ndimoh qe shpirtin ta qetsoj
dhimbjet ti shkatrroj ,mendjen time ta liroj
Per ty. Gjthcka po i baj vetem more ty
asnje fuqi smund te me shtyj te mos mendoj per ata sy
per syt e vetem qe bashk shkelqejn kur me shikojn
qe kohet e pakotit i perballojn me ndimojn
Ne zemren te derguar pergjithmone te pushoj
dhe si ushtari me i persosur per ty dua te luftoj
Per ty te mendoj, per ty te jetoj
sikur se kyt keng vetem ty ta kushtoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the keto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:58 am

E dashur:Zemra me te ardhmen rron me te sotmen dashuron.
Dashuria s’eshte loje.
Dashuria s’eshte pije.dashuria eshte dy trupa
Qe leshojen t enjejten hije VOGELUSHE

A kjo vetmi qe po me djeg, me ka bere thengjill te zi.
Neper terr kerkoj nje shteg,
Ku te perplasem nuk e di.
Ku ta gjej nje zemermire qe pak shpres te me dhuroje,
Te kuptoj qe jam gjalle,
Kam te drejte dhe un te jetoj!
Kur te vdes

Kur te vdes ti mos me qaj,
Se do cohem e do trishtohesh kur te them,
Se ti ke faj VOGELUSHE

Kur un mendoj se ti mendon se un mendoj per ty,
Mendo dhe ti se une mendoj se ti mendon per mua....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:58 am

DASHNIA
Te shkomi i kavajes
T'dielen kom shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syte
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
PO u rrotullojshe
Qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une s'te ndahem
o ylli lalit t' vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha.

Per drek I fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
TE kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet.

dallget bejne shkum,
dielli rrezaton
po ti oyll bote
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e t'gjitha ça ka...

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah s'ka!

So take me as I am
This may mean
You'll have to be a stronger man
Rest assured that
When I start to make you nervous
And I'm going to extremes
Tomorrow I will change
And today won't mean a thing

Sikur bota te behet therrime,
Mbi germadhat e saj do ngrihen gjithkund
Flaket e dashurise sime!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 6:59 am

PYETA ZEMREN TIME


E pyeta zemren time
ti pse rehat nuk ndihesh,
e ne kraharor rreh
si ne mijera fluturime.


E pyeta zemren time
ti nga une c;kerkon,
se ate zemer qe te ka pushtuar
une ty nuk ta jap dot.


Se malli e di te ka trishtuar
e ke kaq kohe ti pa epare,
kaq kohe zemrat
prane e prane pa rrahur;
sa shume enderroni te jeni bashke.


Po fati juaj keshtu e deshi,
e ti ate nuk e mund dot;
vec kujtimet qe bashke patet
nuk do ti harroni ne kete bote.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:00 am

Zoti ka dhen shum gjera ne jet
Nje prej tyre dashurin e vertet
Qe ndjenjat e mi leshon
Ah kjo zemra ime vetem per ty mendon
Sado mundohem zemren ta ndal
Nga shpirti esht e pamundur
Dashuria esht gjall
Zoti fatin ma largoi
Un nuk jam me njesoj
I vetem plot trishtim
Zot te lutem me kthe fatin tim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:01 am

Kur une te thashe "Te dua"
Era ndaloi
nuk donte ti merrte me vete keto fjal
Hena edhe pse nga ana tjeter
zgjati koken edhe diellin ne sy e pa
Sa emocione!
Nga nje peme aty afer
nje zog nje keng na dhuroi
Si deshmitar nga qielli
nje yll zbret
Po linde nje dashuri e vertet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:01 am

Nga ti pres
Buzen te ma ofrosh
Nga ti pres
Zemren te ma dhurosh
Nga ti pres
Fjalen shum te dua
Ateher je e imja
Dhe kurr nuk kam per te te harruar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:02 am

MALL
U mbushen 100 vjet qe nuk ta shikoj fytyren
qe nuk ta rrethoj belin
qe nuk te qendroj ne bebe te syrit
qe nuk i bej pyetje drites se mendjes tende
qe nuk e prek ngrohtesine e barkut tend.
U bene 100 vjet qe nje grua
me pret mua ne nje qytet.
Ish?m ne nje dege, ne te njejten dege
Por rame nga ajo dege dhe u ndame.
100 vjet kohe qe na ndan
rruga per atje eshte 100 vjeçare.
U bene 100 vjet qe vrapoj
pas teje neper muzg.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:03 am

Dashuria e sinqertë

Të dashurosh vetëm për të dashuruar është mëkat
Dashuro vetëm kurrë ndjehesh e dashuruar.

Të dhurosh puthje është kënaqësi
dhuro vetëm nëse të dhuron dikush ty.

Të qash është dhimbje dashurije
qaj vetëm nëse dikush loton edhe për ty.

Të hapësh derën e zemrës është bukuri
hape vetëm nëse edhe ai e hap për ty.

Të simpatizosh dikë është pasuri
simpatizo vetëm nëse të simpatizon edhe ai ty.

Të ëndrosh për dikë është fantazi
fantazo vetëm nëse edhe ai të imagjinon ty.

Të zhytësh në mendime është qetësi
mendo nëse edhe ai mendon për ty.

Të verbohesh në sy është dhimbje !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:03 am

DIKUSH ME THA SE KISHE ARDHUR
S'ME ZURI GJUMI DERI VONE
E HESHTUR SA ME MALL E PRITA
NJE GJYSEM ZILEJE NE TELEFON

TI NUK ME ZGJOVE,SE E DIJE
QE SKISHA FJETUR DERI VONE
NJE TRENDAFIL ME KISHE LENE
TE KUQ,TE BUKUR MBI TELEFON

SOT TRENDAFILI ESHTE THARE
POR UNE ME MALL E RUAJ ENDE
AI MBAN BRENDA MIJERA FJALE
QE TI TE MOS ME ZGJOJE,S'MI THE

DIKUSH ME THA SE KISHE ARDHUR
E UNE ME ANKTH STE PRITA ME
E NDJEVA SE NE MENGJEZ
DO TE TE KISHA PRANE
DO ME ZGJONTE I NJEJTI ZE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:04 am

nese nje dite ti do te jesh duke qare
me thirr mua qe te jem me ty
un nuk te premtoj te te bej te qeshesh
por ne mund te qajm te dy!

nese nje dite ti deshiron te shkosh larg
e une mos te te kem ne sy...
mos ngurro te me therrasesh
un nuk premtoj te te ndal
por mund te vij me ty!

nese nje dite ti nuk deshiron te degjosh askend...
me thirr!
un te premtoj te jem me ty
pa asnje fjale,njesoj sikur te ishe vetem,e jo te dy

por,nese nje dite me therret
dhe nga une nuk merr pergjigje,
eja ti shpejt t'me shohesh ne sy
ndoshta une kam nevoje per ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 7Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
YlliehanaForum