www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rezarta Shkurta: Bukuria nuk është gjithçka

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
3li
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
avatar

Numri i postimeve : 403
Data regjis. : 25/11/2009
Location : Knej Parii Dika

MesazhTitulli: Rezarta Shkurta: Bukuria nuk është gjithçka   Fri Dec 04, 2009 12:24 am

Rezarta Shkurta: Bukuria nuk është gjithçka 

 


Tiranë, 2 dhjetor - Ajo është vetëm 23 vjeç, por mosha për të nuk ka kuptim. Bëhet fjalë për Rezarta Shkurtën, vajzën durrsake të njohur tashmë për sharmin dhe talentin e saj në muzikë.
Fillimet e saj në botën e artit janë të hershme. Në moshën 12 vjeçe dy pasionet e saj kanë qenë piktura dhe baleti modern. Pasi mbaroi studimet në Liceun Artistik të Durrësit për pikturë klasike, në 2004-ën ajo hapi ekspozitën e parë të saj në qytetin e lindjes. Tepër e bukur për të mos u vënë re, ajo mori pjesë në Miss Albania 2005 dhe u shpall “shoqëruesja e dytë e Missit.
Pothuajse të njëjtin sukses pati edhe në Miss Model of the World. Por bukuria për të është e rëndësishme deri diku. Pasioni i fundit i Rezartës është kënga. Bëhet e njohur me këngën “Të dielave”, fansat do ta krahasonin me Britney Spears, dhe me pas konkurroi nëpër gara të rëndësishme. Vajzat durrsake tashmë janë bërë një. Vita, shoqja e saj e hershme na tregon se si ka  qenë jeta e tyre në qytetin e bukur të Durrësit.
“Edhe në momentet kur nuk ishte personazh publik ajo ka pasur adhurues”, shprehet Vita. Kur përfshihesh në botën e artit, me interesa kaq komplekse të duhen disa mekanizma që të “mbijetosh”. Por Vita thotë se Rezartës i mungojnë këto gjëra. “Nuk është egoiste dhe është më e mire seç duhet me njerëzit”, shton shoqja. E lakuar për shkak të lidhjes së saj sentimentale politikisht të angazhuar, Rezarta e quan veten me fat qe ka në krahë Ermalin. E prirur për të shfaqur në jetë dashurinë , ajo reflekton në tërësi se po shijon martesën dhe rininë në të njëtën kohë…  është nga ato ikona që thotë se “jeta ia ka falur të gjitha”.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Rezarta Shkurta: Bukuria nuk është gjithçka

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum