www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja vendet me te cmendura pas internetit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Ja vendet me te cmendura pas internetit   Sat Jan 22, 2011 8:51 amSipas “comscore.com”, kanadezët zënë vendin e parë si populli që harxhon më shumë kohë në internet, plot 2500 minuta në muaj, teksa në vendin e dytë renditen izraelitët me 2300 minuta. Në deklaratën e dhënë theksohet se mesatarja botërore e përdorimit të internetit është 2000 minuta në muaj. Në hapësirën online kanadezët zënë vendin e parë me 68%, më pas vijnë Franca dhe Anglia me 62 %, Gjermania me 60%, Amerika me 59%, Japonia me 57% dhe Italia me 36%. Nga ana tjetër bëhet e ditur se kanadezët janë përdoruesit më të rregullt të YouTube-it, Twitter-it dhe Facebook-ut. Në Kanada, popullsia e të cilës është 34 milionë banorë, 17 milion janë anëtarë të Facebook-ut dhe 21 milionë persona vizitojnë për çdo muaj Youtube-in. Në deklaratë pohohet se kanadezët cilësohen si “populli më i varur ndaj internetit në univers” dhe mesatarja e videove të hapura në YouTube është 147 copë në muaj.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Ja vendet me te cmendura pas internetit   Sun Jan 23, 2011 3:04 am

edhe shqiptaret si ne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ja vendet me te cmendura pas internetit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum