www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:27 pm

First topic message reminder :

Eja
Eja dhe pastaj ik prapë e më ler ta shijoj dhimbjen e ndarjes
E ëmbël është vuajtja që shkaktohet nga mungesa jote
Sepse mungesa jote gjithmonë ma kujton praninë tënde
Eja edhe një herë dhe më godit mu në zemër
Që të bindem se ende kam fuqi të përballem me dhimbjet!

Kur unë të jem dënuar nga harresa
Eja dhe më bëj të vuaj edhe një herë
Eja se dua ta kem plagën e freskët
Që edhe kujtimet për ty të jenë të freskëta
Eja edhe një herë dhe më ç‘mëso
Se më kanë mësuar aq shumë sa desh m’u zbraz zemra nga ndjenjat
Eja të bashkohemi edhe një herë që ta kuptoj sa të fortë më ka bërë ndarja!

Kur unë të jem harruar pothuajse nga krejt bota
Eja ti me vesën e të gjitha mëngjeseve të jetës
Dhe m’i kujto lulet që u thanë pa ua ndier aromën
M’i kujto gjynahet e mia që kanë arritur majat e maleve
Kështu s’do ta harroj se nuk ka mal pa majë
Dhe do ta kujtoj sot e përmot që edhe pse majat e maleve janë më afër diellit
Prapë se prapë ato jetojnë me borën.

Kur shpirti im të jetë nisur drejt Qiellit
Eja ti me lotët e krejt syve të të dashuruarve të Tokës dhe laje trupin tim
Që ta ndjej edhe një herë se në botë lashë njerëz më të dashuruar se vetja
Që shpirti im t’i thotë gjithë botës se nuk ka ndarje që s’na e kujton takimin,
Nuk ka pendim që s’na e kujton gabimin,
Nuk ka ikje që s’na e kujton kthimin.

Nëse s’jam i denjë të vish derisa unë të jem këtu
Ti eja kur të kem shkuar unë atje
Dhe thuaja gjithë botës Të Vërtetën për të cilën u lavdërova e u shava
Thuaju që unë edhe pse u largova, nuk u ndava
Edhe pse nuk derdha lotë, prapë qava
Se që kur u ndanë Ademi e Hava
Edhe rrugët e njerëzve u ndanë në dy:
E para: “Kam nevojë për ty se të dua”,
E dyta: “Të dua se kam nevojë për ty”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:22 am

Po eci ne rruge i lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shume me mundon sot kjo rruge
aty ku u njohem dhe u ndame
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:23 am

ku jane ato vajzat qe rrinin me ne
mos valle u zhduken pa i vene re
shpresojte ktheheni perseri
ta vazhdojme kete miqesi
por juve nuk ju interesonte
dicka ju mungonte,ju mungonte zemra per miqesine tone
por zemra jone vetem per miqesine tuaj mendon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:23 am

Për Ty...

Me pamjen e nje njeriu
qe ecen ngadale
Qe ndien dhimbje
por ecen pa fjale
Ne perendimin e dites
edhe pse i lodhur
Ecen dhe ecen
me syte i njomur!
E vec ku nata
bie mbi ure
Ai ndodhet aty
duke hedhur gure
Mbi zemren e kalbur
shpirtin e tretur
Me zjarrin ne koke
me buzen e etur.....
Nga pamja i lire
nga brenda i prangosur
Me sjellje te mire
me ndergjegje te "sosur".....
Me mendje gjeniale
me duar te arta
Me jete te shkaterruar
nga ndienjat e zjarrta!
Me vetmine
kete dashnore te pabese,
priti diellin ne mengjes
Dhe per te filloi nje dite e re
plot rruge,plot njerez
Vecse pa shprese!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:23 am

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje cast e dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por cfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Prandaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjithmon te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
ate qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:23 am

Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?
Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuro.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:23 am

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:24 am

Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
Sa shum kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.
Te vdes e te fle i qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.
Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmon do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:24 am

Dashuria jone u tret dhe humbi
ajo mbeti ne harrese dhe ne botentjeter te vetmise.
Dashuria jone perjetoi zhgenjimin dhe pikellimin.
Lotin ne syte e mi dhe zine e vuajtjen ne
zemren time te varfer dhe te mjeruar.
Dashuria jone tani na u shemb
e ndjej dhe zemren time tani se sa
po me dhemb,kur te mendoj ty se
per ty tani jetoj me lot ne sy,
Dashuria jone perjetoi vuajtjen
perjetoi zemerimin ,tradhetine dhe
pameshiren ,por nuk mund te them
me zemer se dashuria jone por
mund te them me te drejte se kjo
ishte dashuria ime e cila gjeti ket
zhgenjim dhe tradheti te bere nga ti.
Dashuria ime ,ishte ajo qe vetem
ty ta kushtova dhe si me ktheu mua
kete te mire ,me vuajtje per jete dhe
me plage ne zemer te jetoj te
kaluaren ta jetoj,vetem me nje kujtim
sa te deshti zemra dhe shpirti im.
Sa lotet ne syte e mi me rane
sa te zeza zemra ime perjetoi,e
perse te gjitha keto?vetem pase ti
deshte keshtu te besh,sdo te jesh
e meshiruar te zoti edhe pse te une
mbete e paharruar dhe nje plage e
pasheruar ne zemer me ty jete kam
me nderruar vetem me nje deshire
te madhe ,edhe nje here me te perqafuar.
Tani jetoj i vetem pa shprese
se dashuria jone mbeti ne harrese
dashuria jone mbeti ne mes te nje
rruge te humbur te cilen nuk munda
te gjej me vone pasi qe tradhetia
jote jehoi mbni tere jeten time
dhe nje dashuri te madhe qe e kisha
per ty ajo teresisht u varros mbi
varret e dashurise se madhe .
Ndoshta ,nje dita ndoshta do te kete
nje jete te ndryshme ne kete bote
nje jete me te mire per ty por jo
edhe per mua ,sepse une do te jem
i larguar nga kjo bote dhe do te jem
i kthyer ne boten tjeter ku me nje
mendim te prere jam dhe me nje
bindje te madhe se atje eshte jeta
dhe realiteti,kjo bote eshte vetem nje
genjeshter e madhe dhe pa aspak
gezim e lumturi dhe me vuajtje te rende
Edhe sa do te jetoj duke te menduar
edhe sa kohe do te jetoj duke te
enderruar vetem ty e askern tjeter
por mire e di dhe kuptohem ne dashuri
se ky eshte fakti per dashurine dhe
se nuk eshte aq lehte te harrohet dashuri
e vjeter e cila kaloi neper gjakun tim
dhe neper venet e mia si nje uje qe
te pershkon tere trupin dhe per jete te
mbetet ne vene .
Ndoshta nje dite do te degjosh nje ze
ndoshta atehere do te kuptosh se sa
kisha vlere une per ty ,dhe se tani
po bindesh se ti je me e palumtura ne
kete jete ,duke menduar se dashuria
jone po mbetet ne harrese ,dhe une
do te mendoj atehere se kjo qenka
me se e vertete dhe duket se ka ardhe
fundi,nje fund i rende dhe i veshtire
per te thene ty me gjithe zemer dhe
me pikellim te rende e te hidhur me
nje lot te turbulluar, e dashura ime
te lutem edhe pse ti ishe fajtore per
te gjitha ndoshta nje dite zemra ime
perseri do ti fale gabimet e tua dhe
do te thote perseri se une te DUA.
Por me mbetet e vetmja fjale tash
qe duhet ta them me shume lot dhe
me merzi ta madhe ,qaooo , shko
nga une jeto jeten tende e lire sikur
deshte vete sikur te tha ndoshta nena
yte dhe ti e degjove ate sikur te tha
shko tani nga jeta ime dhe me ler te
qete me zemren time te lenduar dhe
te plagosur sepse ate ti e ke varrosur
per te mos e zgjatur me shume edhe
pse kam fjale te pambaruara per ty
vjen edhe ky fund te them per hir te
dashurise dhe per harresen e dashuris
sone e cila erdhi--LAMTUMIR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:24 am

per ty jam srugur ne thellesin e shpirtit tim
ne trupin tim jemi ber nje
ne enderr je pran buzeve te mia
pere mua te me ndodhte ter kjo

per ty do te beja cdo gje
do te hyja ne zjarr dhe do digjesha
tretem ne mendimet e tua
dhe mendja ime gjen prehje kur te kujton ty

sa te pa qelluara jan pyetjet qe ja bej vetes
athua vall a me do
e lehtes me rrjedhin lotet pa i kuptuar
vertet te dua

po vertet te dua pse nuk me kupton
po shkruaj me forcen e lapsit
te desha te dua dhe do te te dua gjithmon

edhe nese me trup do takoj tjetrin
shpirti im do te takoj vetem ty i dashur
do te jesh pjes e pandarshme e jetes time
kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi

shpresoj se athere do me pushojne dhimbjet e zemres per ty
lotet e derdhur per ty athere ato do takojne vetem zotin
shpresoj se do me falesh nese ka ber ndonje mekat vetes sime edhe ty
duke te tashur ty me shum se veten time

a sikur te ishim bashk
e sikur kurr mos mendoja per vdekjen
po te mendoja vetem ty vetem ty
se ti asnjehre nuk me besove
po vetem talleshe po te dish dicka
se do te dua gjith jeten time .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:24 am

NESE

Se di nese neser do linde nje dite e re ,
e dielli te ndriçoje perseri,
zogjte te cicerojne ne mengjes
e trendafili ti hape gonxhet serish.
Se di nese do zgjohem,
e çdo gje te rilinde perseri,
Por do doja qe nese do zgjohesha,
te isha nje tjeter njeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:24 am

Buzet e buta preken faqen time

Duhet ta them?
"Lamtumire "

Duhet te kisha thene
"Ti more zemren time "

Ti ike
u largove
nuk te pashe me
dhe une erdha pas teje
me zemren te thyer
dhe emocionet qe mezi po i mbaja

...sic mund ta shikosh

Midis loteve ne syte e mi
te shikoja kur u largove
dhe uroj te te kisha thene
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:25 am

Afrohu

Dua ti harroj sot fjalet
le te flasin vete veshtrimet,
le te flase dora qe dridhet,
ketu mbi kitaren time.

Se kur erret bie nata
nje drite ndizet brenda meje,
njerezit fytyrat fiken,
asgje tjeter s'ndjej vec teje.

Neper jave rrjedh trishtimi
cigaren prape kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetem une kam nryshuar.

E terhqeh imazhin tend,
dhe veten neper gjume
jemi bashke, por ne agim,
i vetem mbetem une.

Te shoh me qarte kur ti je larg,
afrohu te te dua
dhe nese kjo eshte loje
nuk me pelqen te luaj.

Dicka mire e kam ditur
vajzat vdesin porsi lulet
nje petal qe me solli vjeshta
permbi floke vjen e me ulet.

Te shoh me qarte kur ti je larg...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:25 am

Deshire dhe Heshtje

Tej dritares eshte ngrohte
njerez jan ulur ne tavolina
qyteti nis e del prej vetes
ne rruge bredhin klube e makina
Nuk eshte e thene te jem krejt i vetem
s'eshte e then te jem as vete i dyte
me miq te rastit po te mbushet nata
nje vend do gjej ku the clodh syte.
Kam ftohte e s'te shoh prane
mendoj, mendoj se si
avujt e ngrohte te frymes time
si zogj te bardhe e te verbuar mberrijne te ti
ne enderr vijne, e qete kendojne
e une me syte pak mbyllur ri
koken ngre lart, degjoj ngadale
kengen e hene te brisht si zane qe solle ti.
E di se hesht hija ime
e di se lotet s'flasin kur
ata ata degjojne vec fjalet e mia
ne heshtje qendrojn dhe ata si une
Pas pak ngadal do te iki
qe lotet te shkoj ti fshi diku
ketu prane mbase atje larg
pas pak ngadal do kthehem une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:25 am

Përmes Dashurisë
Gjithçka që është
E hidhur-dëshmohet
Se do të ëmbëlsohet.
Përmes Dashurisë
Gjithçka që është
Bakër i thatë
Do të bëhet dukat.
Përmes Dashurisë
Gjithçka që është
Llum, fundërrinë
Do të shndërrohet
Në venë të kthjelltë
Që ruan pastërtinë.
Përmes Dashurisë
Të gjitha dhembjet
Që sjellin vështirësi
Do të kthehen në ilaçe,
Që sjellin lehtësi.
Përmes Dashurisë
Të vdekurit
Do të ngjallën.
Përmes Dashurisë
Mbreti do të bëhet
Shërbëtor i njerëzisë…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:26 am

O JU QE BUKURIA JU VERBON

O ju qe bukuria ju verbon ! prej kohesh zemra ime dashuron
Ne gjume dashuror ky shpirt po lengon ! prej kohesh zemra ime dashuron

Kudo perreth ishte nje tymnaje dhe bota zinte fill
Qe atehere nis kjo ndjenje dhe zemra dashuron

Dhe vit per vit ne mijera vjet u gdhend fytyra ime
Qe se kur lindi dhe gjallon ,kjo zemer dashuron

Qe kur zoti pyeti njerzit :a jam une zot mbi ju?
Gjeta kuptimin qe kerkon! Kjo zemer dashuron

O engjej,ju qe botet mbani pezull !
Ngrijeni lart diturine ne fron !kjo zemer dashuron

I beni fjale diellit tim: rumiu erdhi ne tibriz
Rumine dashuria e pervelon ! prej kohesh zemra dashuron

Kush eshte ai qe e quaj diell tibrizi??
Pishtar qe te verteten na tregon ! prej kohesh zemra ime dashuron
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:27 am

MË KËRKO NË KËNGËT E ZOGJVE

Sonte s’kam frikë dhe kënaqësi kam
Nga kjo natë e qetë që lehtas bie
Dhe Nuri që mbi trupin tim lëshohet
Të më ndritë përjetësisht...

Engjëjt mbi krahët e tyre
Bartin veprat të mia jetësore
Tek ngjiten horizonteve hyjnore
Sa i këndshëm është ky udhëtim mistik...

E ty, nëse ndonjëherë
Të bie ndërmend për mua
Më kërko në aromën e luleve
Në burimet e lumenjve
Dhe në këngët e zogjve...

Në agun e mëngjesit të hershëm
Kur dielli rrezet e tija të para lëshon
Mes tyre është shpirti im dhe ndritë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:27 am

ne kete nate me yje ty po te mendoja
pres nje yll te bjeri nje deshire ta thoja
deshira me e bukur qe kam ne kete
bote te kem afer meje ate qe dua forte


zemra ime te kerkon
digjet zjarr te dashuron
dhe kete zjarr se shuan
asnji vec zemres tende
pran times te viai ka qene i vetmi dhe i vetmi do te jet
kete zemren time se merr askush ne jete
e kam dashur gjithnje e gjithnje do e dua
eshte e vetmja gje qe ka vlere per mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:28 am

S'e mendoja qe nje dite nga
nga krahet e tu do te ndahesha
mbase duheshim shume
si dy femije te lumtur
mbase erdhi vete koha qe
duhet te kuptoja cfare po beja
Edhe pse te doja shume doja
qe nga ty te ndahesha
O Zot sa kam vuajtur dhe ende po vuaj
por shpresoj se do kaloj
Te flisnim thjesht si shok s'kishte rendesi
mjafton qe te degjoja zerin tend
qe zemra donte ta degjonte
Shpirt sa kohe u be qe ne
nuk jemi me nje?
Mbase eshte faji im
qe po perfundojme
keshtu qe po shkaterroj
nje ndjenje qe nuk mund te zhduket
asnjehere
nga zemrat tona
Vetem nje zot e di sa te dua
natyrisht edhe ti e di sa te dua
Mendonim se zemrat tona do rrinin
te bashkuara per gjithe jeten
nuk do te ndaheshin kurre
por erdhi ajo dite qe une vendosa
kur une permbysa gjithcka
kur e dija qe ti me doje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:28 am

Larg

Malli k?rkon t? m? afroj? af?r teje por larg,
shume larg? je .
Syt e mi t? p?rlotur nga pritja e zgjatur,
buz?t e mija t? p?rvluara nga etja ,
e vall? kur do ta shuaj k?t? etje Huh?
Syri t? k?rkon, s't? gjen ,
vet?m loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mij?ra kilometra larg nesh? ,
P?r ne nuk ka ndarje , por durim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:28 am

Për c'fare i dashur?
Për fjalet e mia,
që u kthyen
ne psherëtima,
për psherëtimat
që u kthyen ne lot,
për PO -të që si thamë dot..
..per netet pa gjumë,
per fantazite lume,
per enderat
qe ne mes i keputëm,
të mos na marre malli më,
edhe Zotit i u lutëm?
Per çfare?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:28 am

Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
Sa shum kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.
Te vdes e te fle i qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.
Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmon do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:28 am

Poezi dashnie

Te shkomi i kavajes
T'dielen kom shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syte
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
Po u rrotullojshe
Qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une s'te ndahem
o ylli lalit t' vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha.

Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
Te kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet.

Dallget bejne shkum,
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e t'gjitha ça ka...

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah s'ka!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:28 am

Vetëm ti

Mos harro se vetëm ty të deshta në këtë bot
Mos harro se për ty mbremë su ndalën lot
Mos harro se pa ty gjdo gjë është e kot
Mos harro se të dua ma shumë se dje,sot.

Mos kujto edhe kur të thojnë se nuk jamë gjall
Mos harro se as guri s’kishte plasë më parë,
Më thuaj një her se kot nuk ishte krejt ky vajtim
Mos harro se ti je I vetmi lumturi në shpirtin timë…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:28 am

Dola ne penxhere
ishte nje dite vere
hodha nje gelboqe
te ra mbi kaplloqe
ti u nervozove
dhe nga posht m'shikove
aty u dashurove
nje email me shkrove:
hec ke dhoma ime
e me fut nje t'.ime
se me ka ik truni
m'duhet vetm huni
Un erdha me vrap
pjeshken me ta hap
nfund ndezem cigaret
ti m'kerkove paret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:29 am

Tek kaloje rruges
n'trotuarin tjeter
m'lujte cep'n e buzes
moj dashnorja vjeter

un me vrap nga mbrapa
ti me shpejt akoma
prit se mdoli llapa
mu bo cop dhe koma

arritem tek shkalla
ngelem n'ashensor
mu sme hate palla
te .iva me zor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum