www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Twitter ofron më shumë siguri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Twitter ofron më shumë siguri    Thu Mar 17, 2011 8:23 pm


Twitter ju ka ofruar përdoruesve opsionin e shfrytëzimit me ndihmën e versionit të sigurt të protokollit HTTPS, që dukshëm rrit sigurinë e përdorimit.

Qasja e cilitdo shërbimi online përmes protokollit HTTPS është dukshëm më e sigurt sesa përdorimi i HTTP të zakonshëm, sepse komunikimi ndërmjet kompjuterit tuaj dhe serverit është e enkriptuar, ashtu që hakerët e kanë shumë më të vështirë që të vijnë deri te të dhënat tuaja.

Në praktikë, nëse dikush që gjendet në rrjetin tuaj (shembull në internet kafe) mundet shumë lehtë të vijë deri emri përdorues dhe fjalëkalimet nëse shfrytëzoni HTTP të thjeshtë, kurse me HTTPS kjo shumë më vështirë arrihet.

Opsioni i ri nuk do ta ndryshojë shumë përvojën tuaj të shfrytëzimit të Twitter, prandaj u rekomandohet të gjithë përdoruesve që ta aktivizojnë.

Regjistrohuni në Twitter, klikoni te ‘Settings’ dhe aktivizoni i opsionin 'Always use HTTPS'
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Twitter ofron më shumë siguri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum