www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google ndihmon Japonine me Person Finder

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Google ndihmon Japonine me Person Finder   Tue Mar 15, 2011 4:24 am

Vendimi i kompanisë Google për të reaguar shpejtë ndaj tërmetit në Japoni, nuk është një gjë e zakonshme të cilën mund ta presim nga një biznes i zakonshëm. Më saktë, kjo është diçka që mund ta bëjë vetëm një gjigant i kërkimit në internet, si puna e kompanisë Google.

Në vend se të rrijë anash dhe të vështrojë situatën nga larg, gjiganti i internetit, kompania Google ka krijuar një vegël e cila u mundëson njerëzve të brengosur për jetët e miqve dhe familjarëve, t’i kërkojnë ata me emër e mbiemër dhe të mësojnë më shumë për ta, edhe pas tragjedisë natyrore e cila e ka prekur këtë vend.

Për momentin, në këtë shërbim të ri të ofruar nga Google janë vetëm disa mijëra njerëz të regjistruar, mirëpo megjithatë kjo do tu ndihmojë njerëzve të prekur nga tërmeti në Japoni t’i gjejnë më të dashurit e tyre, pasi që rrjeti telefonik ka dal jashtë funksionit në këtë vend.

Mirëpo, Google shpreson se Person Finder nuk do të përdoret edhe aq gjatë, pasi që të gjithë shpresojmë që gjendja atje të rregullohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Google ndihmon Japonine me Person Finder

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum