www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpërbëhet Zig Zag Orchestra

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Shpërbëhet Zig Zag Orchestra   Tue Mar 08, 2011 8:24 pm
Nje nga orkestrat me te sukseshme ne vitet e fundit ne Kosove, Zig Zag Orchestra, ka njoftuar publikisht, se kjo orkester me nuk ekziston.

Nje nje komunikate per shtyp rreth shperberjes, ata kane njoftuar qe prej dates 02.03.2011, me vendim unanim nga anetaret, 'Zig Zag Orchestra' eshte shperbere.

Arsye per kete, sipas anetareve jane disa parregullesi ne menaxhimin e fondeve te perbashketa, gje qe ka shtyer anetaret te mos vazhdojne me se bashku.

Zig Zag Orchestra ishte nje ide e krijuar nga vokalisti Dren Abazi, te cilen ne baze te bashkepunimit dhe mirekuptimit me 8 instrumentiste te tjere e sollen ne jete se bashku.
Orkestra per 2 vite arriti te ndertoj nje karriere te suksesshme ne saj te nje pune intensive ne grup dhe angazhimit maksimal dhe te barabarte te te gjithe antareve.

“Zig Zag Orchestra” ka njoftuar zyrtarisht se nuk e lejon Dren Abazin dhe Anjeza Shahinin te perdor incizimin dhe aranzhimin e kenges ‘ Ti dhe Une’ te realizuar ne ”Agolli Music Production”, pasi qe gjithcka ishte paguar nga bendi dhe dy personat e lartepermendur nuk e kane te drejten per shfrytzimin e çkado qe i ka takuar ‘Zig Zag Orchestra’ ne menyre individuale pas shperberjes te Zig Zag Orchestra.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Shpërbëhet Zig Zag Orchestra

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum