www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Eleni Foureira mohon origjinën shqiptare?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Eleni Foureira mohon origjinën shqiptare?    Tue Feb 01, 2011 8:53 am

Fituesja e show-ut “Just the two of us” i mbajtur në Greqi, Eleni Foureira, ka shkaktuar shumë polemika në shtypin grek, për shkak të mohimit të origjinës shqiptare.

Pjesëmarrja e saj në programin shumë të ndjekur në kanalin “Mega”, ku fitoi edhe çmimin e parë në show-n “Just the two of us”, ka shkaktuar shumë reagime në lidhje me origjinën e saj shqiptare, pas mohimit nga vetë këngëtarja, e cila deri tani është prezantuar me origjinë meksikane, mbështetur edhe tiparet e saj. Zhurma mediatike është krijuar menjëherë pas çmimit që ajo fitoi në tv “Mega”, kanë bërë të ditur mediat shqiptare.

Pas kësaj nuk u vonua lajmi se Eleni Fouriera në të vërtetë është një vajzë me origjinë shqiptare. Sipas burimeve të afërta të këngëtares, thuhet se ajo është një vajzë me nënën nga Vlora dhe babanë nga Fieri. Në biografinë e saj artistike ajo shkruan se ka lindur në Athinë, nga një baba nga Meksika dhe nënën nga Janina.

Lajmi se ajo është shqiptare u publikua nga gazeta “Albania Press”, në faqet e së cilës është kritikuar qëndrimi i këngëtares për të mohuar origjinën e saj. Burime nga një kompani diskografike në Greqi e kanë bërë më të besueshëm lajmin se Eleni Foureira është shqiptare, duke e përsëritur edhe një herë historinë e Ioanës, një tjetër vajzë që mohoi origjinën shqiptare, ndërsa mori pjesë në programin “Next top Model” në Greqi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Eleni Foureira mohon origjinën shqiptare?    Wed Feb 02, 2011 4:46 am

quuuuura keqe ......kishe kjo ncnccc jam krenare se jam shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Eleni Foureira mohon origjinën shqiptare?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum