www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rritje e Google dhe Bing, rënie e Yahoo

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Rritje e Google dhe Bing, rënie e Yahoo    Tue Mar 15, 2011 2:27 amSipas rezultateve më të reja të ‘comScore’, edhe Google edhe Bing gjatë muajit shkurt kanë rritur pjesëmarrjen e vet në tregun e kërkimeve në internet.

Google është ngritur (nga 64.3% në muajin janar) në 64.9%, ndërsa Bing është ngritur (nga 12.8%) në 13.4%. Ndërkohë, Yahoo ka rënë për 0.6%, ashtu që tash përfshin 17.3%.

Lojtarët më të vegjël në tregun e kërkimeve, ata që konsiderohen si ‘të tjerët’, siç janë Ask dhe AOL, kanë nga 2.9%, respektivisht 1.6%.

Gjatë muajit shkurt, amerikanët kanë bërë afër 17 miliardë kërkime, ndërsa nga ky numër 11 miliardë i kanë takuar Google.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Rritje e Google dhe Bing, rënie e Yahoo

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum