www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DV: PDK në nivel vendi 30.85%, LDK 26.37%, Vetëvendosje 13.30%, AAK 10.51%, AKR 8.02

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: DV: PDK në nivel vendi 30.85%, LDK 26.37%, Vetëvendosje 13.30%, AAK 10.51%, AKR 8.02   Mon Jan 24, 2011 7:05 pmMitrovicë, 24 janar - Demokracia në Veprim, në një konferencë shtypi, të mbajtur sot në orët e para pas mesnatës, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës ka shënuar fitore në rivotimin e së dielës në Mitrovicë me 47.18% të votave, LDK-ja ka marrë 22.69 %, Vetëvendosje 11.55 %, AAK 6.32%, Aleanca Kosova e Re 6.04 % dhe FER me 6.04 % të votave. Ndërsa, 4.48% të votave kane marrë partitë tjera pjesëmarrëse në rivotim.

Rrjeti i organizatave joqeveritare, Demokracia në Veprim, ka komunikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare në nivel vendi duke përfshirë edhe zgjedhjet e 12 dhjetorit dhe procesin e rivotimit të 9 dhe 23 janarit. Sipas rezultateve të Demokracisë në Veprim, PDK në nivel vendi ka marrë 30.85% të votave, LDK 26.37%, Vetëvendosje 13.30%, AAK 10.51%, AKR 8.02, FER 2.63, LDD 2.20...

Demokracia në Veprim ka bërë të ditur se këto janë rezultatet nga 90% e votave të numëruara në nivel vendi – po ku nuk përfshihen votat me kusht.
Pas zgjedhjeve të 12 dhjetorit të vitit të kaluar - para së të vendosej për rivotim në Skenderaj, Drenas, Deçan, përsëritjes së pjesshme të votimeve në Malishevë dhe Lipjan, dhe përsëritjes së zgjedhjeve në Mitrovicë – KQZ kishte dalë me këto rezultate: PDK 33.5 %, LDK 23.6 %, Vetëvendosje 12.2 %, AAK 10.8 %, AKR 7.1 %, LDD 3.3 % dhe FER 2.2 %.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

DV: PDK në nivel vendi 30.85%, LDK 26.37%, Vetëvendosje 13.30%, AAK 10.51%, AKR 8.02

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum