www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.



www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vendet me miqesore te botes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Vendet me miqesore te botes   Fri Jan 28, 2011 12:03 am

Një anketë arriti në përfundimin se Norvegjia është vendi më mirëqësor në botë, bëri me dije “Le Monde”. Atje ekzistojnë më shumë mundësi për të krijuar lidhje të forta e të shpejta shoqërore.

Sondazhi nuk mati të ardhurat, por aftësinë për të krijuar miq, për të kaluar një kohë të mirë me shoqërinë e familjen dhe cilësinë e shëndetit. Gjithashtu, u morr parasysh aftësia për të thënë gjithçka pa patur frikë apo liria e zgjedhjeve fetare.

Nga anketa, Norvegjia rezultoi të ishte vendi që përmbushte më mirë këto kritere. Vendi i dytë më miqësor në botë ndodhet përsëri në Skandinavi dhe është Danimarka. Midis pesë të parë edhe Finlanda, Australia e Zelanda e Re.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vendet me miqesore te botes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum