www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Autoriteti shtetërorë duhet të shtrihet në çdo pjesë të Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Autoriteti shtetërorë duhet të shtrihet në çdo pjesë të Kosovës    Thu Jan 20, 2011 6:03 amKreu i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti me Visar Ymerin, kandidatët për deputetë Ali Posomën e Nazmi Mikullovcin, kanë biseduar të mërkurën me banorët e Lagjes së Boshnjakëve, në pjesën veriore të Mitrovicës.

Kurti më këtë rast iu ka premtuar banorëve të kësaj lagjeje se, kjo lëvizje angazhohet për integrimin e qytetit, për shtet të qëndrueshëm, mosshitje të pronave të shqiptarëve, kontrollim të kufijve, shtrirje të autoritetit të institucioneve në të gjitha pjesët e territorit të Republikës së Kosovës.

“Ne jemi të zhgënjyer me situatën e përgjithshme në Kosovë, veçmas këtu ku jetoni ju, e cila është si pasojë e mosveprimit të klasës politike që udhëheq vendin, por edhe e veprimeve shoviniste serbe”, tha Kurti, njofton Zëri.

Ai shtoi se ne si Lëvizje zotohemi se do të vëmë kontroll në pikat kufitare 1 dhe 31, në kufirin Kosovë –Serbi. “Qytetarët e kësaj pjese të Kosovës duhet të kenë privilegje dhe përparësi në sferën e punësimit, në arsim e shëndetësi, kurse institucionet tona duhet të garantojnë lëvizje të lirë dhe siguri për të gjithë qytetarët, duke hapur nënstacione policore në lagjet me popullatë shqiptare”, tha Kurti.

Ai premtoi se Vetëvendosja do të angazhohet për rivitalizimin e kombinatit Trepça, si ishte dikur jo vetëm për mitrovicasit, por edhe si burim i zhvillimit të gjithë vendit. Kurti tha se me daljen në votim qytetarët i hapin rrugë jetës më të mirë, pasi situata në
Kosovë, sipas tij, matet me Mitrovicën dhe nuk mund të ketë një Kosovë të zhvilluar pa një Mitrovicë të lirë dhe të zhvilluar.

“Mitrovica dhe mitrovicasit vazhdojnë të paguajnë çmimin më të lartë të lirisë në Kosovë, edhe pse ishte Mitrovica dhe minatorët e saj që nisën shembjen dhe shkatërrimin e Jugosllavisë si krijesë”, tha Kurti duke premtuar se si lëvizje do të jenë në çdo cep të vendit për të tubuar të pakënaqurit dhe për t’i kanalizuar veprimet për një zhvillim gjithëpërfshirës, shtet të qëndrueshëm dhe për një jetë më të mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Autoriteti shtetërorë duhet të shtrihet në çdo pjesë të Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum