www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Komision hetimor për demonstratën e përgjakshme në Tiranë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Komision hetimor për demonstratën e përgjakshme në Tiranë   Mon Jan 24, 2011 8:01 pm

Tiranë, 24 janar - Në një seancë të jashtëzakonshme Parlamenti i Shqipërisë, pa opozitëm, ka votuar ngritjen e një komisioni hetimor për demonstratën e 21 janarit. Në këtë seancë, të thirrur nga pozita kanë munguar deputetët e Partisë Socialiste. Me 73 vota pro është miratuar ngritja e Komisionit hetimor, i cili në thelb do të ketë hetimin e ngjarjes tragjike të 21 janarit, në të cilën vdiqën 3 persona dhe u plagosën mbi 60 të tjerë. Ngritja e Komisionit hetimor u njoftua më herët nga kryeministri Sali Berisha, gjatë mbledhjes së qeverisë, ku ndër të tjera akuzoi kryesocialistin Edi Rama se kishte paguar prostetuesit për demonstratën. Por akuzat e kryeministrit Berisha janë mohuar nga kryesocialisti, i cili gjatë një konference deklaroi se asgjë nuk do t’i ndalë socialistët drejt misionit të tyre dhe se dhuna nuk është pjesë e kësaj force politike. Kryesocialisti hodhi poshtë akuzat e bëra se kërkon të sjellë në vend vitin 1997, duke thënë se kjo gjë është propagandë për t’i larguar qytetarët nga rruga e shpresës.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Komision hetimor për demonstratën e përgjakshme në Tiranë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum