www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Dec 03, 2009 5:02 am

First topic message reminder :

këtu keni mundesin me shkru disa rreshta për anëtarët e forumit diqka argetuese jjo ofenduese
po e filloj une i pari e ju tjert vzhdoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 1:18 am

Shpirti mu djeg me letra e shkrime…
Zjarr Flake! Askund takime
Endrra….Endrra…Nete…Pa gjumë…
Te gjitha mu treten…me ran ne lum


Kur e shoh fotografine tende swwet melaqe perpara…,
A e din qka them je llokum me arra…
je llokum me arrra…me fiq…e lajthi…
Ama e pranoj… se te gjeta ty

Po kthehem pak te anëtarët e vjeter
a thua duhet me ju ba ftes me leter
o miqt e vjeter a thua vall ku jeni
qysh jeni tu vepru gabim e keni
eja dhe postoni knena
se qaj dhe kaffe edhe na kena
Adope ne kemb u que
qajin e ka pervlue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 1:40 am

Une nuk di as nga t'ja nis
nga t'ja marr e ta bitis
se di çfarë te te numeroj
mirë a keq po ia filloj...

Ne një yll qe ndrin si ar
jeton një djale i papare
qe me ben te buzeqesh
vec gezim me sjell peshqesh

Na meson, na respekton
besen kurre se harron
Burre nderi e gjak shqiptari
Mergimtari jone, për s'mbari

Vec një gje une po ua them
jam e lumtur qe mik e kam
sepse është një djale Flori
lum si nusja qe do e kete ne shpi

Bukurosh e gojen mjalte
e merr fjalen dalengadalte
e dhuron ai miqesi
për kedo e çdo njeri

Me gaz e me mbaresi
uroj ta shoh gjithnji
te buzqeshur si perhere
zemer ngrohte porsi pranvere
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 2:22 am

sweet melaqja

Mir që ndonjë diqka shenon
por zanatin nuk i harron,...
her majtas,... her djathtas,
duke shkruar sa ma haptas
Natë e ditë duke shkruar,
Gjithë forumin na e zbukuruat

Dyfish më bëhet qefi,...
qe ne poezi po tregon
Por imagjinata të mashtronë,...
Vjen tash e më von shkonë!!

Ah moj sweet melaqe,... mos ma be kshtu qefin.
Ato komplimentet e tua
Trupin ma rrënqethin...
Kritikat i ban pak ma pak
Je vërtet një vajz e rrall
Më e bukur se në një përrall,.....

swwet melaqe... e bukur si një zan mali,..
shife qfar emri veti i ke dhen..
Gjithësesi mirë po benë
Kush e kush të dal e para,...
Prej fillimit do filloj gara,...
Po të isha ndonjë une me lojen me nis
Ty do të vëja të parën në list

Sa u gëzova që te pash!!
More e bukura e forumit tash,...
Je e para nepër tema,...
Këto fjalë ti them nga zemra
une dy sy me veti gjithmone i maj
Skam pa ma te bukur se ty be po te baj
Hajde sweet melaqe lum FORUMI qe te ka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 4:16 am

Mergimtari je boss, djale zotni
tip shume funy per shoqni,
gjith forumit i jep drite,
ben postime dit per dite.

Flet shume qarte dhe me respekt,
i plotesuar ne cdo aspekt,
eshte dhe king, gjith ai djale,
sa pame foton na la pa fjale.

Vertet forumin na e ndriti,
gjith antaret ne kembe i ngriti,
te gjith nje zeri thone ne kor,
duam Mergimtarin te qendroj ne forumin tone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 4:26 am

sweet_melaqja mir po thue
po vi nganihere me ju vizitue
nese mes veti jeni hidherue
me qef ju kisha pajtue


kur asgje nuk pata
me kish kaplu shtrengata
erdh sweet_melaqja nga nje shpat
qe rrin ne internet gjat
ajo ma gjeti një ilaq shum shpejt
me inkuadroj ne ket forum
qe tash spo mundem te flej as ne gjum
shum gjera këtu pash
ne mendime te renda rash
shum qika e djem pash
vet me veti thash
athu pse deri tash këtu skom hy
athu paskna qen i pa informuar ne ket shoqeri
e tash kur e kuptova
me mendje kurr prej këtu su largova
deshta te ju pershendes
nuk ju harroj deri sa te vdes
edhe nese këtu nuk jom
mendjen te ju a kom
nese dora ne ket forum nuk me shkruan
besoni se shpirti me vuan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 4:52 am

Per mergimtarin
Ti je Candy Shop,
Sa I bukur je ohh Zot,
Un te dua a din sa Fort,
Trupin e ki Very God,
Te kisha majt ne Dur si Lilipop,
Ment te ti i kam Non Stop,

Oh Baby kur te Pash,
As I holl as I Trash,
Menjeher jam Nal,
A jam anderr a jam Gjall,
Zemra mu ka Mush,
Dashuri sa te Dush,
Ti je ajo se me prek ne Tel,
Ti je Bonbon ti je Karamel,
Veq po rri tu je lpi Gishtin,
T´kisha hanger si Tigri Mishin,
Je si Molla n´rrem,
Met Puth iher a m´len,
Dridhu dridhu e banma me Sy,
A e din se veq un jam për Ty,

Ti je Candy Shop,
Sa e bukur je ohh Zot,
Un te dua a din sa Fort,
Trupin e ki Very God,
Te kisha majt ne Dur si Lilipop,
Ment te ti i kam Non Stop,

Jojo s´kam Harru,
Babs i kam Kallxu,
Veq po pres mem Puth Mu,
E Kuku un at her mu Tranu,
Pom mvjen marre met than te Du,

Syt po i qeli e po i Msheli,
Zemren ma knaqe bre Baby,
Sjam Doktoresh as Profesor,
Veq di me Livru me Traktor,
Ah qka ishin kta djem
Bre kta i Plast Pika,
Baby je si Akullore,
Zemren fill ma More,
Langi prej Gojes pom Del,
Hajde bre t´kallt Reja a pom Merr,
Isha Fry se t´kam Dashnor,
Ty t´kam si Ameltore,
Pom shkon Kryt knej e Anej,
Kallem kallem krejt asht Okej,
Ta hangsha Kthizen Bre,
Hajde mos em Le.


Ti je Candy Shop,
Sa i bukur je ohh Zot,
Un te dua a din sa Fort,
Trupin e ki Very God,
Te kisha majt ne Dur si Lilipop,
Ment te ti i kam Non Stop,

Jojo s´kam Harru,
Babs i kam Kallxu,
Veq po pres mem Puth Mu,
E Kuku un at her mu Tranu,
Pom mvjen marre met than te Du,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 5:00 am

per sweet_melaqja

Hape zemrën të hyj mbrenda
mbylle shpejt se u qmenda
dora shkruan zemra ndikon
ktheje letrën nese ti don

Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti

Nëse ke sy shiqom
nëse ke vesh ndëgjom
nëse ke shpirt sherom
nëse ke zemër dashurom
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 5:05 am

per Mergimtarin

Të ecësh rrugëve këmbëzbathur..
Duke pritur agimin e mëngjesit që ndoshta nuk vin...
Imagjinon një botë të reme përpara syve tu...
Kur dëshira e fundit e ytja është e kotë..
Një botë gënjeshtare,ku gjithçka ka fund...
Ku fillimi nuk dihet,e nata zgjat shumë...
Një prekje me realitetin dhe gjithçka humbet...
Nëpër rrugët e shkelura plot baltë...
Si foshnjë që ka nevojë nënën e saj...
Ndjej nevojë për ty,për prekjen tënde...
Sonte më shumë se kurrë..
Sonte kur ndjehem i pambrojtur..
Kam nevojë për ty si ajrin që thith...
Kam nevojë për ty si rosë e mëngjesit..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 5:07 am

per swwet_melaqja

Unë spo kërkoj të më duash shumë,
por të paktën aq sa të dua unë.
mendoj të jetoj edhe pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta nuk jetoj edhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
perpos teje tjetër kurrë s'do te dashuroj.

Ah sikur te isha një mollë
e kuqe e gjelbert sido qe te jetë
ne dorë të me mbaje
dhe fotë të me kafshoje

Une,mund të jetë i lavdëruar
Duke bërë,vepra të mira
Do të jemë,edhe i mbrapësht,
nese bëjë vepra të liga.
deshiroj te jeme i mirë
por edhe te jemë i urtë,
se jeta është e shkurtë
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 09, 2010 10:18 pm

Per Mergimtarin

Kur ne dy u njoftum
Zemra ime bonte bum bum
Emri yt i buker per shqiptar
Zemra ime te kam krenar
I menqum je si professor
Po them qe te dua qdo or
Kur te shoh baby me sy
Dua qe tme thuash qe jam per ty
Ju luz zotit qe te pelqej
Ather te tregoj se shka ndjej
E ndjej dashurin dhe lumturin
Shpirti im pa tendin nuk rin
Ne endra per qdo nat te kam
Dua qe veq e jotja te jam
Nuk dua qe te shikojsh tjeter
Zemra per ty po digjet si leter....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon May 10, 2010 2:40 am

sweet _melaqes

ne endrrat emia do te vish
aty te kerkova edhe një nat me par
se di nese si gur do te ngrihesh
apo ne perqafim do te me hidhesh

te lutem eja ne endrrat e mia
se vetem keshtu mund ta shuaj etjen
nuk dua uje as qaj te nxeht
por dua te kem ty për jetë

po te isha me ty do te ndalet kjo stuhi
e pastaj nese bahet edhe vap
une freskim ty do te jap

kom filluar ti harroj te gjitha
kurse koha askend nuk po e pret
kam vendosur ose te gjeje ty
ose krejt jeten ta kaloj vet
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon May 10, 2010 3:08 am

per disa anetar

Dikush po qan dikush po vuan
dikush me ndjenja po luan
Disa tradhtojn e do nuk guzojn,
disa se jan te martuar e nuk tregojn

disa hidherohen e do Gezohen,
Disa Fejohen e dhe martohen,
disa flajosen edhe shahen
disa kan qef shpejt te ndahen,

kan te mira po kan edhe te kqija
ne i kemi qikat me te mira
ka edhe te atill qe nuk ke qef me i pa
disa lypi edhe stups me ju ra

Disa vin ma rrall e disa vin ma shpesh
ktu shkon gjithqka me interes
po edhe mundohen te na mashtrojn
si te munden te na shfrytezojn

disa nuk munden buk me u ngi
disa nuk kalojn mir as me kojshi
disa thojn aka diqka nga ti ma
Do nuk eshte gjynah edhe me i vra

ka nga ata qe gjithqka provojn
ka edhe te atill qe edhe e teprojn
Disa rrejn ashtu edhe keshtu
Si Shqiptar nuk gjan Kerku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon May 10, 2010 10:31 pm

Do te largohem
QEnka fundi ketu
une vendosa me u largu
prezenca ime dikan eshte tu pengu
e me askend nuk du me u hidheru
une erdha qe te argetohem
e jo me ju te hidherohem
por pasi me tha qenka e vertet
se ketu qenkam i tepert
lamyy eshte dasht mir me mendu
a don anetar me pas a me largu
ka ne mesin tuaj qe nuk kan qef me te huaj
duan vetem familjarizem
qe anetaret tjer ta marrin iken

tung njerz nuk do te kthem me ketu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 11, 2010 7:32 pm

me mungon koha lolen me vizitu
perr humbjen e barces ate me ngushellu
edhe do limona ja kam ble me ja qu
veq me i tregu se sa shum e duu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 11, 2010 8:27 pm

Une limonat nuk i du
a ki najsen tjeter mori me m pru
n paq naj banane a naj mandarin
naj leng molle qaty bashk e pijm

po t pres me padurim
me ardh me m vizitu
o pasha krejt familjen
kam me t sakatu

kam me t bo per kryp e kep
qe po ma nguc Barcen
le qe kom me t rreh une
po ka me e shti edhe bacen


hahahahahahhaahahhaa (K)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri May 21, 2010 7:29 am

as kerkeses se lamyy qe te kthehem ne Forum

Kerkesen lamyy me deshir e pranue e kom
nje njeri qe lajka nuk ban edhe i rrespektuar
qe ka deshir te gjith per ti bashkur
dua te kthehem prap ne mesin tuaj
se largimi ishte nje ide e gabuar

Ju falemenderoj te gjitheve per kete rrespekt
po mujsha mu ba edhe President ahah
po aj profesion hiq nuk me shkon
dua te qendroj keshtu si jom

Zgjohuni ne kemb ndizni dritat
dhe dikush nga ju rregulloni karrigat
tavolinen me pije dhe meze mir me shtrue
se keshtu te bashkuar nje valle dojm me lue

Hajde lamyy kape ti qiftelin
dhe me i ftue te gjithe shoqerin
te gjith se bashku ne valle me hy
se Mergimtari ne mesin tuaj u kthy

Bruneta pa tjeter me e ftua
dua te shoh ne valle tu lua
ashtu si gjithmon te buzeqeshur
e jo si ne Avatar lotet duke i hecur

Kjo Alketa eshte punetore sikur bleta
ne pune shkon dhe vjen
kurr te lodhur nuk e gjen
ne valle edhe ajo paska hy
nje got me uje e ka qit ne kry
po ju rrezue se ja bani Egzoni me sy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri May 21, 2010 7:59 am

Bruneta
--------------
Eshte nje vajz ketu qe deshta me shkrue
nuk dua aspak me lavnderue
sa here ajo ketu vjen
nga nje buzeqeshje na e bjen

Me nje fjal deshta te quaj llokum
ku fjala e saj peshon shum
eshte e embel sikur bleta
ne emer e quajn Bruneta

eshte rritur ne qytet
asnje fjal te keqe nuk e flet
jeton dikun ne palanet qiellor
edhe qe nuk po shoh dua te ja beje me dor
me nje fjal te gjitha nuk muj me i shkrue
se po me mbetet diqka pa kompletue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri May 21, 2010 8:21 am

Kur une per kete Forum kom ndegjue
kur erdha ketu shum anetar ishin regjistrue
dikush për me marr muzik dikush me shkru poezi
dikush me qu SMS dikush me nxan shoqni
Te gjith për arsye te veta ne forum u regjistruan
dhe ata qka kishin këtu postun
po nuk ndalen leht postimet tona
antar juve ju lumt dora
une gje Alketa shkruajm poezi
shum te tjer po na kan lakmi
për me shkru poezi shkrunte edhe dj _lumi
I shkruante bukur sikurse Qajupi
Antaret e tjer u mundonin qe te shkruajn
thjesht forumistet per te qeshur e jo per te vujtur
qe te gjith ipnin kontributin e tyre qe kishin
Moderator e WebMastera ketyre krejt qka ishin
Kshtu vazhdoi ky forum jeten
gjithnje e thoshte te verteten
Bruneta merrej me sport e me lajme tjera
Egzoni priste deri sa te del vera

keta antar i kam njoft deri tani andaj me ta poezis po ia nisi
posa ti njoh te tjeret diqka do te qendisi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri May 21, 2010 10:42 pm

mergimtar o bajraktar
ket poezi mir e paske kushtuu
per poezii sun te mun kush
veq vazhdo e shkruj poezii
naper reklama ko mu permen emri yt
kan me than kush ka shkru ksi poezii
tani rroga te vjen ne shpi
mergimtar un me kaq e perfundova
se sun shkruj si ti shum se me lodhet dora....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat May 22, 2010 9:22 pm

Alketa e bukur dhe krenare
Pa me marr ti nuk ki qare
hehehehehe Po baj hajgare
se Bruneta me qet fare

Ndash veshu me dimi
Ndaq veshu me fustan
kete poezi po shkruj
Veq për hater tan
Alketa mori qik
Une pej teje s'du me ik
kur te vi veres ne prishtin
Nji kafe bashk do ta pim
:haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 23, 2010 8:28 am

Eh moj Alketa

shum parfim paske qit
po ta nij pa zbrit prej kerri
te ishe kan ti KEK
se kishin dit njerzit qa është terri

po parp ma mir qe nuk je
se te kish ra blloku B
e rahat nuk ishe ba
krejt njerzit te kishin sha

veq na myti zhegu
dielli nuk eshte tu na djeg
po aj parfum hala nuk tu ka hjek
shyqyr qe je larg se kishim dek


:haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sun May 23, 2010 8:35 am

Per Lamyy

Eh more shok
i ka ra Lamyy- t flama
e ka perplas per tok
mendon se do me i ra fama

Mos e muno veten
se ta dergojm emergjencen
ti veq nuk po don
me poezi për toke tjert i rrxon

kshtu qe edhe me flam
hajt se hala ti ke Fam
shkruaj kur te bejsh me mirë
e tash për tash natën e mirë
:haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Mon May 24, 2010 9:19 pm

sweet_melaqes

nuk jam poet nuk jam as shkrimtar
me shkru shqip malli me ka marr
me vjen mir qe edhe ti disa rreshta ke shkrue
kur e kam lexu shum jam gezu
sa për vete e kam shkru ate qe kam mendu
nuk dua askend me ofendue
vetem disa rreshta me i shkrue
mendoj se kie mu gezue
se për krejt skam mujt me shkru
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 25, 2010 8:11 pm

LolesKur shpull po me bjen
Faqja po me Dhem,
Pranvera tash ka Qel,
Hajde dalim Lule me Mledh,

Dalim dalim pak me shetit
nje kaffe due ma ta qit
kur te sho moj Princesh,
Ma ban Zemren Bjeshk,

Pse i paske rrit thojt e mdhaj
paske meme grrith mem ba me vaj,
Lamyy kur me She,
Me thot ku ke Dje,

Qka ki je ba tan Sheja,
A mos ka gju Reja,
A mos ke dal ne fusha me lue
me hitha te paskan sakatue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 25, 2010 8:24 pm

genjeshtren mos e mshef
se qdo heree del ne shesh
te verteten është mir me than
e verteta është një livadh
qe ka vend për te tanë


Hajduku ta kerkon jeten ja kuleten
femra ta don edhe kuleten edhe jeten
një gje duhet pritur gjithehere me deshir
po su bërë e menqur behu e mir

e din burrat po edhe grat
kush i ak floket e shkurtera
e ka gjuhen e gjat
me pat thene kete një plak
duhet te mesosh shum e te kuptosh pak

dhe secili e ka njefar vesi
por njeriu lavderohet nga suksesi
prej një maje te kokes
deri ne maje te themres
armiqesia është semundje zemres
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 19Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum