www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rinumërim në tetë qendra votimi!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Rinumërim në tetë qendra votimi!    Fri Jan 14, 2011 5:30 amPaneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka shqyrtuar gjithsesi 71 ankesa të partive politike për zgjedhjet e 9 janarit. PZAP-i ka urdhëruar KQZ-në që të bëjë rinumërimin e votave në 8 qendra të votimit. Ndërkohë presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi, shpreson që me ripërsëritjen e zgjedhjeve në disa komuna që tashmë janë në përfundim do të përmirësohet ajo që ka ndodhur.

Katër vendvotime në Skenderaj, tre vendvotime në Deçan dhe në një qendër votimi në Drenas. Lajmin e ka konfirmuar kryesuesi Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa Shukri Sylejmani.

Sylejmani i tha Radios Evropa e Lirë, se pjesë e këtij vendimi është edhe ajo që komisionarët për të cilët është thënë se kanë manipuluar në vendvotime nuk mund të kryejnë detyra të tillë për së paku tri vjet.

Ndërkohë presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi, nga Tirana, procesin zgjedhor të 12 dhjetorit e ka quajtur të lënduar. Ai shpreson që me ripërsëritjen e zgjedhjeve në disa komuna që tashmë janë në përfundim do të përmirësohet ajo që ka ndodhur.

Ai tha se ka besim të madh në institucionet e pavarura të vendit se do të bëjnë çmos që praktika e lëndimit të procesit zgjedhor të mos vazhdojë më.

Krasniqi gjithashtu ka thënë se pas përfundimit të rinovimit në komunën e Mitrovicës, do të krijohen menjëherë edhe institucionet e reja të Kosovë që sipas tij, gjithmonë do të dalin në bazë të rezultateve të zgjedhjeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Rinumërim në tetë qendra votimi!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum