www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Varferijaa

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
alketa
Fillestar/e
Fillestar/e
alketa

Numri i postimeve : 21
Data regjis. : 28/01/2011
Age : 29
Location : Albania

MesazhTitulli: Varferijaa   Mon Jan 31, 2011 10:54 pm

Varferia

Q`do dit nisem per bibliotek
Q`do dit e me teper ne zemer me prek
Nje plak i skejuar doren e shtrir
Pret qe kjo dit ti sjell diqka te mir

Trup I plakur e shpirt I uritur
Me halle e familje gjithmon te merzitur
Dora e tij e plakur diqka po kerkon
Q`do kalimtar, pret qka pi ofron

Nje cent apo dy nuk ka rendesi
I mbledh nje nga nje dhe I dergon ne shtepi
Femijeve dhe gruas nje cop buk me ja qu
Nsofren e bukes tket diqka me shtru

Prej mengjesi e nmramje doren e ka te shtrir
Trupin akull nga te ftohtit ai e ka te ngrir
Se ka me rendesi shendetin e tij
Kjo eshte puna qe ben,se tjeter ska mundesi

Ndihmojeni o njerez kete plak te gjor
Se e mira ju kthehet ne qast e ne q`do or
Jeta ne kete menyr ate e ka kodit
Ndihmen ton aj eshte duke e prit.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
alketa
Fillestar/e
Fillestar/e
alketa

Numri i postimeve : 21
Data regjis. : 28/01/2011
Age : 29
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: Varferijaa   Mon Jan 31, 2011 10:58 pm

Shpesheher ne me bark te ngopur harrojm per njerezit qe vuajn per nje kafshore buk .:S:S .e.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Varferijaa

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum