www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu Dec 03, 2009 5:02 am

First topic message reminder :

këtu keni mundesin me shkru disa rreshta për anëtarët e forumit diqka argetuese jjo ofenduese
po e filloj une i pari e ju tjert vzhdoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 25, 2010 8:28 pm

loles

Erdhi një dite te bukur
Erdhi një dite vere
Hyri ne mes nesh
si një lule manaferre

E kujtoj na erdhi e qeshur
E kujtoj na erdhi hareshem
një kosovare e bukur
dhe aspak e heshtur

Qe prej kur erdhi
qe kur filloj shkroi
ne kjo neve zemrat
krejt na i pushtoi

Kjo Kosovare
qe lole thoni ju
na ka bërë për vete
na ka bërë me u mendu

avatarin
shpesh është tu nderru
sme pengon aspak mu
shkruani diqka ju miqt e mi
se kjo kosovare
është edhe kengetare
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 25, 2010 8:40 pm

Mergimtari shkruajti:
loles

Erdhi një dite te bukur
Erdhi një dite vere
Hyri ne mes nesh
si një lule manaferre

E kujtoj na erdhi e qeshur
E kujtoj na erdhi hareshem
një kosovare e bukur
dhe aspak e heshtur

Qe prej kur erdhi
qe kur filloj shkroi
ne kjo neve zemrat
krejt na i pushtoi

Kjo Kosovare
qe lole thoni ju
na ka bërë për vete
na ka bërë me u mendu

avatarin
shpesh është tu nderru
sme pengon aspak mu
shkruani diqka ju miqt e mi
se kjo kosovare
është edhe kengetare
:haha:


Wow sa poezi e bukur .Flm shum Mergimtari :$ me bere te skuqem :$

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 25, 2010 8:56 pm

Loles

Lole si ne enderr po me vjen
zeri yti embel si mjalta
dhe ngadale mi thot
me disa fjalë shum te zjarrta

Se mendoja kete gje
as ne enderr as ne realitet
por ja qe enderra ime
kete rrug e zgjodhi vet

Zeri yt i embel shum
vertet nuk mund te harrohet
por postimi yt po me kujtohet
një shoqe si ti leht nuk harrohet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Tue May 25, 2010 9:06 pm

Thanks Mergimtari ,te pergezoj per talentin qe ke.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:31 am

sweet_melaqe

Sweet shum po sillet
hap mas hapi po percillet
une dua shum ta percjelli
Mi kry krypen po ja sjelli
i kom sjellur kryp shum
eshte me e dashura ne forum


Sweet ja ka nis po shetit
grepin djemve jau ka qit
Kush nuk kqyr kah te ec
Ne grep te saj ka me ngec


ku te kemi sweet oj flutur fushe
qe dua me te thirr zemrushe
Po me mu mos mu hidherue
se kurr nuk kom me te tradhtue
shum rrall këtu po vjen
edhe si hije kapercen

une po sillem si i shkret
asnje qik nuk po me flet

:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:41 am

mergimtar o shtegetar
ku i gjet ti kete fjal
se i thure me aq mjeshteri
e te lumtur me bere ti
dhe pse jo te gjitha i meritoj
po perseri i vlersoj
ti me ate zemer te but si pambuku
ben qe te te doj dhe me kopuku
ke nje qiltersi te kristalte
dhe nje zemer te bujarte..
je shqiptar e fjal nuk ka
je ma miri djal ti o??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:45 am

Sweet fjalet vin ashtu vet
se ma bukura qe kom zatet
me pelqen me te gjitha
ishalla te ka hije edhe fshisa ahahah

Une per ty kom fjal miradie
qdo fjal e jotja ne vesh me hie
i ndegjoj me shum deshir
se per ty deshiroj te ndegjoj mir

ska me te bukur vajz hyjnore
sa kisha pas deshir me hanger nga nje akullore
po edhe nje kaffe me ty kisha pi
se je ma e rrespektuara ne shoqeri ahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:51 am

Sweet _melaqes

Disa fjal due me ti shkrue
për ty Sweet me fillue
Ne forum shum rrall po na vjen
qdo here një mod te re po na bjen
her e xhveshur her e veshur
kryesorja e buzeqeshur


Shpirti mu djeg me letra e shkrime…
Zjarr Flake! Askund takime
Endrra….Endrra…Nete…Pa gjumë…
Te gjitha mu treten…me ran ne lum


Kur e shoh fotografine tende perpara…,
A e din qka them Te kam llokum me arra…
te kam llokum me arrra…me fiq…e lajthi…
Ama e pranoj… se ne zemer me ke hy

Po kthehem pak te anëtarët e vjeter
a thua duhet me ju ba ftes me leter
o miqt e vjeter a thua vall ku jeni
qysh jeni tu vepru gabim e keni
eja dhe postoni knena
se qaj dhe kaffe edhe na kena

me teper nuk di qka thom
vetem du me pyt a kie qasje ne telefon
personi qe keni kerkue
eshte ne forum duke postue
ti profilin e kishe ndrrue
qe po me ban me u tranue ahahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 7:47 pm

obo bo sa jam gezu
gjumashja lola koka zgju
me nje keng e pershendes
mire se erdhe moj princesh
hajde ti jepi do limona
made in Barcelona
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 7:56 pm

mandarina me urime jemi msue
merr një poezi për me shkrue
ndash për lole ndash për mu
se lola shum ishte gzue
nag une dhe ti nje poezi me ja kushtue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:11 pm

mora lapsin diqka me shkru
per mergimtarin me shkretu
nje poesi me ja qendis
me fal per bajram gratis
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:13 pm

Mandarines
Lëkunden lisat nën retë që ikin
Ikin e ikin retë nëpër shi…
Unë pres të shoh pas reve pak qiell
Ashtu siç pres pasditeve të më telefonosh ti

Po ti nuk dukesh askund. Ku paske humbur,
Ka kaq ditë që pres. Dhe bie shi…
Si mund të jetoj nere kete qiell të kaltër
Si mund te jetoj pa zërin tënd,dhe pa ty Mandarina

Ti do të vish, unë e di, do vish patjetër
Po unë dua të vish tani nëpër shi
Pastaj retë do te ikin dhe do dalë dielli
Po unë dua diellin të ma sjellësh ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:20 pm

gagagagga mergimtari ku e nxune ket poezi pash zoten hahahaha

jo jo une nuk vi
le te bjere shi
se i kam tash do pun tjera
nuk kam koh mu marr me frajera
hahahahhahha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:24 pm

mandarina

Flasin e flasin
shumë zera jon shtue
po thone:Ti Mandarina je martue
Une nuk po gjej ma qetesi
i vetmi qe kom mbet pa dashni
e tash kom mbet edhe pa shoqeri
e di,nuk është lehte as për ty
kater rrota kohesh,do shkelin mbi ty.
Megjithate,ti do te ikesh ju ke kthye forumit
e une do te mbetem aj i fundit
Mbi një dru te thate
do ta beje ate natë
se pa ty nuk ndihem rahat
po nuk me shkrove poezi ngapak ahahahha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:29 pm

mergimtari
kush te ka mashtrue
se une jam martue?
nuk ma nin se qka thujn bota
se ato flasin veq fjal te kota
per shoqeri mos ta nin
se une dhe lola ta gjejm dashnin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Wed May 26, 2010 8:39 pm

e qe sa koh une te njof ty
sa here ne forum kom hy
nuk te ka shkue fjala hiq per msitni
e tash me thue te gjejm dashni

Nese jom gabim te lutem me korigjon
qka ti thot mendja njeriu vepron
nuk po due qka mendoj qka kom ndegjue
veq fjal sa meme trullue

mandarin he zogu i malit
mos thuaj ashtu ja bejm hallit
se une vetem ty te due
po nuk erdhe kom mu tranue :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu May 27, 2010 8:12 pm

per Lolen

Diten e Par kur jom Regjistrue
nuk mundem asnjhere me harrue
me priten me buzeqeshje dhe aq mir
sikur Bill Klintonin ne Prishtinë

shpejt u futa une ne loj
fillova me anetar te postoj
Lola postonte me shpejtesi
thash vall ku mori kete energji
kur KEK u reduktimet i ka 8 me dy

Une mendova qe ti dal perpara
sikur Lepuri me Breshken me ba gara
u ndala krejt dhe po pres
me fal i thash nje kaffe po qes

Te poezit une kom shkue
shpejt nje Poezi ekom shkrue
per disa anetar qe kom njoft me par
kur e pash veq LOLA kishte dal

thash me vete ja keshtu une di dredhi
me vinte inati me shkrue shpejt nuk di
secili e ka nga nje mangesi
une di me te shti me kesh me poezi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu May 27, 2010 8:24 pm

Sweet_melaqes

Eshte nje vajz ne Forum
qe poezit i don shumë
nuk lenë dite per pa i lexue
dhe ne fund nje poezi me shkrue

Poezit i ke te bukura me ka than
as ne Gjermani rahat nuk eshte tu me lan ahaha
kur keshtu ti me lavdron mue
nuk kom qare diqka pa shkrue

me te than te kom si sherbet
po frigohem ja nis e bertet
me te than se je si qershi
menihere me thue ku po e din ti ahah

me te than i ke ato faqe sikur Pite
me thua nje shuplak prej meje prite
deshta te them je e bukur sikur Ftue
ti me thua djal qitash eke teprue

Sweet_melaqe qe ma ke syrin e zi
kur te duash nje kaffe nga un e ki
nese don te ëmbel ose pa sheqer
Vetem Berati vesh mos ta merr ahaha

Sweet_melaqe mori qytetare
mos thuaj se je 2 metra e madhe
Thuaj nese don ke lindur ne Maj
vetem mos me thuaj je nga Ferizaj

Sweet-melaqe me kaq due me perfundue
me zgjat ma shum muj me gabue
nuk te njof ty e as ti mue
ketu jemi vetem per tu argetue
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu May 27, 2010 8:45 pm

Te lumt Mergimtar se bash po ja din rendin e poezis ,ti kisha shkru edhe njo dy rreshta ty .Po njiher spo kom takat ma vone kur te me vjen ispirimi :)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu May 27, 2010 8:52 pm

Loles

Ah moj Lola ekom ble një Mercedes
edhe një qels 13 dhetsh
edhe 4 rrota ja kom ble tash
edhe 2 uspuha permas

i kom vjerr do certana
qe mi pat qendis nana
edhe ja kom lepit dy zemra dje
qe i kom ble pardje

veq diqka po me falit
vetun nuk po muj me vozit
parfumi mu ka hargjue
ndoshta munesh pak me ma prue

e kom vesh një jakne te lekures qe don moda
ti marr do shoqe ti thirri do dosta
hajde Lola te ja therim kah te dush
se benzin ekom mush
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Thu May 27, 2010 9:35 pm

hahhahahaahh zoti t vraftt

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri May 28, 2010 9:59 pm

Agape

Sa herë më flet...
Më vjen nxet!
Sa herë të shoh...
Veten po me doket se te njoh

Sa here po due me te thirr
po dehem me keq se me pi birr
kur po qesh ti ashtu
nuk po mundem mu rahatu


Sa herë në ëndërr
po te shoh...
i them vetes
kete qik une po e njoh

Sa herë dorën
po ma zgjatë...
me nejt me ty
më duket pak!

Sa herë ngatë
tu mue ngat me ki
Ruju Agabe
se unë rahat nuk rri.
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Fri May 28, 2010 10:08 pm

Loles

Ne ty lola jom ba Merak,
Sa here po te shoh me dukesh ma ngat
Kur shpinen po ma kthen
spo mundem me gjet ven,

Bukuroshe spo muj me ti da Syt,
due me te kqyr prej kameve deri ne fyt,
po te vezullojn syt buza po te kesh
Gjdo dit je ma mir tu u nreq

Mos mem fol me vjen Merzi,
Athua aka për mua Dashuri??
due me te than met po me lan
po tutem Zemra po te Qan,

Nuk te kom faj se je Femer,
T mue me ke hy ne Zemer,
Jo jo nuk mundem me te lan
Se ne krejt Boten si ti nuk gjan
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat May 29, 2010 12:07 am

mergimtarit

mergimtari pa ska harruu
nje poezi me ma kushtu
me sigur ka harruu
per kosov tu mendu
daten kur ta nxerr bileten
thot me ardh me vizitu shoqet
Bruneten dhe Alketen
bje nje gjip me ngjyr te zez
me dit qe jom ausllander
me kaq un e perfundova
se ndoshta e teprova
por ket poezi ta kushtova
mos harro me shkru poezi
se rrogen do ta ndali ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
Egzon`k

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   Sat May 29, 2010 12:13 am

Shih xhelozii pash robt veq femrave po ju shkrun ..qitma ni pueziii mure
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 19Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum