www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:27 pm

First topic message reminder :

Eja
Eja dhe pastaj ik prapë e më ler ta shijoj dhimbjen e ndarjes
E ëmbël është vuajtja që shkaktohet nga mungesa jote
Sepse mungesa jote gjithmonë ma kujton praninë tënde
Eja edhe një herë dhe më godit mu në zemër
Që të bindem se ende kam fuqi të përballem me dhimbjet!

Kur unë të jem dënuar nga harresa
Eja dhe më bëj të vuaj edhe një herë
Eja se dua ta kem plagën e freskët
Që edhe kujtimet për ty të jenë të freskëta
Eja edhe një herë dhe më ç‘mëso
Se më kanë mësuar aq shumë sa desh m’u zbraz zemra nga ndjenjat
Eja të bashkohemi edhe një herë që ta kuptoj sa të fortë më ka bërë ndarja!

Kur unë të jem harruar pothuajse nga krejt bota
Eja ti me vesën e të gjitha mëngjeseve të jetës
Dhe m’i kujto lulet që u thanë pa ua ndier aromën
M’i kujto gjynahet e mia që kanë arritur majat e maleve
Kështu s’do ta harroj se nuk ka mal pa majë
Dhe do ta kujtoj sot e përmot që edhe pse majat e maleve janë më afër diellit
Prapë se prapë ato jetojnë me borën.

Kur shpirti im të jetë nisur drejt Qiellit
Eja ti me lotët e krejt syve të të dashuruarve të Tokës dhe laje trupin tim
Që ta ndjej edhe një herë se në botë lashë njerëz më të dashuruar se vetja
Që shpirti im t’i thotë gjithë botës se nuk ka ndarje që s’na e kujton takimin,
Nuk ka pendim që s’na e kujton gabimin,
Nuk ka ikje që s’na e kujton kthimin.

Nëse s’jam i denjë të vish derisa unë të jem këtu
Ti eja kur të kem shkuar unë atje
Dhe thuaja gjithë botës Të Vërtetën për të cilën u lavdërova e u shava
Thuaju që unë edhe pse u largova, nuk u ndava
Edhe pse nuk derdha lotë, prapë qava
Se që kur u ndanë Ademi e Hava
Edhe rrugët e njerëzve u ndanë në dy:
E para: “Kam nevojë për ty se të dua”,
E dyta: “Të dua se kam nevojë për ty”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:48 am

Sa her me shikon,trupin ma gilicat.Te kam than oooo shpirt se je shkerdhat.
Sa her me perqafon ,shpirtin ma ngrohteson.
Kur ti me shikon mishin kokerr ma qon,e leshi perpjet me shkon.
Sa her me shikon dhe te shikoj ndodh katastrofi sepse ne te dy perfundojm duke bere dashuri.


Kur ti me shikon trupin dhe mendimet e mija i kontrollon.
Mendjen te kastraveci dhe pjeshka fill ma qon.
Zemren ma pervelon dhe shpirtin pesh ma qon.

Me syt e tu te zy,kur me shikon pjeshken time e kerkon por kastraveci yt shume me frikson.
Kur ti pjeshken ma ledhaton oo shpirt sa shume me exiton.
Sa her qe kastraveci yt pjeshten time e provon gjakun seq ma ngrohn.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:49 am

dua një Përshëndetje ne natenme shi
një perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
një puthje ne faqe një lutje për mua
një enderr te shthurur një klithme TE DUAnjë dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por një
mjafton TE DUA FORT
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:49 am

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese për mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:49 am

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
një zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe për jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje për mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije një gje
Qe gjith te perkujtoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:49 am

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine për ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mirë e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:49 am

Pse mkriove perendi qe te vuj për dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:50 am

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:50 amMesazhPostuar: 22:38 , e Enjte, 20 Gusht, 2009 Titulli i mesazhit: Përgjigju me kuotë
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese për mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

---------------------

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
një zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe për jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje për mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije një gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
është vendos një emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine për ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mirë e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre që s'kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares është shumë shtrenjt

----------

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj për dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj ditën qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
për lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
një trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:50 am

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjalë
sie ke nis hiq mirë s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:50 am

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:51 am

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu një qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im është bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:51 am

Tash a me njeh?tash a e din se kush jam un?tash a e kupton se zemra ime te ka dashur shum?un bera gjdogje te mundur për ty tash mund tme kuptosh pse kam pasur aq shum lot ne sy!vetim ti je vetem ti ke qen gjithmon ne ket zemren time dhe kjo kurr nga vetja ste largon,edhe pse sjemi bashk un ma te leht e kam pasi qe ta kam deshmuar se si un askush ne bot ste don,dikur neve na ndajten nderhyn ne dashurin ton a thua tash jan penduar dhe me zdot na lendojn,gjithmon e pyes veten pse ?pse?pse nuk e pata at guxim me koh pse lejova qe dikush tjeter te na e nderprej dashurin ton...Un gjith mon tr desha ashtu si edhe ti a dot vij ndonjeher ajo dit te kem ty ne perqafim,lotet e mi nuk kan pushuar as një her se derdhuri për ty edhe ket vet ti zemer e di,tash jemi shum larg te dyt te vetmuar smund ta gjejm as një tjeter dashuri se për ne gjdo person tjeter shpejt na u bahet i huaj,kam provuar por nuk provoj me dot se ekam kuptuar se ta dashuroj dike tjeter esht shum e kot,prandaj kshtu po rri mes vetmis dhe dikuj tjeter e zgjodha vetmin sepse ma e mir për mua esht vetmija se sa zavensimi yt me dike tjeter te kam dasht-te dua-do te dua-gjat gjith jetes.....???-----
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:52 am

me fal qe te lendova dikur
me fal qe deshiren tende
nuk guxova ta provoj kurr
me fal qe sika me ty por sishte
fai im edhe vet e di.

a thua ku je athua ne enderr
a me sheh-a thua a te mungoj
si dikur a thua a me therret edhe ne gjum

numrin tim ne tel.ende a e mban
aj lexon ende mesazhet me titullin-do te dua për sa tjem gjall-
te gjith për ne e din e shum na gjykojn e ka edhe shum te tjer
se ket dashuri dhe ket besnikri shum e lakmojn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:52 am

Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
Ep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
E-ndrit errësirën Errëson ndriqimin
I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
Zemra është folea Që në të banon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:52 am

Mbi perfytyrimin e endres shoh syt e tusikur lutem për dicka por sikur nuk i kuptonah i dashur sa do te deshiroja ti te me percillnjene çdo ap te jetes sime por kjo s'është emundur se ti jeton larg meje.ne rruget e lagura nga shiu fshijne edhe hapat e tuae ne rrugen e fatit triunfon dashurijaate dit te bukur ta tregova rrugen për ne shtepin timee din si te flasesh për te kaluaren është sikur ta vrasesh vetenpor shpresat se do te bashkohemi se shpejti te dy.me duket se kam humbur nga largesija jote.me ka mbetur vetem fotografija jotedhe un e tretur nga vemija veten e shikoj dhe e shikoj.te marr me vete kudo qe te shkoj por kot ti je larg meje shum larg.me larg se çdo her tjetervetem ne enderr me afrohesh dhe me thua te duae kur hap syt nuk je pran meje.sa me ka marr malli te shoh te prek dhe te puth si atyre dit te ngrohtate veres ta shijoj ngrohtesin e shpirtit tend ne shpirtin tim mun si gushtit te sivjecemqe ika aq shpejt e mua me treti largesija duke te len tye ne vemi .tash mundohem te kerkoj perseri ne jeten time te pa fundTE KERKOJ TE KERKOJ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:53 am

kur e mora vesh qe me ke genjy desh me ra qielli permbi,
mu be dita sterr e zez ,mu ben endrrat te pa shpres,mu be jeta e pa deshiruar ,me ktheve ne te mallkuar ,o zot i madh pse e fale ket njeri qe ne zemer ska dashuri dhe mu me lejon te jetoj me dhimbje e për ket jet me lot ne sy nga një mekat qe ja lejova zemres ta dashuroja një njeri si AI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:53 am

Ishte natë gjumi nuk më mirte ....
Mendoja për ty sikur të të kisha pran.
Shtrëngova jastëkun sikur të ishe ti
Dhe fillova të qaj për ty i dashur
Dhe me lotët e mi krijova imazhin tënd engjëllor.
E putha si të ishe ti
Dhe më pas më kishte zën gjumi
Të nesërmen ti nuk ishe
Fillova të qaj po më kot ti kishe ikur
Në mbrëmje ti u shfaqe dhe papritur
Ti më the Të Dua.
Dhe që prej asaj natë une fle e qetë
me fjalën që më the ti i Dashur....
Të Dua Shumë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:53 am

Ti me the te dua dhe me puthe embel por syte mu erresuan se isha ne enderr rri e lagem ne shi dhe pritjen vazhdoj pa ty ZEMRA ime nuk mund te jetoj!

Lumi rrjedh zemra pikon gjak dua qe te shoh poti je shum largme thik me me therr aspak nuk ankoj e vdekur pergjthmon për ty do te mendoj.

Jeten do ta jepja për tenden dashuri edhe ne varr nese me pyesin do te flas për ty....???

DASHURIA IME për TY DO TE SHUHET ATEHERE KUR një PIKTOR I VERBER TE ARRIJE TE PIKTUROJE RENIEN E një TRENDAFILI NE DYSHEMENE E një KESHTJELLE QE KURRE NUK KA EKZISTUAR..

TE DUA TE DUA NESE NUK ME BESON PYTE ZEMREN TIME NDOSHTA TE VERTETEN TA TREGON..

Qielli është i madh, ne gjithë at gjithsi do te gjej ndonje rruge e dashur qe te ari tek ti,sepse ty te dua pa kufi dhe se jeta pa ty do te ishte eresire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Tue Oct 23, 2012 8:48 am

EJA EDHE NJE HER


Sa here te zere lemza
Kujto emrin tim
Vertete nuk eshte magji
Por nje mrekulli
Kot mos pi uje se lemza nuk te leshon
Keshtu bej edhe une
Se ti me mungon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Tue Oct 23, 2012 12:00 pm

Eja Edhe Nje Her
--------------------

Te te shof ty

Ne ket nat pa fund

Nuk kam gjum ne sy

Nese nuk ke mundesi

Tek un me ardh

Se paku nje ënderr

A mundesh me ma fal ?

Te kisha endrruar me gjith knaqesi

Me ma fal vetem nje buzqeshje

Me mjaftin nga ti

Sikur jeta tasht te me ndegjoj

Per se shpejti tek ti dot fluturoj

Ndoshta te kisha prish enderren e bukur

Por besoje se me ardhjen time kishe *** edhe me i lumtur

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Tue Oct 23, 2012 6:01 pm

Eja edhe niher

Une tek ti me deshir vij
nese dakor je edhe ti
nuk do ti sjell endrrat
qe ti po i kerkon
por te sjell diqka me teper
qe ti e meriton

Nese te ti vie une
do te pushosh pa fund
qdo deshir du me ta plotsu
kur do te bindesh
sa shum te kom mungu

sa me vie keq kur nuk ke gjum
kur ka zgjidhje mos te presim shumë
eja pra edhe nje her
a e shef sa shpejt shkoj kjo ver
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Oct 25, 2012 12:14 pm

Po te pres
______________


sikur po ndodh tani
fjalët e tua të ëmbëla
që më ka marrë malli ti dëgjoj përsëri
të dua me zemër, të dua me shpirt
ti per mua ndriqon edhe me ben drit

ta dhashë zemrën që ti ma kërkove
e pse sa shpejt ti me dashurove
tasht je pjes e zemres time vertet
zemra ime të do dhe vetëm e jotja dot jet

eja ti te unë ty po të pres
në orët e vona ti po më mungon
me fjalën të dua shpirtin ma shëron

në ëndërr të shoh sikur ti afrohesh
por vjen dhe ma rrëmben zemrën
e më pas largohesh
çdo gjë do ta bëj
çdo gjë do ta rregulloj
vetëm eja tek unë
atë prej teje kërkoj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Fri Oct 26, 2012 5:40 am

Eja edhe nje her

Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je
se Zemren e di si e ke . . .

Shpirt mi jep Buzet të ti ndjej ,
se të ëmbla e di se i ke . . .

Shpirt ma jep Lumturin ,
se un pa ty nuk jam i Lumtur . . .

Shpirt ma jep Gezimin ,
se Gëzimi im je ti . . .

Shpirt më jep ndriçimin e rrugen
se pa ty ndodhem ne Tunel
Shpirt mos më thuaj ste Dua
se nuk mundem me jetua.

Shpirt të dua se je e vetmja për Mua
pse nuk jam un ashtu per ty .


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sat Oct 27, 2012 9:22 pm

Te Gjith leta din


Le ta di gjithe bota
Qe une vetem ty te dua
Qe per ty jap jeten
Qe te dua ty me shum se veten…

Mos me largo nga zemra
Kur te largohem nga syte
Mos ma mbylle deren se jam fat i yt

Zerin degjoj ne telefon
Dhe si me duket nuk e di
Prape me puth me perqafo
T tamam si ketu ne fotografi

kur ti e mbylle telefonin
Zerin tend degjoj perseri
Une te dua dhe ti kte mir e di

Kur jeta te deshperon
E fati shpinen te kthen
Kur jeta te behet Monoton
Mos harro se egziston nje njeri qe ty te don

Te dua ta adhuroj
Te puth te perqafoj
Te kam Shpirt
Te kam Xhan
Po dua pran te kam ....


Edituar për herë të fundit nga E keqja në Sun Oct 28, 2012 6:23 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sat Oct 27, 2012 10:10 pm

Eja edhe nje her

mos me le keshtu te mjer
eja edhe nje her ti shoh ata sy
qe me ka marr malli per ty
eja edhe nje her ta puthi ate ball
se pa ty zemra don mem dal

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 7 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum