www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin    Thu Mar 17, 2011 9:14 pmDuhanpirësit që duan ta lënë duhanin por e kanë të pamundur, që tani e tutje do të stimulohen nga qeveria angleze përmes një iniciative të organizatave të shëndetit publik. Skema pilot është provuar në Dundee dhe duhanpirësve u është ofruar 13 paund për çdo cigare të pandezur. Autoritetet shpresojnë që 900 duhanpirës ta lënë duhanin si rezultat i skemës së shpërblimeve gjatë këtij viti. Paratë do të shpërndahen brenda 12 javëve dhe pjesëmarrësit do të marrin pjesë në terapitë për të larguar nikotinën në farmacitë lokale, ku do të bëjnë edhe testet e përjavshme të karbonit që autoritetet të kuptojnë e kanë lënë me të vërtetë apo janë përpjekur më kot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum