www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 IE9, 2.35 milionë shkarkime për 24 orë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: IE9, 2.35 milionë shkarkime për 24 orë    Thu Mar 17, 2011 8:22 pm


Internet Explorer 9 ka regjistruar 2.35 milionë shkarkime brenda një dite, ndërsa edhe pse nuk është pak, kjo nuk është arritje historike sa u përket shfletuesve të internetit.

Një shënim në blogun zyrtar të Internet Explorer ka përdorur fjalën "wow" për të përshkruar numrat e shkarkimit të versionit të ri të Microsoft.

Megjithatë, kur kihet parasysh se në vitin 2008, Firefox 3 theu rekordin Guinness si softueri më i shkarkuar brenda një dite, me tetë milionë shkarkime, shifrat e IE9 nuk janë edhe aq mbresëlënëse.

Dihet se Firefox 3 ishte në dispozicion edhe për Mac edhe PC, mirëpo e ka ‘mposhtur’ trefish shfletuesin e ri të Windows sa i përket numrit të shkarkimeve në ditën e parë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

IE9, 2.35 milionë shkarkime për 24 orë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum