www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Dec 03, 2009 5:02 am

First topic message reminder :

këtu keni mundesin me shkru disa rreshta për anëtarët e forumit diqka argetuese jjo ofenduese
po e filloj une i pari e ju tjert vzhdoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri Mar 18, 2011 4:03 am

Medina

Skam qare edhe per ty pa shkru
vetem fjal te mira du mete dergue
po kjo poezi te kishte kushtue
ty pa pare ta kisha dhuru ahahahha

tani dua vetem te pershendes nga largesia
janë vargje te shkurtra por jan fjal te mia
nuk je e vogel por je shume e madhe
asnjehere nuk flet fjal banale
deshta ti shkruaj per ty disa fjal
je e rrespektuar per qdo anetar

me postime te gjata
sa me nder e me rrespekt
bukuri e rrall natyrore
është kjo Medina vet

Nuk po di te lodhem kur shkruaj poezi
sepse kur shkruaj gjej qetesi
dhe q`lodhem me vargjet e mija
kur vie ne shprehje shoqeria

shkruaj edhe vargje te cilat nuk i dua
se kom deshir kapak mem kritikua
ju te tjeret se paku i lexoni
ndoshta me shani ndoshta me lavderoni
i dua te gjith ata qe lexojn
nuk jon fjal qe si kuptojn

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Apr 30, 2011 2:32 am

Edhe pse jasht Tem amo Flm shumm Malsor per Poezin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Apr 30, 2011 2:34 am

Malsorit

uaaa kush na paska shkru poezi
mir po shkojka shkrimi ty
sa mir vargjet i paske thur
ne poezi paske shumm kultur

Tani erdha dy fjal mej shenu
kete Malsorin me falenderu
nga zemra ime po thom
flm poezi mua qe po mi dedikon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Apr 30, 2011 2:44 am

Me ja nise me shkruar per ty
i shkruaj dhjetë libra me poezi
dhe nuk mjaftojnë dhe ato dhjetë
bukurinë tënde me e përshkruar krejt

dhe vargu,vargut ja ka lakmi
kur ta përshkruan atë bukuri
veq zoti diti kështu të krijoi
falë i qofshim atina
sa bukur të ndërtoi
e bukura Medinahehe,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon May 16, 2011 4:42 pm

Medina shkruajti:
Edhe pse jasht Tem amo Flm shumm Malsor per Poezin

qka ishte jasht teme Medina shoqja ime u mundova ta gjej por nuk arrita (sa keq ) ahahhahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Oct 27, 2011 8:34 am

Medina

Je si Lulja e Pranveres
qe me padurim e presim
je si nje rreze Henes
ne na afron mengjesin
je si Dielli qe pa pertes na ngroh
ti je nje shoqe e jonë
qe kur vjen na gezon

vetem te shkruaj per ty
nuk e di kjo a mjafton
te theme te rrespektoj dhe te dua
nuk e di kete a e beson

Mos me thuaj se deshiren
nuk ta kome plotsuar
nje poezi nga une qe ke kerkuar
me vullnet jom duke shkruar

Mike qe askush per ty keq nuk flet
neper Forume se bashku shume vjet
Her te quanin Melaqe e her Swet
nuk u njoftuam ne bashk
nuk ka qene kysmet

u futeshe neper Tema
me Trimeri edhe vullnet
na i kthejshe pergjigjejt shpejt e shpejt
per nje kohe te gjat ne Forum nuk hina
nuk te Thrrisnin më Swet por Medina
edhe ketu ishe prap e guximshme
fillove stilin pak e ndrrove
jo si Fotomodele por si nje Spikere
Lajmet me te reja sikur BBS ja
nuk kishim nevoj per TV
as per lajme ne Radija

Qka me bente te lumtur
qe nuk mundesha me u nda
ishin poezit e bukura
ku i lexoj hala
poezi te bukura qe me japin Inspirim
permblidhi te gjitha nje liber
te ma japesh si kujtim haha haha


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun Oct 21, 2012 8:50 am


E Keqja

Këtu në tok të huaj,
e mora une nje mesazh
Që ma kish dërguar,
mikja ime e (keqja )tash

mesazhi vinte jo nga larg,
këtu në kompjuterin tim.
Në brendësi kishte shkrue
pse forumin sje tu vizitue

Me deshir te madhe e hapa
mesazhin unë e lexova.
Ndërsa kurbetin që na ndan,
me shpirtë unë e mallkova!

Këtu larg ku jam,
më mungon ajo miqësi!
Mallin që kam per ju
s'e shuaj dot as me raki!

Miqësia jonë e forte filloj
kurrë nuk do të tretet.
Nuk e zëvendëson gjë tjetër,
e tillë përjetë do të mbetet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun Oct 21, 2012 9:03 am

Per Malsorin

per her te par
ktu kur jom ardh
askend se kom takuar
me dukej keq e si me ja fillluar

fillova te shkruaj neper tema
isha vemtem e mendoja
se kush nukpo vika kena.

po sishte ashtu si mendoja un
erdhi Malsori vetem ky
se kishte harruar kete Forum

Mezashin e par ktu kur kam filluar
direkt per Malsorin e kom dedikuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun Oct 21, 2012 9:13 am

e keqja

a ka gje me mir
kur dikush te nderon
aka gje me te bukur
kur dikush te rrespekton

sa u gezova rreshta kur lexova
na erdhi edhe nje poete
qe tash nuk kom mall
do te me qetson poezia e par

syve nuk ju besova
disa here e lexova
mendova se vetem une jom zgjuar
por ja edhe keshtu duhet provuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun Oct 21, 2012 11:04 am

Malsori

erdha ktu pa prit e pa kujtu
takova nje njeri polt me energji
qe kishte shkruar per shum antar poezi


i kishte thur ato vargje sa bukur e sa mir
sikur un te vendosja do tja kisha dhene qmimi
nje nder poetet më me vler e me te mir


esht Malsori ky ktu qe kam takaur
a thua ka ndonje njeri per t'ja kalaur
hiq se besoj kete kurr e perjet
qe dikush mun ta kaloj s'esht e vertet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun Oct 21, 2012 7:43 pm

e keqja


Nuk po kuptoj si të desha,

ishte mjegull apo një çmenduri,

je një poete që shkruan vjersha

Dhe ma ndez zemren, ma bën hi.

Peshperitja jote nga buzet e njoma

mua shume po me mungon

po shfletoj librin e pluherosur

disa rreshta per ty ti kerkoj

ti me bene te ndjehem mir

lumturia eshte ne duart e mia

pse u largove me le ne kujtim

ma plagose kaq fort shpirtin tim

me butesin e shpirtit zemren ma freskon

me dashurin per te biseduar

deshirat po mi kujton

Ju po heshtni o miqt e mi

besomeni s'ka qast as dite

qe s'mendoj per ju

e shikoj qiellin blu

prandaj dua me shkru

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon Oct 22, 2012 7:56 pm

Malësori
................


Sikur zemren t'ma hiqnin

perseri,Ty do te te doja

Sikur syte t'mi verbonin

perseri ty do te shikonja

Sikur kembet t'mi shkurtoni

ne lagjen tende perseri do te vinja

sikur trurin t'ma shkaterronin

TI do te ishe ne mendimet e mia

Sikur duart t'mi shkurtonin

perseri per ty do te shkruaj

Por sikur te vdisja qe sot

shpirti im per ty do te vuaje

Edhe veshet po t'mi shurdhonin

nuk do te benin ndonje dem

Sepse perseri do ta degjonja

cdokend qe shqipton emrin tend

Edhe gojen po t'ma qepnin

emrin tend do te mund ta them

Por edhe pa fjetur te me linin

ne endrrat e mia e ze ate vend

Por krejt keto i kisha mbijetuar

sikur ta dija se do te vijsh

Do te mundohesha te i thjeshtoj edhe

sikur te ishin me rende shumefish!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue Oct 23, 2012 6:57 am

E Keqja

Ne nje dhome i vetmuar vetem disa libra
ne kok me siullen shume mendime
Nga dritarja reflektonin rrezet kah fytyra ime
nje raft librash me rrethon kendej
Disa hapa te nje vajze degjova atje jashte
M’u afrua e me dha nje perqafim dhe iku
Fjale te ëmbla me degjuan veshet
Kurse syte e mi sot po shihnin perplot bukuri
Jo kete here libra por nje qe quan veten e keqe
mendova te ja shkruaj disa vargje dashurie
por u ndala ta pres se prap mos po vie
Ndjenja e me ringjall pa fund
se nje dit do te takoj prap dikund
Sa mendime te bukura mu tubuan
dhe diten ma zbukuruan

Nuk eshte forum aty
ku nuk buzeqeshin vajzat
Nuk eshte forum
Aty ku nuk shkruhet poezi
prandaj e keqe eja ketu edhe ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Oct 27, 2012 4:49 am

E Keqja

Ku te te gjej ty?
Mos ke ikur ne hapsir
Mos ke ikur ne diell?
Mos ke ikur me makin

Mos ke gjetur një mënyrë për tu bërë e padukshme?
Të me shohësh , e unë mos te te shoh....
Mos te kanë bezdisur kaq shumë te tjerët?
Sa ti kesh vënë vetes maske ne ffytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare
dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ai shiu qe na ne mbrëmje gjithë naten
e me futi ne mendime?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Oct 27, 2012 8:03 pm

Maësorit


Cdo sekonde te jetes time
mendimi im je ti
Largesine per ty do ta shkurtoj
do ta bej afersi
Cdo pike shiu qe bie
dashurine per ty m'kujton
Do deshiroja qe pikat e shiut
zemren tende ta mbulojne

Ne endrrat e mia
cdo nate ty te shoh
Te perqafuar te dy
sebashku ne qendrojme
une I afrohem zemres tende
dhe te them me embelsi
Se te dua zemra ime
gezimi im je ti

Me kete dua te them
se ti je gjithcka per mua
dhe sikur te gjithe boten
te me falnin se pranoja
une vetem ty do te dua

E di veshtire eshte ta besosh
Sepse jeta keto na ka dhuruar
Por dashurine qe kam per ty
besoje eshte dhurata me e qmuar
>>>>të Dua <<<<
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Oct 27, 2012 11:17 pm

Ty pa emer por me zemer

Zoti bukur te krijoi ty
vuri yjet ne ata sy
ne buzet e tua vuri Qershit

Fytyra jote bënë vetëm dritë
gjithqka te bukur te ti e krijoj
vetem tek zemra bëri nje dallim
jo per te keq por me qellim

Ne zemren tende vuri akull
qe askush te mos ta shkrij
nuk eshte qudi vuri diellin ne syt e mi
rrezet e zjarrta do ti leshoj
zemren tende do ta shkrij
do ta mbjell nje lule1
qe te na kene te gjithë zili
se qka bejmë ne te dy per Dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Nov 03, 2012 5:43 am

e keqe ?


Te thashe mbreme qe sot do iki,
por nuk do te mungoj shume gjat
Por kurre s'do te te nxjerr nga shpirti,
do te te kujtoj dite e nat

Do ta ndjej shume mungesen tende,
atje ku je ti jo mos me thuaj
Ndaj sa here do me biesh nder mendje,
malli zemren do ma bluaj

Atje ku e vetem do qendroj,
do te me kujtohen takimet tona.
Me zemer te vrare do nis te lotoj,
per ty deri ne oret e vona!

Nga te gjitha gjerat e tua,
vetem fotografine do mund te mbaj!
Kur te me kujtohet fjala jote "Te Dua",
fotografine tende me lot do ta laj!

Atehere s'do te kem asnje mundesi,
ti perkedhel floket e tua
do te me mungojne per cdo nate.
Nga zjarri do te me digjet zemra,
dhe nuk do te behem kurre rehat!

Nuk do te mund ta shtyj dot jeten,
te jetoj keshtu ne vetmi!
Ndaj besome se nuk do te vdes,
pa u kthyer edhe njehere tek ti.. luleperty .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Nov 03, 2012 5:44 am

Malësor shkruajti:
e keqe ?


Te thashe mbreme qe sot do iki,
por nuk do te mungoj shume gjat
Por kurre s'do te te nxjerr nga shpirti,
do te te kujtoj dite e nat

Do ta ndjej shume mungesen tende,
atje ku je ti jo mos me thuaj
Ndaj sa here do me biesh nder mendje,
malli zemren do ma bluaj

Atje ku i vetem do qendroj,
do te me kujtohen takimet tona.
Me zemer te vrare do nis te lotoj,
per ty deri ne oret e vona!

Nga te gjitha gjerat e tua,
vetem fotografine do mund te mbaj!
Kur te me kujtohet fjala jote "Te Dua",
fotografine tende me lot do ta laj!

Atehere s'do te kem asnje mundesi,
ti perkedhel floket e tua
do te me mungojne per cdo nate.
Nga zjarri do te me digjet zemra,
dhe nuk do te behem kurre rehat!

Nuk do te mund ta shtyj dot jeten,
te jetoj keshtu ne vetmi!
Ndaj besome se nuk do te vdes,
pa u kthyer edhe njehere tek ti.. luleperty .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat Nov 03, 2012 9:23 pm

Malesorit

Me the qe nuk ik po ti nuk erdhe
Me le te prisja ketu kot e kot
Me thuaj pse kete e bere a beson ti ne Zot
Me ke lene te pa shpres e pa raht
Me thuaj pse me kujton dit e nat
Mos ndoshta per ta trazuar kete zemer te ngrat

Ahh sikur diqka po me tingllon
A thua esht ashtu si po mendoj
A je ti njeriu i endrravr te mija
Apo ne mes nesh vetem lindi simpatia
Ani une ket gje e kuptoj nese zoti se ka shkru
A mund ne me e ber te pa munduren e mu bashku

Te lutem o Zot bukuroshja

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon Nov 05, 2012 9:07 am

E keqja

Sa afer dhe sa larg jemi ne te dy
me mijera menyra mundohem te vij te ti
me qindra deshira i shpreh per ty
te ishim bashke, te shiheshim ne sy

Nen nje qiell te berbashket jetojme
thithim te njejtin ajer, ndajme te njejtin diell
por nuk te arrij dot, nuk te shoh asnjehere
dhe eci rruges pa ditur se ku, kerkoj kudo per ty me sy

nuk je askund atje kute kerkoj une
po te kerkoj ne c'do vend, ste gjej askund
te pres si perhere, si gjithmone
te pres si gjithmon per dashurine tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon Nov 05, 2012 9:07 pm

Malësori
lule1 lule1 lule1


Më je ber tash pjes e e jetes time

A thua pse keshtu sa shum po te du

Le te thojn te gjith qfar do qe te duan

ështe gje e bukur qka po me ndodh mua

Sot ne mengjes une kur jam zgjuar

O sa bukur e kam filluar se te kisha ëndrruar

Ruaj ket enderr qe mos te me del nga kujtimi

Ishte hera e par qe te perqafova ende pa te par xhan1lule1 lule1 lule1 .u. .u. .u. luleperty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue Nov 06, 2012 5:55 am

E keqja

buzqeshja me ka humbur,
Dua te dukem veq 1 her i LumtuR..
-Merre Zemren tone pyte
apo gjen qetesi..
Sa je e lumtur pa mu un nuk e DII...

Moos e Le Assnjeher Perssonninn Qe doo
-Mungesa e ben zemren te dojj me shum...Ose te harroj..!!
-Dhe ne qastet e mia me te lumtura ndihem keq sepse me mungon ti..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MAKAVELLII
Fillestar/e
Fillestar/e
MAKAVELLII

Numri i postimeve : 35
Data regjis. : 16/09/2010
Location : Luzern

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon Feb 26, 2018 5:33 am

E lash Bor e gjeta Dimer!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 19 e 19Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum