www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Twitter bën pesë vjet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Twitter bën pesë vjet    Tue Mar 15, 2011 11:08 pmJavën e ardhshme Twitter mbush pesë vjet që nga fillimi i ekzistimit, ndërsa drejtuesit kanë nxjerrë një blog në të cilin jepen disa të dhëna statistikore për të.

Twitter ka filluar më 21 mars 2006, ndërsa ‘tweet-in’ (‘***ërimën) e parë e ka publikuar Jack Dorsey që më vonë është bërë njëri nga themeluesit e kompanisë.

Për të arritur një miliard ‘tweet-e’ është dashur të pritet tre vjet e dy muaj e një ditë, ndërsa tani çdo javë shfaqen rreth një miliard të tilla.

Gjatë muajit të kaluar mesatarisht brenda ditës janë krijuar 460.000 llogari të reja, ndërsa çdo ditë janë publikuar mesatarisht 140 milionë ‘tweet-e’. Kompania aktualisht ka 400 punëtorë, nga të cilët 50 janë punësuar nga fillimi i këtij viti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Twitter bën pesë vjet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum