www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Dec 03, 2009 5:02 am

First topic message reminder :

këtu keni mundesin me shkru disa rreshta për anëtarët e forumit diqka argetuese jjo ofenduese
po e filloj une i pari e ju tjert vzhdoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Dec 30, 2010 8:13 am

Loles

Lola eshte si qershi
Lola eshte si kojsi,
Lola eshte si Fli
prej embelsirave me e mire.

Se te gjitha keto shijoj
me Lola kur bisedoj,
e mbush shpirtin plote
jam me i lumturi ne bote.

po me dukesh je larg
une vi shpejt me vrap
Lola ma largon cdo rrezik
kur jom me Lolen nuk kom frike. haha haha haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vala
powered by PTK
powered by PTK
Vala

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 28
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Dec 31, 2010 3:43 am

Edit By к๏ร๏שคlเค


Edituar për herë të fundit nga к๏ร๏שคlเค në Fri Dec 31, 2010 5:17 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Dec 31, 2010 5:08 am

cfar po ndodh me juve o njerz
këtu qenka mirmengjez interes
njeri thot për ty zemer vdes
tjetri thot te dua sa për gjes

me njeri-tjetrin qenkeni bo lomsh
se di kujt ma par këtu nji poezi tja bojsh
me permend emra nuk dua
se as sju njoh as sme njihni mua

por mendova këtu esht shoqeri
dhe po hedhe nji poezi
jo qe jam naj far poete
po vec them gjera jete

ju persh te gjith sic jeni
edhe zenkan pak juve leni
se esht turp kur qe ne t'lexojm
njeri-tjetrin ta lendojm

hajt pra shoqeri shifemi prap
ika une nga këtu se po ben shum ftoft
bofshi qejf te gjith për te gjith peace out
ju uroj te gjitheve sinqerisht fat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Dec 31, 2010 5:13 am

Per Malsorin
Malsor o diamant,
je tamani si nje gjigante.
Si per shpirt e miresi,
lum qe te kam shok une ty

Jo vec ketu ne forum,
miresia derdhet si lum.
Kudo neper bote qe shkon,
neve kurr nuk na harron

ti gjithmon na kujton
ne forum hyn e na viziton
edhe poezi na kushton

hajt tash te pershendes,
vetem borxh mos te mbes
Kur e pashe se poezi me ke kushtu,
sec ma ngrohet zemren m
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Dec 31, 2010 8:35 pm

Per Medina

O, sa jom i lumtur ty qe te kam tesh
e sa bukur,na po mirremi vesh
gjith anetaret knej kan kthye syt
per te na i lexuar Poezit
ti shkruan për veten une për ty
fjal me te bukura une nuk di
fjal te bukura qe te pelqejn ty dhe mua
kurr njai-tjetrin mos me ofendua
tye me fol me shpirt e zëmër
ne kete shoqeri kie emer
ngrite koken qe te shohin te gjith
qe vlera jon nuk mund te behet loj
dhe mbrapa mos u kthe
tregoj qe siq ke qen ashtu je

Nese kjo nat esht shum e gjat,
dhe une ndihem i pa fat ti ''ke faj
nese une larg po jetoj
edhe tjeter sdashuroj ti ''ke faj
nese una vuaj edhe qaj
dhe mendjen nga ty se ndaj ti ''ke faj

si nje got ma theve zemren ika ne largesi
ku mendon se kujtimet mundem me i fshi
qe kom gabuar e pranoj se kom faj
gjithskush ne bot gabon kur ka hall


Diqka me mungon se qka as vet se di
Vall mos eshte ajo se me mungon ti!
Sa mund ta kuptoj vetem ajo do te jet
Se nese s´te kam ty jetes nuk mund ti them jet

merri si te duash keto fjal ti
qe ta kthej me poezi besoj ti e di
se pa ta shkrue nje poezi nuk mund te rri
tash ke koh ti te ma kthesh per vitin e ri


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Dec 31, 2010 10:09 pm

O Malsor FLM shuum per poezit ,tash i pash turp

Edhe une kom fjal t mira shum per ty ,po n ket moment spo m vie inspirimi me shkru :S...

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Jan 01, 2011 2:23 am

Mua më vjen inspirimi
kur ju shoh më del krejt tymi
shprehem qartë,nuk lëngoj
asnjëherë nuk ju harroj
jeni goca manushaqe
ju kiss në buzë dhe në faqe....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed Jan 19, 2011 6:41 pm

Shabanit

Inspirimi me erdhi tash mua
per ty dua disa fjal me i shkrua
me shkoj mendja te një poezi
te shkruaj personalisht per ty
kete rast nga zemra due met falemenderue
per ftesen qe ma ke bere mua
ne perurimin e librit me u takua

lexova poezit qe dikur kemi postu
dhe met vertet aq jam befasu
sa nuk besoja e pyeta veten a thu
vall te gjitha ato ne i kemi shkru!
po erdhe koh te gjat kemi shpenzu
sa bukur ne forum jemi duke kalu
jemi shum antar te gjithë te bashkuar
një shoqeri te madhe kemi formuar
dhe kerkoj sa me shumë inspirim
qe ti pershkruaj te gjitha ne poezi
si i kujtoj ato dite me nostaolgji
te gjitha ato fjal e postime
qe ja kushtova shoqeris time


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Jan 28, 2011 7:09 pm

per ju qe jeni ktu

mir se rrini e ju zgjat jeta
asnje online nuk e gjeta
te ju flas e kom ne gjak
e humor bajm per marak

ne ket forum po gjej kenaqesi
po kam qef kur vi e rri
neper tema tuj ludru
e hedhi nga nji fjal atje ktu

tash po shkoj nejshi met mira
mas bani ju punt te veshtira
tash po vi prap me ju pa
nga nji poezi me jua nda
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Jan 28, 2011 11:00 pm

Mor malësor ti me veturë
pena jote mos u shterrtë kurrë
mirë po shkruan poezi
na i shton ndjenjat në dashuri
edhe unë po fur do vargje
rrëke më rrjedh loti për faqe
lotin tim ja fali lumit
për do çupa të forumit
që valviten e dert se bajnë
vallë këta lot,për kend po qajnë?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Jan 29, 2011 12:17 am

Valla ju dy na knaqt me poezi ,ju lumt

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Jan 29, 2011 12:18 am

flm,lola veq duhet edhe ju ngapak me na kenaq me poezi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed Feb 02, 2011 12:02 am

shabanit

Udhëtoja gjithenje
Kërkoja qetësi.
Kurrë nuk mendoja,
Të gjej një shok te mir si ti

tash qe jemi bashk
dhe me nje vend:
knaqesi kur ke shok te mir
Kur punon me mend

Nëpër shumë udhëtime,
Nëpër përrenj e lumenj,
për te gjetur miq
eshte goxha problem

Une ty te kom premtue
se një poezi kom me ta shkrue
edhe për ty kom një supriz
do ti sjell do syze te turqis

Jon shumë lumenj qe na ndajn
jon miqesit qe na bashkojn
ka disa persona te lumt na than
jan dy jav syt nuk na i pan
kam shumë poezi une për ty
vetem një gje apo po e di
qe une pa ty ketu nuk rri(hajgare)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MAKAVELLII
Fillestar/e
Fillestar/e
MAKAVELLII

Numri i postimeve : 35
Data regjis. : 16/09/2010
Location : Luzern

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed Feb 02, 2011 9:53 pm

A
e din Besen se ma ki Dhan


(Nje Kang e vjeter)

Per MANDARINEN

Nadje heret kur dola n`baqe,
Njat Syzezen kur e Pashë,
Pash njat Zot pash Bab e Nan,
A e din Besen qe ma ke Dhan,


Nju perpjeksh naj her me Mua,
Rruga bosh ty s`ka met Shkua,
Hec Syzez me mu mos Luj,
Pasha ty si kallxoj as Kuj,


Pak po tremem pasha kta Sy,
Se kur t`vi me nej me Ty,
Ma qet doren se ti je Sherr,
Mendt e kres more mi Merr,


Oh Djal i ri me sy t`kuptova,
Dy tri lot malli i Leshova,
Qysh kaher mrapa mje n`gjit,
Kerkund s`mujta me te Ik,


More fllanz more Pllum,
Kush s`te don ma shum se Un,
Fort te dua mori Bukuri,
Fell ne Zemer me ke Hi,


M`ke hi n`zemer s`munesh me Dal,
Zemren tane ma ke Fal,
Toka e Qiella nu bashin Bashkë,
Kto dy Zemra s`munden mej Qartë.

haha haha haha haha haha dhuna dhuna
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Feb 03, 2011 1:44 am

MAKAVELLII shkruajti:
A
e din Besen se ma ki Dhan


(Nje Kang e vjeter)

Per MANDARINEN

Nadje heret kur dola n`baqe,
Njat Syzezen kur e Pashë,
Pash njat Zot pash Bab e Nan,
A e din Besen qe ma ke Dhan,


Nju perpjeksh naj her me Mua,
Rruga bosh ty s`ka met Shkua,
Hec Syzez me mu mos Luj,
Pasha ty si kallxoj as Kuj,


Pak po tremem pasha kta Sy,
Se kur t`vi me nej me Ty,
Ma qet doren se ti je Sherr,
Mendt e kres more mi Merr,


Oh Djal i ri me sy t`kuptova,
Dy tri lot malli i Leshova,
Qysh kaher mrapa mje n`gjit,
Kerkund s`mujta me te Ik,


More fllanz more Pllum,
Kush s`te don ma shum se Un,
Fort te dua mori Bukuri,
Fell ne Zemer me ke Hi,


M`ke hi n`zemer s`munesh me Dal,
Zemren tane ma ke Fal,
Toka e Qiella nu bashin Bashkë,
Kto dy Zemra s`munden mej Qartë.

haha haha haha haha haha dhuna dhuna


Makavelli o shtrigan
Mu e mandarinen pse po na perqan
edhe toka e qielli me u bashku
mandarinen skam me ta lshue

kot po mundohesh ore djal
me mashtru mandarinen me fjal
une i kom dhon ma shum se ti
ik mos ju afro o dilingji
ahahahhahahhahahahhahahaha

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
MAKAVELLII
Fillestar/e
Fillestar/e
MAKAVELLII

Numri i postimeve : 35
Data regjis. : 16/09/2010
Location : Luzern

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Feb 03, 2011 8:00 pm

Cito :
Makavelli o shtrigan
Mu e mandarinen pse po na perqan
edhe toka e qielli me u bashku
mandarinen skam me ta lshue

kot po mundohesh ore djal
me mashtru mandarinen me fjal
une i kom dhon ma shum se ti
ik mos ju afro o dilingji
ahahahhahahhahahahhahahahahaha haha haha

Lola merre Koken e bjeri Murit,
Mos ja kthe ti fjalen Burrit,
Se Mandarina e ka Pas,
Sonte anderr me Buzt e saj jam Knaq,

Mos u ban si Gabelic,
Buzt e Mandarins du mej puth e du mej Gic,
Mandarina asht fleta e Lules,
Ti fitofe trasht e Surles.
haha haha haha haha haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Feb 03, 2011 9:36 pm

MAKAVELLII shkruajti:
Cito :
Makavelli o shtrigan
Mu e mandarinen pse po na perqan
edhe toka e qielli me u bashku
mandarinen skam me ta lshue

kot po mundohesh ore djal
me mashtru mandarinen me fjal
une i kom dhon ma shum se ti
ik mos ju afro o dilingji
ahahahhahahhahahahhahahahahaha haha haha

Lola merre Koken e bjeri Murit,
Mos ja kthe ti fjalen Burrit,
Se Mandarina e ka Pas,
Sonte anderr me Buzt e saj jam Knaq,

Mos u ban si Gabelic,
Buzt e Mandarins du mej puth e du mej Gic,
Mandarina asht fleta e Lules,
Ti fitofe trasht e Surles.
haha haha haha haha haha


Burr po te duket vetja ty?
mandarinen s`ta ke pa me syy
me to mun veq n `andrra me u knaq
e ton diten rrin fillikaq

Buz e mandarines ti me i gic??
O ta qes kryt n`sakic
mandarina osht zemra jem
Ti ke met si qyqja n`rrem(aman aman ahahahahhaah)

kallu kallu te dalt flaka
ishalla mas njo 12 vitev t `del nafaka
mendoj qat her vdes gjyshi jem
e ti merrma gjyshen mos ma le vet hahahahahahhhahahahahhahahahhhahaahaha

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Feb 04, 2011 2:59 am

haghgahaghagahgahaga deka hhahhahahahaahha hahahhahahh sjeni normal ju dy hahahhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Feb 04, 2011 3:11 am

Makavelli mir se vjen njeriii
si tvjen ti fill po hyn sherri
mos ma nguc ti lolen shum
e kam zemer e kam llokum
mu veq per to tash um rreh zemra
nuk jam ka kqyri ma tjera femra
ja kam dhan besen ja kam dhan fjalen
per fejes ja bi me knu Daim Lalen hahaghaghagga
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Feb 04, 2011 3:19 am

mandarin o jeta jem
veq per ty zemra me rreh
kallxoju ti qka bon per mu
mos t mundohen me na ndalu

xhelozat le t heqin dor
le ta dijn se ti per ta je moll
je nje moll e ndaluar
qe kurr skan per ta shijuar

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
MAKAVELLII
Fillestar/e
Fillestar/e
MAKAVELLII

Numri i postimeve : 35
Data regjis. : 16/09/2010
Location : Luzern

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Feb 04, 2011 8:29 pm

Uhh ju u kallshi sikur Qiri,
Jam djal i shpis,djal maj Miri,
Mos u tut se sme shkon kot Jeta,
Po shkoj po veti te Alketa,

Te Alketa me shku me Vet,
A don ni djal qe t`don per Jet,
Qe t`don e t`man si lulen n`saksi,
Tjep puthje e `tjep Dashni,

Se kjo Lola Shtriga Plak,
Me Mandarinen spaskan qen Nafak,
Masi nuk pom dojn besa spo Lodhna,
Bashk u mushin Pleshta e Morra.

Alketa tdua

haha haha haha haha haha haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon Feb 07, 2011 5:01 am

Makavellit

nuk besoj qe keto fjalë që të gëzojn
jon kto fjalë që të hidhrojnë ,
keto fjal ty kan me te zemrue
me ma nguc Alketen s´muj me pranue

keto fjalë që kan domethënjen shum te keqe
me ma nguc Alketen te sjell me teneqe
keto fjal do ti kuptosh shpejt ti
do te thuash ja Alketen ku e ki

dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,
kthehu te Mandarina se e ke llokum
me këto dy fjalë mundesh te krijosh shoqeri
se keto fjal po prekun ne dashuri

Zemer keto fjal nuk po i pranon
me ma nguc Alketen jeten ta baj monoton
Ti shko lype nje tjeter femer
kur e lexoa me lendove ne zemer
Kadal bre djal mos luaj shum
se duke te kunderrshtu te bahem tollusum..ahahhha

1+1=2, qka mendoj ta them ne sy
5+5=10,mos u tut se nuk eshte e vertet
nash me plus, nash me minus
po edhe mundesh edhe me pjestim
se Alketa eshte shpirti im ahahahhah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MAKAVELLII
Fillestar/e
Fillestar/e
MAKAVELLII

Numri i postimeve : 35
Data regjis. : 16/09/2010
Location : Luzern

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon Feb 07, 2011 8:56 pm

Hahahhaah po a??Une tana i kam Rrushe,
Do sy kaltroshe e do flok Kablushe,
Tan jan lidh Nderveti,
Paska m`bet Makavelli si i Shkreti,

Eci Rruges tuj Mendu,
Kerkush sem don qysh e Du,
Kerkush spo don mem Kuptu,
Sjam ka di mu ba Rahat,
Don mem kap ne Zemer Infrakt.

N`ket m`bramje u n`djeva Vetun,
Se te gjith ishin Fjetun,
Gati me qmendi ky terr i Zi,
N`djeva dhimbje n`ket Vetmi,

Mandarin per ty jam pik e Ujtë,
Bana pjes e Zemres s`tla me Vujtë,
Si pik e Lotit gzushem ne gjoksin Tan,
Jam m`brotsi yt m`ki si Luan.
love007 love007 haha haha haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MAKAVELLII
Fillestar/e
Fillestar/e
MAKAVELLII

Numri i postimeve : 35
Data regjis. : 16/09/2010
Location : Luzern

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Feb 11, 2011 5:04 am

Eeeeuuuu pot thirr Makaveli moj Mandareze,
Hajde t`rrim se t`kam si Teze,
Un poj marr do Redbulla ti merri do Meze,
E marr bocen me plin ti merri do Gjezme,

Kafe Pim,
Edhe Rrim,
N`daq n`kosov e n`daq n`mergim,
E kjo Lola asgja nuk Din,

Edhe Lolen merre n`daq me Veti,
Se asaj i del Gazepi,
N`daq i Dyti,
E n`daq i Treti,

Veq ni gja ju do ta Dini,
Ju sa t`doni muni te Rrini,
Ama pash besen shum mos Pini,
Veshi mir e jo me ardh n`bikini,

Ni Shqipojn,
Bashk ta Vizatojm,
E at neje mos ta Harrojm,
Njani tjetrin mos ta Mallkojm.

haha haha haha haha haha haha haha

Per ju MAKAVELLII
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Mar 18, 2011 3:41 am

Lola

Kur hyn Lola për ne forum
vendon qe postime ajo te bej shum
ajo ulet ne karrige dhe fillon
ska tem qe nuk poston
hyn pak edhe te Poezia
po i kan dal krejt shoqria
vargjet ja merr fryma
posa ti vin vargjet
asaj ju ndalet rryma
keshtu ajo nervozohet
Shtetin se duron
nga nervoza e madhe
ne tjera tema ajo poston
me postime na ke kalue
nuk kemi qare pa i lexue
kur po vjen ti si me ardh kerri
t'ishe kan ti KEK
se kishin dit njerzit qa është terri
U regjistrova te ylli e hana
thash ta takoj lolen
duke postuar ta kaloj edhe kohen
por kur hyra ne kete forum
motra e vllezer bera aq shum
jon shum me emra ti postoj
gjith te mirat ju deshiroj
Lola Medina Mandarina
ju plotsofshin shum deshiraMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 18 e 19Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum