www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.



www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Halil Budakova dhe Azem Galica

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Halil Budakova dhe Azem Galica   Wed Feb 02, 2011 7:03 pm



Aktori dhe regjisori i filmit të shumëpritur “Azem Galica”, Halil Budakova pavarësisht vështirësive për gjetjen e mbështetjes financiare për realizimin e filmit të tij, nuk i mungoi guximi që të merret me këtë projekt, ngaqë, sipas tij, guximi nuk duhet munguar për një film që subjekt ka një figurë si Azem Galica, ose figura tjera historike të përfshira në film. Sipas tij, kinematografisë kosovare i ka munguar një film i tillë.

''Një prej ngjarjeve më të mëdha historike në Kosovë është Azem Galica. Ai për kohën e tij ka qenë një legjendë e gjallë, që ka luftuar për një ideal shumë të madh, për një Shqipëri të madhe, për një shtet që ne sot e gëzojmë. Por në këtë film nuk është vetëm figura e Azem Galicës por edhe e Shotë Galicës, e shumë figurave tjera politike e luftarake të Shqipërisë së atëhershme, rolet e të cilëve i luajnë aktorët më të mëdhenj nga Kosova dhe Shqipëria, '' ka thene Budakova.

Për realizimin e filmit i janë dashur rreth 450 mijë euro. Për gjetjen e këtyre mjeteve Budakova ka kërkuar mbështetje nga kompani të ndryshme, pasi që, siç thotë ai per ''Express'', institucionet adekuate si Qeveria dhe Ministria e Kulturës nuk e kanë mbështetur fare.

Në film është i përfshirë një kast i madhe i aktorëve të njohur nga Kosova dhe Shqipëria, dhe për ti bërë bashkë, Budakova thotë që e ka arritur me shumë mund, punë dhe sinqeritet.

_________________________________________________________________________



Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Halil Budakova dhe Azem Galica

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum