www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Morena: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Morena: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën   Fri Feb 18, 2011 1:27 amMiss Kosova 2010, Morena Taraku, gjatë një prononcimi për Telegrafi.com, thotë se për të, dashuria është një pasqyrë e të vërtetës së një njeriu.

“Dashuria është triumfi i imagjinatës mbi inteligjencën. Mbase ndjenjat që përjetojmë kur jemi të dashuruar pasqyrojnë një gjendje normale. Të jesh i dashuruar tregon se si duhet të jetë një njeri në të vërtet”, thotë ajo.

Taraku ka treguar që është një person që e do jetën shumë dhe ndihet e lumtur kur takon njerëz të mirë. Ajo thotë se mundohet të japë maksimumin për të ndihmuar në çdo rast kur asaj i kërkohet ndihmë.

“E dua jetën shumë. Mundohem të jap maksimumin për të ndihmuar aty ku kërkohet ndihma ime. Jetoj duke respektuar krijesat njerëzore, por respektin e veçantë e fitojnë njerëzit me kohë. Më bënë të lumtur fakti kur takoj njerëz të mirë. Dhe i them vetës se ende kam njohur shumë pak nga ajo çfarë mund të sjell jeta”, ka pohuar bukuroshja për Telegrafin.

Morena po ashtu ka folur edhe për angazhimet e saj të përditshme, përfshirë studimet, projektet për televizion dhe modën.

“Momentalisht merrem me studime, me përgatitje të një emisioni televiziv dhe normalisht me modën. Ofertat nuk ndalen, por gjithmonë kujdesem kur flitet për oferta. Shikoj se cila mund të jetë oferta më e mirë për të prezantuar Kosovën dhe mua”.

“Shkollimin nuk e lë anash asnjëherë. Unë e dua botën e modelizmit por i dua edhe sukseset që mund t’i arrij me punë dhe shkollë. Shoqëria ime ka të njëjtin mendim për mua sepse unë njëherësh jam Morena, e pastaj Miss Kosova”, ka përfunduar Morena
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Morena: Dashuria, triumf i imagjinatës mbi inteligjencën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum