www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vdes modelja anoreksike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Vdes modelja anoreksike   Thu Dec 30, 2010 11:59 pm

Isabelle Caro, modelja franceze që u shndërrua në një simbol të luftës ndaj anoreksisë, ka vdekur në spital nga një pneumoni. 30-vjeçarja ka vdekur më 13 nëntor në Tokio, por familja e ka mbajtur të fshehtë këtë gjë. Vetëm sot është mësuar lajmi. Një mik i saj në FB e ka bërë të ditur vdekjen e Isabelle.

Në vitin 2007, kur peshonte 31 kg, Caro u fotografua nudo për një revistë italiane me qëllim informimin mbi anoreksinë.

Por, ky nuk ishte kulmi i sëmundjes. Isabelle peshonte vetëm 25 kg në një foto-shok të një filmi të prezantuar në Locarno. Filmi titullohej ‘Anorexia’.

Modelja kishte zbuluar se mamaja e saj e ka mbajtur të mbyllur në shtëpi nga mosha 4-13 vjeç. Mamaja, e cila vuante nga depresioni, donte që Isabelle të qëndronte gjithmonë fëmijë dhe të ishte prona e saj. Nuk e linte të dilte nga shtëpia, nuk i lejonte të qante dhe i blinte vetëm lodra.

Babai nuk kishte dijeni për këtë sepse ishte gjithë kohën në punë jashtë qytetit. Pikërisht kjo lloj jete, shkruan Isabelle në autobiografinë e saj, e kishte çuar drejt anoreksisë.


_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Vdes modelja anoreksike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum