www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gëzuar 2011-a!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Gëzuar 2011-a!    Sun Jan 02, 2011 12:03 amViti 2010 kaloi me zgjedhje, në fillim i kishim ato lokale, në fund - parlamentare. Procesi zgjedhor u karakterizua me parregullsi, gjë që zbehu shpresat e qytetarëve. Dita më e rëndësishme për shtetin e ri gjatë vitit 2010 ishte 22 korriku, kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë e vulosi legjitimitetin e pavarësisë së Kosovës.

Viti 2010 nisi me punët që kishin mbetur pa përfunduar pas zgjedhjeve lokale në nëntorin e vitit paraprak. Ishin disa komuna që prisnin të mbanin rivotim për shkak të parregullsive, kështu që procesi zgjedhor lokal mori fund nga mesi i muajit mars.

Dorëheqja e Presidentit për shkak të shkeljes së Kushtetutës dhe tërheqja e Lidhjes Demokratike të Kosovës nga koalicioni qeverisës me Partinë Demokratike të Kosovës, e çoi vendin në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Viti 2010, ashtu si nisi, përfundoi me zgjedhje, kësaj radhe parlamentare. Ato ende nuk kanë përfunduar, pasi më 9 janar 2011, zgjedhjet do të përsëritën në pesë komuna për shkak të parregullsive të shënuara më 12 dhjetor.

Dita më e rëndësishme e këtij viti për Kosovën ishte 22 korriku 2010, kur presidenti i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, Hisashi Ovada, tha se Gjykata konkludon se Deklarata e Pavarësisë e 17 shkurtit të vitit 2008, nuk e shkel të drejtën e përgjithshme ndërkombëtare.

Telegrafi ju uron Vitin e Ri 2011, më pak zgjedhje, e më shumë punë, duke shpresuar që ky vit të jetë sa më i suksesshëm për të gjithë shqiptarët. Gëzuar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Gëzuar 2011-a!    Sun Jan 02, 2011 3:22 am

Viti 2010 ishte viti me i mbrapsht,kurre me syte mos ja pasha,kurse ky 2011 uroj te na sjell te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Gëzuar 2011-a!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum