www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:27 pm

First topic message reminder :

Eja
Eja dhe pastaj ik prapë e më ler ta shijoj dhimbjen e ndarjes
E ëmbël është vuajtja që shkaktohet nga mungesa jote
Sepse mungesa jote gjithmonë ma kujton praninë tënde
Eja edhe një herë dhe më godit mu në zemër
Që të bindem se ende kam fuqi të përballem me dhimbjet!

Kur unë të jem dënuar nga harresa
Eja dhe më bëj të vuaj edhe një herë
Eja se dua ta kem plagën e freskët
Që edhe kujtimet për ty të jenë të freskëta
Eja edhe një herë dhe më ç‘mëso
Se më kanë mësuar aq shumë sa desh m’u zbraz zemra nga ndjenjat
Eja të bashkohemi edhe një herë që ta kuptoj sa të fortë më ka bërë ndarja!

Kur unë të jem harruar pothuajse nga krejt bota
Eja ti me vesën e të gjitha mëngjeseve të jetës
Dhe m’i kujto lulet që u thanë pa ua ndier aromën
M’i kujto gjynahet e mia që kanë arritur majat e maleve
Kështu s’do ta harroj se nuk ka mal pa majë
Dhe do ta kujtoj sot e përmot që edhe pse majat e maleve janë më afër diellit
Prapë se prapë ato jetojnë me borën.

Kur shpirti im të jetë nisur drejt Qiellit
Eja ti me lotët e krejt syve të të dashuruarve të Tokës dhe laje trupin tim
Që ta ndjej edhe një herë se në botë lashë njerëz më të dashuruar se vetja
Që shpirti im t’i thotë gjithë botës se nuk ka ndarje që s’na e kujton takimin,
Nuk ka pendim që s’na e kujton gabimin,
Nuk ka ikje që s’na e kujton kthimin.

Nëse s’jam i denjë të vish derisa unë të jem këtu
Ti eja kur të kem shkuar unë atje
Dhe thuaja gjithë botës Të Vërtetën për të cilën u lavdërova e u shava
Thuaju që unë edhe pse u largova, nuk u ndava
Edhe pse nuk derdha lotë, prapë qava
Se që kur u ndanë Ademi e Hava
Edhe rrugët e njerëzve u ndanë në dy:
E para: “Kam nevojë për ty se të dua”,
E dyta: “Të dua se kam nevojë për ty”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:17 am

Keto fjale që mi tha zemra
edhe spirtit me pikojne
le te jene dhurate për ty
për te bukren kohen tone.

Le te jene si trendafil,
mbaje ne buze e neper goje,
merri mbaji shpirti im
se prej zemres ti dhuroj!

Gjdo petale ka nji mall,
ka nji fjale që ma the mua,
ka një zjarr e një Dëshirë,
që na mbeti pa u shuar...!

Gjith aroma që e kane
ka burimin veç tek ty ,
ne çdo puthje kur u dhame
vjen kjo ere plot dashuri.

Po ti fali keto fjale,
merri mbaji thell ne gji,
si kujtim te kohes tone
le te mbese dhurate për ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:18 am

MBAHU ZEMRA IME...


Dita me duket e gjate pa ty
nata me kalon me lot ne sy
mbahu zemra ime
se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen
vuajtjet mua po me falen
malli qe kam ne zemer
krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time
e tash me le me shum malle
jep pergjigje para zotit
per zemren qe e ke kalle
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:18 am

emi njohur pak si teper
per tu haruar ashtu krejt
Qe sot do te argetohem dhe te betohem pas kesaj vetem do te qesh e do gezohem
Do te genjej si djalli sa te dua
Sic desha me s`do dashuroj
A mund te dua un djale
kur sot nje engjell me tradhetoi
Te vdisja desha dhe te vuaj
me boten desha te luftoj
Dhe te gjithe boten e ureja
qe te te desha ty me fort
Pa ta kuptuar dot mashtrimin te fala shpirtin mbushur plot
Ja njohe ketij shpirti cmimin,ja njohe
Un s`te njoha dot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:18 am

Nje cast i vetem
gdhendur ne shpinen e kohes
shndrit fuqishem
porsi nje yll
ne qiellin e mesnates,
nje perjetesi,nje cast i vetem,
nje milion vjet
ngerthyer ne nje
kur gjithcka mbetet ne vend
dhe jeta shperthen
ne mijera endrra pa fund
e gjithcka ka ndryshuar
nje here e pergjithmone
sa hap e mbyll syte....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:18 am

Do ta dish se sa te dua?

Heshtjen e ke pyetur valle?

I beson gojes e zemres qe te do aq shume
e papritur cdo gje ne kete
bote te ndale?

Te ngrij mbi fjale....................
...mbi fjale qe shume njerez flasin verdalle,

mbi fjale qe ste lene te me degjosh zerin e mekur....
fjale te mekura mbi trotuar....

Te ngrij fjale e gjore me mallkim te dhene mbi buze,
se zemer duhet te shohesh se kujtimi eshte kujtim
dhe sdo te kete jete me kurre.........

I beson eres kur valevidet e hedh tutje gjethe e ngadale kur hedh hapin ti
shoh trishtim e kete sta lejoj kurre...

Doren ma shtrengo fort kur mbi trotuare
te dy ecim heshtur pa fjale .....

Mos fillo te qash kur me sheh ne sy
e kupton se sa shume prane teje jam...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:19 am

Qe nga dita qe jemi njohur,
dhe tani rri gjithe naten zgjuar,
per ty duke menduar,
duke mos kuptuar pse ne te dy
nuk jemi te bashkuar.
Ndoshta dashurine qe duhet ta kem
dikush e ka mallkuar.

Po ti nuk e kupton dashurine time
se po ta kuptosh do me thuash po
dhe une te pres deri sa te vdes
sepse ti kur je e hidheruar e deshperuar
un do te jem gjithmone prane teje
per te keqen dhe per te miren
i gatshem cdo moment per ta plotesuar deshiren.

Edhe frike kur ke, edhe e vetmuar
kur je,mua cdo moment prane teje me ke,
per ty te kujdesem, endrrat ti plotesoj,
une per ty jetoj, une per ty mendoj,
shpirtin do ta lexoj dhe deshirat do ti plotesoj.

Ti moj vajze nuk je numri 1 por je e vetmja per mua,
dhe si te dua ty asnje tjeter nuk mund ta dua.
Une per ty jetoj, une per ty mendoj,
dhe dy fjale nga goja jote une dua ti degjoj.
Te lutem me ndihmo qe shpirtin ta leroj,
dhimbjet ti shkaterroj, dhe mendjen time ta leroj.

Dhe te gjitha keto qe po i bej,
po i bej vetem per ty dhe asnje fuqi
nuk mund te me ndaloje
qe te mos mendoj per ty,
per syte e tu te bukur qe shkelqejne
kur me shohin,
per zemren tende te bardhe qe
eshte e mbushur plot me respekt dhe dashuri.

Une per ty jetoj, une per ty mendoj,
dhe ne zemren tende une dua te pushoj dhe
si nje ushtar i persosur per ty do luftoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:19 am

E dua syrin tende
te me shikoj vetëm mua
E dua zemren tende
te rrahi vetëm për mua
E dua trupin tende
te bjere vetëm mbi mua
I dua buzet e tua
te me puthin vetëm mua
I dua fjalet e tua
te me flasin vetëm mua
I dua te gjitha pjeset
e trupit tende te me
perkasin vetëm mua
Por mbi te gjitha keto
vetëm " TY TE DUA "
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:19 am

Dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy
Tani ndjehem si peshku pa uj i mbyllur ne vetmi
Dikur beja plane per dashurin e jetes
Tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes
Nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time
Qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje
Koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon
Ti je me engjejt o shpirti im
Dhe per mua do ngelesh plag pa sherim
Se dua jeten pa ty se vetem me smund te enderroj
Vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj
Dhe me prit se se shpejti tek ti do te vij..
O vdekje mizore o merem dhe mua o kthema Zemren qe ma more
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:19 am

Te kam then ndonjeher se vetem ty te dua

A e din se per jet ty do te Dua
Edhe pse me ty sdo te jem

Por ne zemer gjithmon do te kem

Dit e nat mendoj per ty

Se kjo zemer te don vetem ty

Zemra fort me rrah kur flas me ty

Pastaj qaj se nuk te kam pran ty

Me nje kenge te pershendes

Se per ty un vdes

Sa here ate keng ta degjosh

Mua te me kujtosh

Dhe kurr mos te me harrosh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:19 am

Nese do kerkoje nje peshk, une do te sillja gjithe oqeanin.
Nese do kerkoje nje lule, do te dhuroja te gjithe kopshtin.
Nese do kerkoje nje re, do te jepja qiellin.
Nese do kerkoje nje yll, do te sillja gjith universin.
Nese do kerkoje pak rere, do te sillja gjithe bregdetin....
Nese do kerkoje zemren time.....do te thoja qe ti e ke ate....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:19 am

Kerkoje zemren tende, dhe do me gjesh mua.....
Eshte nje pritje e gjate per syte e tu. por kur ajo dite do vije, do ndjesh ngrohtesi, dhe do me kesh ne krahet e tu.
Dhe te gjitha endrrat do te behen realitet.....
Pra enderro sa me shume, dhe do kesh sa me shume arsye, te me shtregosh fort.....
Shtrengome fort ne krahet e tu...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:20 am

Dashuria eshte si nje oqean, qe shkon sa me thelle.....
Dashuria eshte si nje trendafil, bukurine e te cilit do qe ta kesh pergjithmone.....
Dashuria eshte si nje lum, qe nuk ka fund....
Dashuria eshte si nje pellumb, qe ka nje mesazh per te derguar....
Dashuria eshte si nje kenge, qe kurre nuk mbaron....
Dashuria eshte si nje i burgosur, qe kerkon lirine.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:20 am

dashuria asht e mir se te ben te dashurosh,
ska ma t'mir se dashuria ajo t'ben te fluturosh
A e keni pa at kapedanin qe me thik a njit en kala?
Ai asht nis per at femren e kurr mos me ju nda
Prandaj juve po ju them dushurin mos me e pre en bes
se ajo asht kulmi jetes i ban njerzit me ba kthes,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:20 am

Sa shume mall,sa deshperim,sa vuatje sa shume dashuri ndjej per ty sonte ne kete nate
sonte enderrat dhe kujtimet i kam grumbulluar ne shpirtin tim ne zemren time te perlotur
Me beso ndihem i vetem ne kete bote te madhe i humbur si nje i huaj ku ne erresiren i harruar dhe hidhur ne nje qoshe pa skaj mes endrrash qe dikur i pata qe jeta mi ka ofruar nje here kur isha me ty ,ndjej veten te deshiruar per pak çaste e pak ngrohtesi ,e per shume dashuri tani ne zemren time breteron acari qe me ngriu zemren ,e beri akull
,sonte shoh nje dore qe s'me bindet shoh dy sy qe te kerkojne ,dhe ndjej nje zemer qe ndoshta s'me perket mua ndjej dashuri qe me perbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:20 am

zjermin ne buzet e tua dua ti shuaj
Per ty mos te vuaj
Un ty jetoj ,un per ty mendoj
edhe vetem dy fjal nga ti dua ti degjoj
te lutem me ndimoh qe shpirtin ta qetsoj
dhimbjet ti shkatrroj ,mendjen time ta liroj
Per ty. Gjthcka po i baj vetem more ty
asnje fuqi smund te me shtyj te mos mendoj per ata sy
per syt e vetem qe bashk shkelqejn kur me shikojn
qe kohet e pakotit i perballojn me ndimojn
Ne zemren te derguar pergjithmone te pushoj
dhe si ushtari me i persosur per ty dua te luftoj
Per ty te mendoj, per ty te jetoj
sikur se kyt keng vetem ty ta kushtoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the keto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:20 am

nese nje dite ti do te jesh duke qare
me thirr mua qe te jem me ty
un nuk te premtoj te te bej te qeshesh
por ne mund te qajm te dy!

nese nje dite ti deshiron te shkosh larg
e une mos te te kem ne sy...
mos ngurro te me therrasesh
un nuk premtoj te te ndal
por mund te vij me ty!

nese nje dite ti nuk deshiron te degjosh askend...
me thirr!
un te premtoj te jem me ty
pa asnje fjale,njesoj sikur te ishe vetem,e jo te dy

por,nese nje dite me therret
dhe nga une nuk merr pergjigje,
eja ti shpejt t'me shohesh ne sy
nodshta une kam nevoje per ty!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:21 am

Dashuria e sinqertë

Të dashurosh vetëm për të dashuruar është mëkat
Dashuro vetëm kurrë ndjehesh e dashuruar.

Të dhurosh puthje është kënaqësi
dhuro vetëm nëse të dhuron dikush ty.

Të qash është dhimbje dashurije
qaj vetëm nëse dikush loton edhe për ty.

Të hapësh derën e zemrës është bukuri
hape vetëm nëse edhe ai e hap për ty.

Të simpatizosh dikë është pasuri
simpatizo vetëm nëse të simpatizon edhe ai ty.

Të ëndrosh për dikë është fantazi
fantazo vetëm nëse edhe ai të imagjinon ty.

Të zhytësh në mendime është qetësi
mendo nëse edhe ai mendon për ty.

Të verbohesh në sy është dhimbje !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:21 am

Perhere ne zemren tende

Nese je duke menduar dhe
nuk ke gjume ne sy
Dil ne dritare dhe meri
henes puthjen qe i dhashe
per ty

Nese hena ka rene ne mendime
thuaj yllit te sjelle
buzeqeshjen time

Nese ylli eshte i merzitur
dhe sheh me vemendje
Atehere me gjen perhere ne zemren
tende
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:21 am

A te ze gjumi valle,
kur prane s me ke mua?
Une gjumin e kam çuar ne djall
qekur kam filluar te te dua

A ke force te qeshesh
kur je pa mua?
Sepse une mes lotesh,
vuaj mallin per buzet e tua

A ke shpirt te me duash
kaq sa une te dua?
A e di c do te thote te vuash
veç per fjalen te dua
?!

A ke force te m efalesh parajsen?
Une ti kam falur te gjitha ty
trupin,shpirtin,zemren...
Une jam e jotja,jetoj per ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:21 am

A te ze gjumi valle,
kur prane s me ke mua?
Une gjumin e kam çuar ne djall
qekur kam filluar te te dua

A ke force te qeshesh
kur je pa mua?
Sepse une mes lotesh,
vuaj mallin per buzet e tua

A ke shpirt te me duash
kaq sa une te dua?
A e di c do te thote te vuash
veç per fjalen te dua
?!

A ke force te m efalesh parajsen?
Une ti kam falur te gjitha ty
trupin,shpirtin,zemren...
Une jam e jotja,jetoj per ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:21 am

xhelozia

do vinè mèngjeset dhe mbrèmjet do ikin
do vinè e do bijnè lotè,malli s'do shuhet
zjarminè e shpirtit as oqeanet s'do e fikin
ndjenjat tè pèrziera nè qoshe do struken.

do shkruash nè kuti tè bardha,me mua e pa mua
do shkruaj nè kuti tè bardha pèr ty e pa ty
do caj zemrèn lèmoshè dhe nè vdiqa urie s'dua
dhe me perlen e zesè do migroj,nè largèsi.

do tè dua nga xhelozia tè ik,s'do duroj shumè
e pafuqishme me botèn nè luftè do jem
fjalèt edhe nè rrodhèn e vèrshuan lumè
tè bukurat kujtime pranè zemrès do i kem.

do cajmè qiellin,stinèt do ndèrohen
po vallè kush mallkoi pa mèshirè
sa dimra do vinè e do acarohen
mè thuaj kush hyri ne kètè mes,o miku im i mirè!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:22 am

nje veshtrim nga larg dy sy pres ti shikoj
por kjo largesi qenka e ftohte dhe veten mallkoj
me kujtohet larg syve larg zemres jo s'eshte e vertete
largesia eshte mall, ankth prove per dashurin e vertete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:22 am

Në këtë natë pa gjumë vetëm heshtja më shoqëron ,
humbas në kujtimet e mia e zemra ty të kërkon ...
Të thërras ty i dashur e më përgjigjët heshtja:
pra , shoqërohemi ne dy,
heshtja dhe unë ... vetëvetja !.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:22 am

Unë erdha atje,
por ti nuk ishe…Zëri yt si akord violine
pat humbur në shushurimën
e gjetheve të funditUji i lumit vuvurinte
si një sinfoni e trishtë
dhe gurët që rrokullisësh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:22 am

Qetësi gjelbrim,bukuri e rrallë
Mendja fluturimthi rrëmben, kërkon,
pyetje, përgjigje dhe qetësi absolute
asgjë më shumë,
***ërrimë e zogjëve, shpresë
gjeste të buta…,shpirti pushon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
YlliehanaForum