www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulohet planeti i ngjashem me Token

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Zbulohet planeti i ngjashem me Token   Sun Jan 16, 2011 12:32 amËshtë planeti jashtë Sistemit Diellor më i vogël që është zbuluar deri më sot, është shkëmbor dhe dimensionet e tij janë 1.4 herë më të mëdha se ato të Tokës.

Quhet Kepler-10B, në nder të satelitit Kepler të NASA-s, që e ka zbuluar pas 8 muajsh vëzhgime.

Kepler ka dhënë provën e parë të ekzistencës së një planeti shkëmbor që qarkullon rreth një ylli të ndryshëm nga Dielli ynë.

Lajmin për zbulimin e tij e ka bërë të ditur Natalie Batalha, autore e kërkimit të publikuar në “Astrophysical Journal”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Zbulohet planeti i ngjashem me Token

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum