www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edita fiton çmimin “Diva Award 2011”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Edita fiton çmimin “Diva Award 2011”    Mon Mar 14, 2011 10:40 pmKëngëtarja me origjinë shqiptare Edita Abdieski, e cila vitin e kaluar triumfoi në “X Factor” të mbajtur në Gjermani, ka fituar çmimin “Diva Awards 2011” si talente e vitit në Gjermani.

Ndarja e çmimeve është zhvilluar në hotelin “Hof Bayerscher” dhe për këtë vit me çmimin më prestigjioz është nderuar pikërisht Edita, e cila para se të fitonte në “X Factor” kishte udhëtuar nga Berni për të dominuar skenën gjermane.

Atë natë gjithashtu janë ndarë edhe 14 çmime të tjera, me të cilat u shpërblyen edhe këngëtari Zucchero, aktorët Michel Piccoli, Anna Fisher, Herbert Knaup etj.

“Nëse çmimi për fituesin e “X Factor” mu duk i përshtatshëm, çmimi ‘Diva’ është një barrë e rëndë, e cila peshon mbi supet e mia, për shkak se tashmë jam një hap më përpara se ku kam qenë”, është shprehur e kënaqur Edita, raporton Panorama Plus.

Përveç këtyre sukseseve shqiptarja nuk ka të ndalur. Ajo gjithashtu ka realizuar duet me Ricky Martinin, finalizoi videoklipin e këngës “The Key”, fitoi çmimin “Diva Aaward”, si dhe është nominuar për çmimin “Prix Walo”, si zbulim i vitit në Gjermani.

Përveç muzikës, Edita në opinion njihet edhe si tekstshkruese, kurse ka të përpunuara diku mbi 15 këngë nga këngëtarët botërorë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Edita fiton çmimin “Diva Award 2011”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum