www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


CR7 vs Messi - Kush është më i kompletuar?  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


CR7 vs Messi - Kush është më i kompletuar?  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 CR7 vs Messi - Kush është më i kompletuar?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

CR7 vs Messi - Kush është më i kompletuar?  Empty
MesazhTitulli: CR7 vs Messi - Kush është më i kompletuar?    CR7 vs Messi - Kush është më i kompletuar?  EmptyFri Jan 14, 2011 11:57 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Është kjo edhe një seri tjetër e krahasimeve të përjavshme të dy futbollistëve më të mirë në planetin Tokë, Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, ndërsa përpos rishikimeve respektive për fundjavën që posa e lamë pas, Telegrafi krahason, kalkulon dhe nxjerr futbollistin më të kompletuar prej dy gjenive.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Si luajtën ata këtë javë?



Lionel Messi (Deportivo 0-4 Barcelona)

Messi e shënoi golin e tij të parë në vitin 2011, por ishin dy asistimet e tij ato që e tërhoqën syrin e imagjinatës. Së pari u shfaq në minutën e 25-të kur lansoi një pasim fantastik për David Villan që realizoi golin e parë.

Më pas vet u fut në listën e realizatorëve pas një goditje dënimi nga 25 metra. Ishte goli i parë nga gjuajtja e lirë këtë sezon. Argjentinasi e kompletoi mbrëmjen me një asistim për Pedron, me anë të një pasimi delikat brenda në zonën e rrezikshme mes dy mbrojtësve. Messi ka katër asistime brenda dy ndeshjeve.

Komenti: Ishte patjetër njeriu i ndeshjes në sfidën e zhvilluar në Riazor. Shënoi një gjuajtje të lirë në mënyrë të mrekullueshme, asistoi dy herë për David Villan dhe Pedron. Thjesht fantastik.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Cristiano Ronaldo (Real Madrid 4-2 Villarreal)

Ronaldo kompletoi hettrikun e katërt të tij këtë sezon në të gjitha garat pasi zgjeroi rekordin e tij te Reali me 63 gola në 62 ndeshje. Ai dy herë e barazoi rezultatin ndaj Villarrealit, së pari pas një aksioni perfekt nga Mesut Ozil dhe Karim Benzema, para se ta godiste me kokë një harkim nga Xabi Alonso.

Ai e kompletoi hettrikun e tij dhe epërsinë e parë të Realit në këtë ndeshje në mënyrën më të mirë, duke dëshmuar supremacinë, superlativën dhe të pamundshmen. U zgjua pasi u rrëzua në zonë, e mori topin dhe shënoi me kthim. Golin e katërt ia la Kakas, të cilit iu nevojit goli pas rikthimit.

Komenti: Edhe ky ishte njeriu i ndeshjes. Shënoi tri gola dhe asistoi një herë. Humbi një rast të mirë në minutën e 64-të, por më vonë konkretizoi. Kur Los Blancos kishin më shumë nevojë, ai ishte te vendi.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Statistikat invdividuale (java 19-të)

Lionel Messi Cristiano Ronaldo
(vs Deportivo) (vs Villarreal)

Gola 1 3
Goditje (në portë) 2 (2) 5(3)
Asistime 2 1
Pasime 81 42
Topa të humbur 11 7
Topa të fituar 1 1
Vlerësimi 8.0 9.0


[You must be registered and logged in to see this link.]

Kush është më i kompletuar?

Një vit më parë kur Lionel Messi ishte shpallur futbollisti më i mirë në botë, sportivja madrilene Marca lansoi një krahasim ekspertësh duke nxjerrë në përfundim se përkundër faktit se Messi është më i miri në botë, Cristiano Ronaldo mbeti lojtari më i kompletuar.

Telegrafi tani nxjerrë rezultatet e dhjetë kritereve bazë të paraqitura vitin e kaluar nga Marca, të cilat mund të shihen këtu(kliko), ndërsa këtu rihapim edhe njëherë debatin se kush është më i kompletuar prej dy kolosëve për këtë vit.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Loja kolektive: Vlerësimi 2009: 8 Vlerësimi 2009: 7
Vlerësimi 2010: 10 Vlerësimi 2010: 9


Teknika: Vlerësimi 2009: 9 Vlerësimi 2009: 9
Vlerësimi 2010: 9.5 Vlerësimi 2010: 9.5

[You must be registered and logged in to see this link.]

Fizikusi: Vlerësimi 2009: 7 Vlerësimi 2009: 10
Vlerësimi 2010: 8.5 Vlerësimi 2010: 10



Shpejtësia: Vlerësimi 2009: 8 Vlerësimi 2009: 9
Vlerësimi 2010: 8 Vlerësimi 2010: 9



Driblimi: Vlerësimi 2009: 10 Vlerësimi 2009: 8
Vlerësimi 2010: 10 Vlerësimi 2010: 8.5



Goditjet: Vlerësimi 2009: 8 Vlerësimi 2009: 9
Vlerësimi 2010: 8.5 Vlerësimi 2010: 8.5


[You must be registered and logged in to see this link.]

Pasimet: Vlerësimi 2009: 9 Vlerësimi 2009: 9
Vlerësimi 2010: 9.5 Vlerësimi 2010: 9



Me kokë: Vlerësimi 2009: 7 Vlerësimi 2009: 9
Vlerësimi 2010: 6.5 Vlerësimi 2010: 9



Lidershipi: Vlerësimi 2009: 7 Vlerësimi 2009: 9
Vlerësimi 2010: 7 Vlerësimi 2010: 9.5



Goditjet e lira/ Vlerësimi 2009: 7 Vlerësimi 2009: 9
Penaltitë: Vlerësimi 2010: 8 Vlerësimi 2010: 8.5


VERDIKTI:

Edhe pse Messi është përmirësuar në gjashtë kategori, mbeti i pandryshuar në tri tjera, Ronaldo del fitues, pasi është fitimtar në pesë nga dhjetë kriteret. Messi fitoi në tri kategori dhe dy mbetën me barazim.

Kur janë kalkuluar rezultatet, Messi arkëtoi 85.5 nga 100 pikë të mundshme, përderisa Ronaldo në total ka 90.5 pikë nga 100 të tilla.

Megjithatë këto janë thjeshtë rezultate nga disa kalkulime të parëndësishme, të cilat tek e fundit nuk kanë kurrfarë influence në shpalljen e futbollistit më të mirë në botë.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Por pas gjithë këtyre analizave dhe rezultateve të nxjerra, çfarë mendoni ju tifozë të Real Madridit, a do të bëhet vitin e ardhshëm Ronaldo më i miri i planetit, ndërsa ju tifozë Blaugranë a mendoni se Messi do të hyjë në anale si futbollisti më i mirë në histori?

Shprehuni në hapësirën për komente…

[You must be registered and logged in to see this link.]







Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

CR7 vs Messi - Kush është më i kompletuar?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Reina: Messi më i kompletuar se Ronaldo
» Mourinho: Kush është Barcelona?
» Neuer: Kush është Interi?
» Pedro: Messi është më i mirë se Maradona
» Messi:Interi Eshte I Shkelqyeshem Por Ne Do Te Fitojmë
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum